İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Youtube Kanalı Nasıl Kapatılır? - Youtube Hesap Kapatma

youtube-kanali-nasil-kapatilir-youtube-hesap-kapatma-14

Youtube tarafından sunulan kanal açma hizmeti, günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilir. Ancak kullanıcılar zaman içerisinde platforma gerekli zamanı ayıramamaya başlamışsa ya da farklı nedenler oluşmuşsa, Youtube kanalı nasıl kapatılır? Sorusunu sorabilir.

Hesabınızı kapatmaya hazırlanıyorsanız, öncelikle bunun geri dönüşü olmadığını şu unsurların kalıcı olarak silineceğini bilmeniz gerekir;

 1. Videolarınız.
 2. Yorumlarınız.
 3. Mesajlarınız.
 4. Oynatma listeleriniz.
 5. Geçmişleriniz.

Dolayısıyla acele karar vermek bir çözüm değildir. Bunun yerine kanalınızı geçici olarak gizlemeyi tercih etmeniz tavsiye edilir.  Bu seçenekte yukarıda zikrettiğimiz unsurlar silinmeden gizlendiği için, hiçbir kaybınız olmaz. Ayrıca bunlara ilave olarak beğendikleriniz, aboneleriniz ve abonelikleriniz de gizli hale gelir.

Ancak gizlilik süresini çok uzatırsanız, aboneleriniz de sizi çıkarmaya başlayacaktır. Zira hesabınızı göremeyen kişiler, paylaşım olmadığı için uzun süre takip etmez.

Youtube Kanalı Nasıl Gizlenir?

Youtube kanalı gizleme sonrasında sadece yanıtlar ve yorumlarınız silinir. Ancak diğer unsurlar dokunulmadan, yalnızca gizli yapılır. Bunun için aşağıdaki aşamaları takip etmeniz yeterlidir;

 1. Youtube hesabınıza giriş yapın.
 2. Ekranın sol tarafında olan menü üzerinden, ayarlar seçeneğine tıklayın.
 3. Kanal seçeneğine gelerek, gelişmiş ayarlara gidin.
 4. Ardından Youtube içeriğini kaldır seçeneğine tıklayarak, platformun sizi yönlendirmesini bekleyin. Bu platform hem hesap silme, hem de gizleme için geçerlidir. Güvenlik için sizden tekrar oturum açmanız istenebilir.
 5. Sekme yüklendikten sonra içeriğimi gizlemek istiyorum seçeneğine tıklayarak, neleri gizlemek istediğinize dair işaretlemeler yapın.
 6. Son olarak “hesabımı gizle” butonuna dokunun.

Eğer kanalınızı yeniden kullanmaya karar verirseniz,  aynı aşamaları tekrarlayarak, aktif hale getirmeniz mümkündür. Böylece videolarınızı kaybetmeksizin, bir süre ara verebilirsiniz.

Youtube hesabınıza abone satın almak için, sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Youtube Kanalı Nasıl Silinir?

Youtube hesabınızı artık kullanmayacaksanız ve kararınızı kesin olarak vermişseniz, Youtube hesap kapattırma yapabilirsiniz. Bunun için şunları yapmanız kâfidir;

 1. Youtube’a girerek, hesabınıza giriş yapın.
 2. Sol taraftaki menü işaretine tıklayarak, ayarlara gelin.
 3. Karşınıza çıkan seçenekler arasında kanal linkini bularak, giriş yapın. Sonrasında da gelişmiş ayarlara gelin.
 4. Burada yine “Youtube içeriğini kaldır” butonunu kullanın. Ardından sizden hesap açmanız talep edilirse yeniden giriş yapın.
 5. Hesabı silmek için “içeriğimi kalıcı olarak silmek istiyorum” seçeneğine tıklayın.
 6. Doğrulama işlemlerini yapın ve içeriğimi sil seçeneğine tekrar tıklayın.

Bu işlemler ardından Youtube hesap kapattırma yapılabilir. Ancak bazı durumlarda güncelleme zaman alacağı için, videolarınız küçük birer resimlerini hâlâ görebilirsiniz. Bu durum geçicidir.

Youtube hesap kapattırma hiçbir bilginizi sonradan kurtarmanıza izin vermez. Zira hesabınıza dair içerikler ve diğer unsurlar, kalıcı şekilde silinir.

Telefondan Youtube Kanalı Nasıl Kapatılır?

Bilgisayar günümüzde pek çok işimizi gören bir yardımcı konumundadır. Ancak her zaman erişim sağlamak da mümkün olmaz. Bu nedenle akıllı telefonlar üzerinden, bilgisayar ile yapılabilen hemen her şey gerçekleştirilebilir.

Ancak bu durum, Youtube kanalı nasıl kapatılır telefondan için geçerli değildir. Zira platform, henüz mobil telefonlarda bu desteği vermez. Eğer kanalınızı kapatmak istiyorsanız, bilgisayardan giriş yapmanız ve yukarıda bahsettiğimiz aşamaları izlemeniz şarttır.

Başkasının Youtube Kanalı Nasıl Kapatılır?

Peki, başkasının Youtube kanalı nasıl kapatılır? Eğer sizin olmayan bir kanalı kapatmak istiyorsanız, bunun ilk yolu onun şifresini bilmektir. Bu bilgiye sahipseniz, normal şekilde yukarıdaki adımlarla kapatma yapabilirsiniz.

Ancak değilseniz, hesabı şikâyet edebilirsiniz. Ancak şikâyet geçerli olmalıdır. Zira Youtube şikâyetinizi aldıktan sonra ilgili kanalı inceleyerek, doğru olup olmadığına karar verir. Eğer haklıysanız, gerekli cezalandırma yapılır. Ancak bu her zaman kapatma olmaz.

Eğer size ait olan bir video izinsiz kullanılmışsa, telif hakkı üzerinden şikâyet yapıp, videoyu kaldırtabilirsiniz.

İlgili Yazılar:

Önceki youtube içeriği; 
Ucuz, güvenilir ve güvenilir .

Youtube Kanalı Nasıl Kapatılır? - Youtube Hesap Kapatma | 20.07.2022 Tarihinde Güncellendi.

Son Yazılar