İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

youtube-dan-nasil-para-kazanilir-12

Youtube’dan nasıl para kazanılır?

Bilineceği üzere teknolojik gelişmelerin yüksek düzeyde yaşanarak mobil cihazların kullanımının artmasıyla birlikte dijital dünya üzerinden yapılan işlemler ve alınması arzu edilen hizmetler de yüksek düzeyde artmıştır. Bu kapsamda Google ile senkronize çalışan Youtube gibi platformların önemi daha açık bir şekilde öne çıkmakla birlikte, özellikle internet kullanıcılarının video içeriklere yönelik daha yüksek düzeyde eğilim göstermesi Youtube gibi platformların dünya çapında reklam ve pazarlama alanı haline dönüşmesine sebep olmuştur.

Youtube ile para kazanmak adına kullanılabilecek pek çok alternatif yöntem bulunmaktadır. Bu kapsamda Youtube üzerinden para kazanmak isteyenler açısından iki temel avantajın ortaya çıktığını söylemek yanlış olmayacaktır. İlk olarak Youtube platformu internet kullanıcıları bakımından en çok video içeriklerin takip edildiği sosyal medya aracıdır. Bunun dışında Youtube’un Google ile reklam ve pazarlama iş birliği yapıyor olması, bu alanda faaliyet göstererek kazanç elde etmek isteyenler adına yüksek düzeyde belirleyiciliğe sahiptir. Dolayısıyla reklam ve pazarlama konusunda erişim sağlama imkanları düşünüldüğünde Youtube videoları ile milyarlarca insana ulaşmak mümkün olmaktadır. Youtube ile nasıl para kazanılır?

Youtube Para Kazanma Yöntemleri

Youtube para kazanma yöntemleri arasında geniş bir skala bulunduğunu söylemek mümkündür. Bu sebepten dolayı Youtube üzerinden video içerik üreterek para kazanmak isteyenler açısından geniş bir hareket alanı özgürlüğü sağlanmıştır. Dolayısıyla pek çok seçenek ile Youtube’dan para kazanmak mümkün olmaktadır.

Youtube para kazanma yöntemleri;

 1. Kanal oluşturarak video içerik üretmek
 2. Google Reklamları ile para kazanmak
 3. Canlı yayın yapmak
 4. Sponsorlar aracılığıyla kazanç elde etmek
 5. Bağış toplamak ve katıl hesap oluşturmak
 6. İş Ortaklıkları oluşturmak

Bu yöntemler aracılığıyla Youtube’da para kazanmak mümkün hale gelmektedir.

Youtube’dan Para Kazanmak İçin İpuçları

Youtube’dan para kazanmak için ipuçları olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu kapsamda bazı özel noktalara dikkat edilmesi durumunda daha hızlı popülerlik sağlanarak diğer kullanıcıların ve içerik üreticilerinin önüne geçmek mümkündür. Böylelikle daha fazla reklam anlaşması yapılabileceği gibi aynı zamanda daha fazla izlenme sayılarına da erişilecektir. Daha fazla izlenme sayısı Youtube platformu üzerinden daha fazla kazanç elde etmek anlamına da gelmektedir çünkü Youtuıbe izlenme ve abone sayılarına göre ödeme yapmaktadır.

Youtube’dan para kazanmak için ipuçları genel olarak şu şekilde sıralanabilir;

 • Üretilen video içeriklerin yeteri kadar ilgi çekici ve sıra dışı olması sağlanmalıdır.
 • İçerik üretilecek alanda talepler ve kullanıcı istekleri takip edilerek analiz edilmelidir.
 • Aynı içeriği üreten diğer rakip kanallar ve izlenme oranları konusunda fikir sahibi olunmalıdır.
 • Hedef kitle belirlenmelidir üretilen içeriklerle kime ulaşılacağı konusunda fikir sahibi olunmalıdır.
 • Kaliteli içerikler üretilmelidir ve abonelerden gelen yorumlara ve geri bildirimlere önem verilmelidir.

Youtube ile para kazanmak isteyenler açısından temel belirleyiciler bunlar olmaktadır.

Youtube’dan Para Kazanmak İçin Kaç İzleme Gerekir?

Youtube’da para kazanmak için kaç izlenme gerekir?

Youtube üzerinden kanal sahibi olarak para kazanmak için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar arasında en dikkat çekeni ise izlenme sayıları ve aboneliklerdir. Youtube tarafından belirlenen kazanç elde etme aşmasına geçiş yapabilmek adına

 • 1000 aboneye erişim sağlamak
 • 10000 kanal görüntülenmesine sahip olmak
 • Son 12 ayda 4000 saat izlenmiş olmak

Gerekmektedir. Bu şartların tamamlanmasının ardından Youtube ile para kazanmak mümkün hale gelecektir. Bunun dışında para kazanmak isteyenlerin özel olarak para kazanma aktif etme işlemlerini de yapmaları gerekmektedir.

Youtube Para Kazanma Aktif Etme

Youtube para kazanma aktif etme adımları;

 1. Öncelikli olarak Youtube İş Ortağı Programı şartlarının kabul edilmesi gereklidir. Bu işlemler için Youtube aracılığıyla oturum açıldıktan sonra sol menüde bulunan “Kanal ve Durum Özellikleri” alanına giriş yapılarak “para kazanma” yazsının hemen yanında bulunan bölüm etkin hale gelmelidir.
 2. Ödemelerin alına bilmesi adına Google AdSense hesabına sahip olunması gereklidir. Dolayısıyla para kazanmak isteyenler burada hesap açmalıdır ve sonrasında giriş işlemlerine başlamalıdır.
 3. Reklam türleri konusunda seçim yapılmalıdır.
 4. Bu aşamaların hepsinin tamamlanmasının ardından kazanç elde edebilmek adına Youtube Hizmet Şartları ve Topluluk Kuralları ile uyumlu olunup olunmadığına dair bekleme süreci başlayacaktır.

Youtube’dan nasıl para kazanılır? Son dönemde en çok sorulan sorulardan bir tanesidir. Youtube’dan nasıl para kazanılır ve iyi bir youtuber nasıl olunur? Sorularının cevabına Youtube’dan nasıl para kazanılır? yazımız üzerinden ulaşabilmeniz mümkündür.

Bekleme süresinin tamamlanmasını ardından Youtube ile para kazanmak mümkün hale gelmektedir.

İlgili Yazılar:

Sonraki makale; 
Önceki makale; 
Youtube izlenme sayını arttırmka için; 
Youtube, tiktok ve instagram blogları için;

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır? | 20.07.2022 Tarihinde Güncellendi.

Son Yazılar