İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

YouTube'de Kaç Abone Olunca Para Kazanılır?

youtube-de-kac-abone-olunca-para-kazanilir-14

YouTube'de Kaç Abone Olunca Para Kazanılır? Youtube, günümüzde pek çok içerik üreticisi tarafından para kazanmaya yönelik kullanılır. Para kazanmanın bu yöntemi her ne kadar kolay gibi görünse de, aslında pek çok detayı vardır ve oldukça dikkat gerektirir.

Peki, Youtube’dan nasıl para kazanılır? Bunun için ilk olarak ürettiğiniz içeriklerde nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Eğer bunlara dikkat eder ve tüm koşulları sağlarsanız, kısa süre içerisinde Youtube kanalınız aracılığıyla bir gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Siz de Youtube ile para kazanmak istiyorsanız, bu yazımızı sizin için hazırladık.

Youtube Video Çekerken Nelere Dikkat Edilir?

Youtube video çekerken nelere dikkat edilmeli? Eğer bir içerik yayıncısı olmak ve bunun üzerinden maddi gelir sağlamak istiyorsanız, öncelikle izleyicilere hitap etmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Zira size para kazandıracak olan taraf Youtube değil; izleyicilerdir. Bu nedenle abone ve izleyici sayınızı arttırmanız gerekir.

Youtube’dan para kazanmak için açtığınız kanalın neye yönelik olduğu önemli değildir. Çünkü bu tamamen sizin ilgi alanınıza, hobilerinize ve isteklerinize göredir. Ancak asıl önemli olan, hazırladığınız videolardır. Bunlar da izleyicilerin arzularına göre şekillenir. Peki, Youtube'de nasıl abone arttırılır? Eğer bu maddelere dikkat ederseniz, abone ve izlenme sayınızı arttırabilirsiniz.

  • Özgün içerikler üretmek: Youtube üzerinde pek çok kanal vardır. Alanınız ve paylaşımlarınız ne yönde olursa olsun, sizden önce bununla ilgili sayfalar açıp, içerikler paylaşan binlerce kişi vardır. Ancak ürettiğiniz içerikler, onlardan özgün olmalıdır. Zira izleyiciler, daha önce görmedikleri, yeni videolar izlemek ister.
  • Kopya içerik kullanmamak: Eğer bir videoyu çok sevmişseniz, bunu kopyalamak yerine onu nasıl yaptığını öğrenip, kullandığı teknikleri kendi stilinize göre uygulamaktır. Eğer onun aynısını, birebir kopyalarsanız bu size itibar ve saygı, dolayısıyla abone ve izlenme kaybettirir.
  • Düzenli paylaşım yapmak: Youtube videosu çekmek oldukça zordur. Ancak kullanıcılar, sizden düzenli aralıklarla içerikler görmek ister. Bu nedenle haftalık bir video sayısı belirleyerek, buna sadık kalmanız gerekir. Ancak bu sayı, sizi yormayacak ve zorlamayacak ölçüde olmalıdır. Zira her video çekim ardından düzenleneceği için, bir günde büyük vakitler harcanır.
  • Dili düzgün kullanmak: Youtube videolarında kullandığınız dil, kanalınızla doğru orantılı olmalıdır. Örneğin bir oyun kanalıysanız, izleyicilerinize yakın olmanız, aşırıya kaçmamak kaydıyla espriler yapmanız ve sempatiklik normal karşılanır. Ancak bir tarih ya da edebiyat kanalıysanız, sizden ciddi bir anlatım beklenir ve böyle bir dil kullanmak size bir artı sağlamaz.

Eğer bu maddelere dikkat ederseniz, Youtube takipçi kazan ve izleme arttır yapabilirsiniz. Böylece para kazanmaya da daha çabuk başlarsınız.

Youtube’da Kaç Abone Olunca Para Kazanılır?

Youtube'de 1000 abone ve 4000 saat izlenme olunca para kazanılır. Dolayısıyla kanal açmışsanız, hemen kaliteli videolar paylaşmaya başlamanız gerekir. Zira hiçbir izleyici, sadece 1-2 videosu olan bir kanala abone olmaz.

