İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Tiktok Video Editleme Programları

tiktok-video-editleme-programlari-34

Tiktok Video Editleme Nasıl Yapılır?

Tiktok, kısa videoların paylaşılmasını olanaklı hale getiren bir sosyal medya platformudur. Platform üzerinde yer alan videolar izlenebilmekte, video çekilip hesap üzerinden paylaşılabilmektedir. Bunların yanı sıra uygulama, insanların çeşitli yöntemler üzerinden para kazanmasını mümkün kılmaktadır. Bu bağlamda tiktokun milyonlarca kişi tarafından kullanıldığını ifade etmek mümkündür.

Tiktok üzerinden çekilen videolarda çeşitli düzenlemeler yapılabilmektedir. Video paylaşımı öncesinde videoya efekt eklenmesi mümkündür. Bunun yanı sıra video paylaşımı sonrasında da ilgili video üzerinde düzenlemeler yapılabilmektedir. Tiktok video düzenleme, pek çok insanın merak ettiği hususlardan bir tanesidir. Peki videolar üzerinde düzenlemeler nasıl yapılabilir? Bu konuda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

İçindekiler;

  • Tiktok video editleme uygulamaları
  • Tiktok video editleme programları
  • Tiktok video editleme nasıl yapılır?
  • Tiktok video düzenleme nasıl yapılır?

Tiktok Video Editleme Nedir?

Tiktok video düzenleme, pek çok insanın başvurduğu alanlardan bir tanesidir. Ön plana çıkmak ve videoları ile fark yaratmak isteyen insanlar, paylaştıkları videoların güzel olmasını istemekte ve bu konuda gerekli adımları atmaktadır. Tiktok üzerinde çekilen videolar, paylaşım yapılmadan önce düzenlenebilmekte olup paylaşım sonrasında da düzenlemeler gerçekleştirilebilmektedir. Bu konuda çeşitli uygulamalar bulunmakta olup bu uygulamaların indirilmesi ile birlikte videolar istenilen görüntüye ulaşmaktadır. Tiktok video düzenleme uygulaması bağlamında bazı uygulamalar ön plana çıkmakta, bu uygulamalar ile videoda istenilen düzenlemeler gerçekleştirilebilmektedir.

Tiktok Video Paylaştıktan Sonra Nasıl Düzenlenir?

Tiktok paylaşılan video düzenleme, birçok insanın başvurduğu yöntemlerden bir tanesi olmakla birlikte insanlar, paylaşılan videolarda gerekli düzenlemeleri yapmaktadır. Peki bu konuda atılması gereken adımlar nelerdir? Bu konuda şu adımların uygulanması gerekmektedir:

  1. Profil kısmında bulunan videolarda düzenleme yapmak istediğinizi seçin.
  2. Profil bölümünün sağ üst köşesinde yer alan dikey iç noktaya tıklayın ve “videoyu kaydet” seçeneğini tıklayın.
  3. Video galerinize kaydedildikten sonra telefonunuzda bulunan video düzenleme efektleri ile birlikte videoyu düzenleyebilirsiniz.

Yukarıdaki adımların sırasıyla uygulanması, videonun telefona kaydolmasını ve düzenlemeler yapılmasını olanaklı hale getirmektedir. Telefona çeşitli uygulamalar indirilerek videoları bu uygulamalar üzerinden düzenlemek de mümkündür. Peki tiktok video düzenleme uygulaması bağlamında ön plana çıkan uygulamalar hangileridir?

Tiktok Video Editleme Uygulamaları

Tiktok video düzenleme, birçok insan tarafından merak edilmektedir. Video düzenlemeleri nasıl yapılır, video galeriye nasıl kaydedilir vb. sorular, insanların tiktoku daha iyi anlamasını mümkün kılan sorulardır. Bu sorulardan bir tanesi de en iyi video düzenleme uygulamalarının neler olduğudur. Bu bağlamda pek çok seçenek olsa da en iyi uygulamaların indirilmesi, insanların videolarda istedikleri düzenlemeleri yapmasını olanaklı hale getirdiğinden oldukça önemlidir. İşte 5 tiktok video düzenleme uygulaması!

BeeCut İle Tiktok Video Düzenleme

Oldukça kapsamlı video düzenleme uygulamalarından bir tanesi olan BeeCut ile birlikte tiktok videoları profesyonel bir hale bürünmekte, bu sayede yayınlanan videolar birçok insan tarafından izlenme şansı elde etmektedir. Uygulama ile birlikte videoya filtre ekleme, metin ekleme, videoları farklı ekran boyutlarına döndürebilme gibi düzenlemeler yapılabilmektedir. Bu bağlamda en iyi tiktok video düzenleme uygulaması bağlamında BeeCut’un ön planda olduğunu ifade etmek gerekmektedir.

Videoshop İle Tiktok Video Düzenleme

Videoshop, pek çok insan tarafından tercih edilen video uygulamalarından bir tanesidir. Tiktok videolarının kişiselleştirilebilmesini olanaklı hale getiren bu uygulama ile birlikte profesyonel videolar oluşturmak olanaklıdır. Uygulamanın telefonlara indirilmesi sonrasında uygulama üzerinden video düzenleme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

VideoShow İle Tiktok Video Editleme

Tik tok video yapma programı konusunda hizmet veren uygulamalardan biri olan VideoShow, insanların videolarda değişiklikler yapmasını olanaklı hale getirmektedir. Uygulama hem iOS hem de android telefonlarda kullanılabilmektedir. Arka plan müzik parçaları, 50’den fazla hazır teması bulunan uygulama, göz kamaştırıcı videolar için tercih edilen uygulamalardan bir tanesi olarak görünmektedir.

