Tiktok Uygulamasını Kaç Kişi Kullanıyor ? Dünyada kaç kişi Tiktok kullanıyor ? İşte tüm cevaplar ve Tİktok kullanıcı sayısı. TikTok kısa sürede başarılı oldu, önce Çin pazarını alt üst etti ve en çok kullanılan sosyal medya araçlarından biri haline geldi. Üçüncüsü, uygulama kısa sürede doğrudan Asya pazarına girdi, Endonezya ve Hindistan’da çok sayıda kullanıcıya sahip olduktan sonra dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri haline geldi. 15 saniyelik kısa videolar oluşturma, efekt ve çekim ekleme, canlı yayın yapabilme özelliğiyle dikkatleri üzerine çeken Tik Tok uygulamasını kaç kişi kullanıyor?

Araştırmalara göre her ülkenin Tik Tok kullanımına ilişkin farklı istatistikleri olduğu söylenebilir. Özellikle 2019 yılında uygulama kurucusu Bytedance tarafından yapılan duyuru kapsamında uygulamanın küresel ölçekte ne kadar ilgi gördüğünü belirlemiş ve birçok ülkede en çok kullanılan sosyal medya platformu haline gelmiştir. Bu durumda Tiktok uygulamasını, özellikle uygulamanın kullanıcıları kaç kişi kullanıyor? Bu soru çok merak edilen bir soru haline geldi.

Şaşırtıcı TikTok kullanım istatistikleri, Brezilya, Hindistan, Endonezya ve Türkiye gibi ülkelerdeki kullanıcıların yüksek bir seviyeye ulaştığını gösteriyor. Uygulama dünya çapında 2 milyardan fazla kez indirildi ve kullanıcıların %66’sı 13-24 yaşları arasında. Bu durumda uygulamalara en çok gençlerin ve gençlerin ilgi gösterdiği söylenebilir. Ayrıca, dikkat çekmek için çok fazla istatistiksel veri kullanan bir uygulama olan Tiktok’U hala kaç kişi kullanıyor?

Tiktok Uygulamasını Kaç Kişi İndirdi?

Tiktok uygulamasını kaç kişi indirdi? İlk olarak, uygulamanın indirilme sayısını kontrol etmek gerekir. Hepimizin bildiği gibi bir uygulamadaki katılımcı sayısını belirlemek için sağlıklı istatistikler oluşturarak indirme sayısını anlamak çok önemlidir. 2020 istatistiklerine göre Tiktok, Whatsapp Menager uygulamasının 700.000 indirmesini geçerek 800.000 kez indirildi. En genel anlamda bu, uygulamanın 2020 yılında en çok indirilen uygulama olduğu anlamına geliyor.

Oluşturulan istatistiklere göre uygulamanın 2021 yılında Tik Tok indirmeleri kapsamında 2 milyar indirmeye ulaştığı belirlendi. SesorTower incelemesinin bir parçası olarak TikTok, 2 milyardan fazla indirme ile dünya çapında benzeri görülmemiş bir büyüme elde etti. Bu istatistik belirlenirken akıllı cihaza yüklenen uygulamalar dikkate alınmaz. Bu nedenle TikTok, kişisel ihtiyaçları karşılayan en çok indirilen sosyal medya uygulaması olarak görülmemiş bir başarıya imza attı. Türkiye’de kaç kişi Tik Tok kullanıyor?

Türkiye’de Kaç Kişi Tiktok Kullanıyor?

Türkiye’de kaç kişi TikTok kullanıyor? Hepimizin bildiği gibi Türkiye bu uygulama için en popüler 5 ülkeden biri. Hindistan, Brezilya, Amerika Birleşik Devletleri, Endonezya gibi ülkeler dışında Türkiye’de Tik Tok kullanıcı sayısının son derece yüksek olduğu belirlendi. Son araştırmadan elde edilen verilere göre, Türkiye’de Tik Tok kullanımıyla ilgili uygulamalara yaklaşık 30 milyon kullanıcının aktif olarak eriştiği belirlendi.

TikTok İstatistikleri

Gözlemlere göre, istatistiklerinde birçok şaşırtıcı sonuç var. Uygulama sadece Çin’de yerel bir uygulama olmayıp, özellikle dünya pazarına açılmasıyla kısa sürede başarıya ulaşarak küresel ilgi gördü.

Bu kapsamda Tik Tok istatistikleri arasında ön plana çıkan bazı istatistikler şu şekildedir;

Uygulamada reklam için minimum fiyat 50 ABD Dolarıdır ve en yüksek fiyat 150.000 ABD Dolarıdır. Uygulamada 1000’den fazla influencer olduğu anlaşılıyor. Tüketici harcamaları açısından, uygulama dünyada altıncı sırada yer alıyor. Ortalama olarak, uygulamanın kullanıcıları her gün TikTok’a 46 dakika ayırıyor. Tik Tok’un en iyi 25 hesabının 20 milyondan fazla takipçisi var. Uygulama ağırlıklı olarak %42 ile 18-24 yaş aralığındaki bireyler tarafından kullanılmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nde aylık 30 milyon aktif kullanıcı var.

Tiktok uygulamasını kaç kişi kullanıyor? Bu son zamanlarda sıkça sorulan bir soru. Kullanıcılar Tiktok uygulamasını kaç kişinin kullandığını, Tiktok uygulamasını kaç kişinin kullandığını bilmek istiyor. Detaylı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.