Peki, Youtube 1 milyon izlenme kaç para? 1000 takipçi ve 4000 saat izlenme kişilere ilk olarak fazla gelebilir ancak; 1 milyon izlenmeye gelene dek harcayacağınız zaman ve emek de buna değer. Zira 1 milyon izlenme olan kanallar, 40 bin dolar para alır.

Youtube'de 1000 aboneye ulaşmak için;

Youtube Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

1- Youtube İş Ortağı

Youtube’dan nasıl para kazanılır için en çok kullanılan yöntemdir. Zira doğrudan aboneler ve izlenme üzerinden bir gelir elde edilir. Buraya kayıt olmak için yukarıda da bahsettiğimiz üzere 1000 abone ve 4000 izlenmeye ulaşmanız gerekir.

Bunun için Youtube platformu üzerindeki hesabınıza girdikten sonra, içerik stüdyosunu açmanız gerekir. Sonrasında sol taraftaki menüden “kanal, durum ve özellikler” başlığını seçin. Açılan sekmede para kazanmayı bularak, aktif hale getirin.

Ardından tek yapmanız gereken ise gerekli abone ve izlenme sayısına ulaşmaktır. Dolayısıyla etkin şekilde video paylaşmalı; ancak hiçbirisinin kalitesinden ödün vermemelisiniz.

2- Youtube Üzerinden Nasıl Para Alınır?

Youtube para nereye yatıyor? Platform, kazandığınız meblağı sizin reklam hesabınız üzerine yatırır. Dolayısıyla bir reklam hesabınız da olmalıdır. Ödemeler aylık olduğu için, Youtube tarafından reklam hesabına gelen para ardından tarafınızca ilgili banka kartından çekilebilir.

3- Ürün Pazarlamak

Youtube’dan nasıl para kazanılır 2019 yöntemleri arasında bulunan bu madde, size kendi ürünlerinizi pazarlayarak, üzerinden gelir elde etmenizi sağlar. Dolayısıyla burada size Youtube abone ve izlenmeler aracılığıyla para vermez. Zira tüm gelirleriniz, doğrudan bunları talep eden müşteriler-izleyiciler tarafından verilir.

Tabi satışlarınızı arttırmak için yine abonelerinizi arttırmanız gerektiğini de bilinmelidir.

4- Sponsor Kazanın

Youtube’dan para kazanma şartları 2020 arasında bulunan sponsorlar, size doğrudan gelir sağlayabilir. Bunun bir firma veya markayla anlaşarak, onların reklamını ve tanıtımını yapmanız gerekir.

Burada abone sayınızın, size verilen parayla doğru bir orantısı mevcuttur. Örneğin 100.000 abonesi olan bir kanal ile 1 milyon abonesi olan bir kanalın aldığı para aynı değildir. Eğer bu yöntemle para kazanmak istiyorsanız, kanalınızın konusu neyse buna yönelik hizmet veren bir firma-markayla anlaşmanız gerekir.

Örneğin makyaj kanalıysanız, kozmetik sektörü firmalarına yönelmeniz, kendileriyle iletişime geçerek teklifte bulunmanız gerekir.

YouTube'de kaç abone olunca para kazanılır? Gibi sorular soran ve youtube üzerinden para kazanmak isteyen kullanıcılar için YouTube'de kaç abone olunca para kazanılacağını açıkladık. Youtube'de kaç abone olunca para kazanacağınızı öğrenmek için sitemizdeki YouTube'de kaç abone olunca para kazanılır? Yazımızı inceleyebilrsiniz.

Youtube’da kaç abone olunca para kazanılır? Bu hususa yönelik ele aldığımız yazımızda bahsettiğimiz maddeleri uygularsanız, siz de buradan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

  • Youtube'de kaç abone olunca para kazanılır? 2021 Ve 2021 Güncel
  • Youtube kaç abone olunca para gelir?
  • Youtube para kazanmak için kaç abone gerekir?
  • Youtube para kazanma şartları nedir?

İlgili Yazılar:

Önceki yazı; 
Sonraki yazı; 
Tüm yazılar için;

YouTube'de Kaç Abone Olunca Para Kazanılır? | 20.07.2022 Tarihinde Güncellendi.

Son Yazılar