İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

TikTok Video Kalitesi Nasıl Arttırılır?

tiktok-video-kalitesi-nasil-arttirilir-24

TikTok'u düzenli olarak kullanıyorsanız, üzerinde çok sayıda video izlemeli veya yüklemelisiniz. Bu, akıllı telefonunuzda düzenlediğiniz veya yeni kaydettiğiniz videoları içerir. Ve tüm bu çalışmalardan sonra, profilinizde düşük kalitede bir video görürseniz, o zaman hepsi boşuna olacaktır. Bu nedenle sizin için sorusunu cevaplandıracağız.

TikTok uygulamanızda daha kaliteli bir video elde edebilmeniz mümkündür. Video kaydedip yüklerseniz, bu videoları TikTok'ta mümkün olan en yüksek kalitede yükleyebilirsiniz.

TikTok Video Kalitesi Arttırma

TikTok video kalitesi düşüyor sorunu, çoğu TikTok kullanıcısının dile getirdiği problemlerin başında yer almaktadır. Düşük kalitede paylaşılan içerikler, takipçilerin beğenisini azaltan etmenlerden biridir. Bu nedenle de içeriklerinizi olabildiğince iyi bir kalitede paylaşmanız önem taşır.

Bir TikTok videosunu önceden yüklenmiş kamera uygulamasıyla kaydettiğiniz bir videoyla karşılaştırırsanız, çözünürlüğe bağlı olarak kalite farkını hızla fark edeceksiniz. TikTok'taki video kalitesi, özellikle cep telefonu ekranında kötü olmaktan başka bir şey olsa bile, kalite ayarlanıp iyileştirilebilseydi çok pratik olurdu.

TikTok'un mevcut sürümünde maalesef kaliteyi ayarlayabileceğiniz ayarlarda herhangi bir seçenek bulunmuyor. "Kötü" video kalitesi, videonun yüklemeden önce gerçekleştirilen otomatik sıkıştırmasından gelir. Videolar sıkıştırılır ve onlar yüklenmeden önce çözünürlükte ölçeklendirilir. Bu sadece TikTok tarafından değil, aynı zamanda Snapchat, Instagram ve hatta YouTube gibi diğer popüler uygulamalar tarafından da yapılır. Maalesef, ayarlarda sıkıştırma devre dışı bırakılamaz.

Deneyimlerimize göre, galeriden veya kayıtlardan yapılan yüklemelerin kalitesi, video TikTok kamera kullanılarak kaydedildiğinden genellikle daha düşüktür. Görünüşe göre, özellikle yüksek çözünürlüklü videolarda sıkıştırma ile ilgili bir sorun var, bu da bazen TikTok videolarında düşük video kalitesine neden oluyor.

TikTok'ta Veri Tasarrufunu Devre Dışı Bırakma

TikTok video kalitesi nasıl artırılır sorusunun en belirgin nedeni veri tasarrufu olabilir. Bazen TikTok uygulamanızdaki veri tasarrufu özelliğinin açık olabilir. Bu özellik açıksa, uygulama video izlerken mobil verinizi kaydetmeye çalışır. Ayrıca TikTok'a yüklediğiniz videoların kalitesini de düşürür. Bu özelliği devre dışı bıraktığınızda, TikTok videolarını en yüksek video ayarlarında görebilir ve ayrıca yükleyebilirsiniz.

  • İlk olarak TikTok uygulamasını açın ve Gizlilik ve Ayarlar'a gidin.
  • Veri Tasarrufu özelliğine ulaşmak için bu sayfanın en altına gidin.
  • Veri Tasarrufu'nu açın ve geçiş düğmesini kullanarak devre dışı bırakın.
  • Devre dışı bırakıldığında, uygulamayı tamamen arka plandan kapatın ve yeniden başlatın.

Bu işlem sonrasında, TikTok videolarını mümkün olan en yüksek kalitede izlemenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, video kalitesinde hiçbir düşüş olmaksızın videoları en yüksek kalitede de yükleyebileceksiniz.

TikTok'ta Kaliteli Videolar Neden Önemli?

Android ve iPhone için mevcut olan TikTok uygulaması, özellikle gençler tarafından dünyada şimdiye kadar en çok indirilenler arasında. Tiktok'u kurduktan ve bir profil oluşturduktan sonra, neler yapabileceğinizi görmek için diğer kişilerin kliplerini hemen izleyebilirsiniz. Bu nedenle özel efektler, bölmeler, sanal dönüşümler, artırılmış gerçeklik ve her şeyden önce bir profesyonel tarafından yapılmış gibi görünen düzenlemelerle playback sırasında dans eden ve şarkı söyleyen insanların videolarını bulacaksınız. Sosyal platform daha sonra diğer insanları takip etmenize, yorum yapmanıza ve video paylaşmanıza olanak tanır.

TikTok, müzik videoları için ana uygulama ve kayıttan çalma sırasında söylenen, çünkü daha fazla kullanıcısı bulunmaktadır, ünlü olmaya çalışmak ve birçok kişi tarafından görülmenin memnuniyetini kazanmakta tercih edilmelidir. Kaliteli videolarınız varsa, videolarınız daha fazla ilgi görür, yani daha fazla paylaşım ve beğeni alır. Ne kadar çok etkileşiminiz olursa, takipçileriniz de o kadar fazla olacaktır. Dahası, iyi bir etkileşim oranı sizi TikTok'ta popüler yapan birçok görüşle birlikte gelir. Bu nedenle de TikTok video kalitesi artırma büyük önem taşır.

TikTok Video Biçimlendirme

TikTok videolarında dikkate alınması gereken bazı özellikler şunlardır:

  • Dosya boyutu: Video, iOS için en fazla 287,6 MB veya Android için 72 MB olmalıdır. Reklamlar için 500 MB'a kadar olabilir.
  • Yönlendirme: TikTok bir akıllı telefonda görüntülenecek şekilde biçimlendirilmiştir, bu nedenle yatay video izin verilse de dikey video en iyisidir.
  • Boyutlar: TikTok video boyutları 1080 × 1920 olmalıdır.
  • En boy oranı: En boy oranı, standart bir akıllı telefon ekranı olan 9:16 olmalıdır. 1: 1 de mümkündür, ancak tüm ekranı kaplamaz.
  • Dosya türü: TikTok, .mp4 ve .mov dosyalarını destekler. Reklamlar için .avi ve .gif dosyalarını da destekler.

Sonraki Blog: 

Önceki Blog: 

İlgili Yazılar:

TikTok Video Kalitesi Nasıl Arttırılır? | 20.07.2022 Tarihinde Güncellendi.

Son Yazılar