Magisto İle Tiktok Video Düzenleme

Magisto, tiktok video düzenleme uygulaması bağlamında değerlendirilebilen bir uygulamadır. Uygulama ile birlikte videolara efekt eklenebilmekte, bunun yanı sıra filtre düzenlemesi yapılabilmektedir. Öte yandan videolara metin eklemek de mümkündür. Bu bağlamda tiktok videolarında düzenleme yapmak isteyen pek çok insan uygulamadan faydalanmaktadır.

VivaVideo İle Tiktok Video Editleme

Tik Tok paylaşılan video düzenleme konusunda hizmet veren uygulamalardan bir tanesi olan VivaVideo, ortalama bir videoyu göz alıcı bir tiktok videosuna dönüştürebilmektedir. Çeşitli efekt ve filtrelere sahip olan uygulama, internette kolay bir şekilde bulunabilen bir uygulama olduğu için birçok insan tarafından tercih sebebi olmaktadır. Uygulamanın kullanılabilmesi için ilk önce telefona indirilmesi gerekmektedir. İndirme işleminin tamamlanması sonrasında video düzenlemeleri yapılabilmektedir.

Tiktok video editlemek, tiktok videolarına müzik eklemek veya diğer tüm efektler için tiktok video düzenleyici programlar bulunmaktadır. 2006 yılı olan tiktok uygulamasının çıkış tarihinden bu yana bu uygulamalar oldukça fazla tercih edilmektedir. Sizde videolarınızı daha havalı ve efektli hale getirmek istiyorsanız inceleyerek denemelere başlayabilirsiniz.

Size verilecek olan tiktok video editleme uygulamalarının tamamı ücretsizdir. Çoğu uygulama gibi belirli ücretli kısımları bulunmaktadır elbette. Fakat bu tiktok videolarını editlemede herhangi bir ücret ödemeniz gerekmeyecektir. Tiktok video editleme program ve uygulamalarından dilediğinizi ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Bu tiktok video düzenleme ve editleme uygulamalarının şeması basit görünümlü ve herkes tarafından anlaşılır biçimdedir. Uygulamada profosyonel, kolay ve hızlı bir şekilde kaliteli videolar çıkarabileceksiniz. Hadi gelin şimdi tiktok video düzenleme ve editleyerek efekt verme uygulamalarını daha detaylı inceleyelim.

Tiktok Video Düzenleme Ve Editleme Programları

İnshot programı ile tiktok videolarınızı oldukça fazla ve geniş seçenekler ile düzenleyebilirsiniz. Program aracılığıyla videolarınıza dilediğiniz müziği ekleyebilirsiniz. Eklenen müzikleri başlarken ve sonlanırken sesin artıp azalması gibi işlemleri yapmak mümkün.

İnshot video editleme programları arasında oldukça başarılıdır. Bunun sebebi diğer tiktok video düzenleme programlarına göre daha fazla seçenek sunmasıdır. Videolarınızı hd kalitede düzenleyebilirsiniz veya dilerseniz 720p’ye dahi çevirebilirsiniz.

İnshot tiktok video editleme uygulaması ile videolarınızın dilediğiniz kısmına fotoğraf, yazı ve efektler ekleyebilirsiniz. Hemen inshot programını indirmek için play storeyi veya ios cihazınızdan uygulama indirme marketini kullanabilirsiniz. İnshot uygulamasını daha verimli şekilde kullanmak için ilk olarak youtube üzerinden 15 dakikalık bir eğitim videosunu izleyebilirsiniz.

Tiktok video editör programlarından önerdiğimiz ilk uygulama olan inshot dışında bir çok uygulama daha bulunmaktadır. Gelin şimdi bu tiktok video editör uygulamalarını inceleyelim..

Tiktok editlemede kullanılan ve oldukça başalarılı sonuçlar getiren uygulama listemizin ikinci tiktok editleme programı; VivaVideo

VivaVideo Tiktok Editleme Uygulaması

Dünya genelinde tiktok uygulaması haricinde diğer platformlarında başarılı bulduğu ve kullandığı en iyi programlardan birisidir. Listemizin başında verdiğimiz inshot uygulamasına çok benzemektedir fakat büyük bir farkı da bulunmaktadır. Bu fark; inshot uygulamasının türkçe kullanılabilir olmasıdır. VivaVideo’da henüz bir türkçeleştirme yoktur fakat tam olarak profosyonel video editleyicileri için yapılmıştır. Bu uygulama ile sizde videolarınızı düzenleyebilir ve tiktok’ta ön plana çıkabilirsiniz.

VivaVideo ile tiktok video efetktleri vermek çok daha kolay! Uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirdikten sonra kullanmaya hemen başlayabilirsiniz. Tercih ettiğiniz tüm efekt seçeneklerini videolarınıza uygulayarak değişimi ve kaliteyi hissedebilirsiniz.

Bu uygulamada ile tiktok videolarınıza birden fazla müzik ekleyebilir, videolarınızın dilediğiniz konumunda sesleri ekleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Tiktok video editleme programı vivavideo’nun diğer bir özelliği ise dilediğiniz konuma metin ve emojiler ekleyebilmek. Küçük animasyonlar, ateş efektleri ve benzeri seçenekleri oldukça fazladır. Bu uygulama ile katman düzenleme dahi yapabilmek mümkün. Kısaca video üzerine video koyabilir ve editleyerek düzenleyebilirsiniz. Peki ya glitch efektleri yapmak mümkün mü? Elbette evet. Bu uygulama ile sayamadığımız daha bir çok özelliği kullanabilirsiniz.

  • Tiktok Video Editleme Programları

Tiktok, youtube ve instagram takipçi satın almak için tıklayın:

Tiktok Video Editleme Programları | 20.07.2022 Tarihinde Güncellendi.

Son Yazılar