İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Tiktok'ta Ülke Ve Bölge Değiştirme Nasıl Yapılır?

tiktok-ta-ulke-ve-bolge-degistirme-nasil-yapilir-10

Tiktok uygulaması büyüyen, büyüdükçe de bünyesindeki bazı konularda değişimlere giden bir platformdur. Bugün baktığımızda da, en sık ilgi gören uygulamalar arasında yerini almıştır. Sosyal medya platformları arasında, kısa bir özgeçmiş taramasında yaptığımızda, en hızlı ivme ile büyüyen siteler arasında bulunmaktadır. Gelişmekte olan Tiktok, tabii ki bu süreçte, Tiktok ülke değiştirme gibi konularda güncellemelere de gitmiştir.

Biliyorsunuz ki, video paylaşımları sırasında, keşfet alanınıza düşen içeriklerin kaynakları, rastgelelik içermekteydi. Mesela kullanıcıların karşısına aniden başka bir bölgeden ya da ülkeden içerikler düşebiliyordu. Bu tarz geri bildirimler sonrasında, Tiktok bölge değiştirme ayarları, Tiktok tarafından devreye sokuldu. Artık tercih alanınıza göre olacak şekilde bir keşfet taraması yapabiliyorsunuz. Hangi ülke, hangi bölge olsun konusundaki seçenek size bırakılıyor.

Tiktok ülke ayarları sayesinde, kendi bulunduğunuz konumu ve bölgeyi seçerek, yalnızca bölgenize özel belirli içerikleri görebilirsiniz. Bu bölge değiştirme konusundaki seçeneklere baktığımızda, görmüş olduğumuz diğer bir konu da, yakın çevreye dair bir tarama yapabilme imkanıdır. Yakın çevrenizde yer almakta olan içerik üreticilerinin içeriklerine de ulaşabilir, konum uzaklığına göre hesaplama yapabilirsiniz.

Tiktok ülkemi değiştirmek istiyorum diyorsanız, basit birtakım işlemler sonucunda bunu yapabilirsiniz. Dilediğiniz ülke konusunda tercih yapabiliyor olmanız da, uygulamanın içerisinde yer almakta olan dikkat çekici ve kullanıcıların da hoşlarına giden konular arasında bulunmaktadır. Bazen Tiktok üyeleri, Türkiye dışında neler olmuş bitmiş, bunları da görmek öğrenmek istiyorlar. Bu meraklarını giderebilmenin en güzel pratik yöntemi de bölge ayarları olmaktadır.

Tiktok Ülke Değiştirme

Tiktok ülke değiştirme konusunda çok sayıda kullanıcı belirli geri bildirimlerde bulunmuşlardır. Sürekli yabancı videolar ile karşılaşıyor olmaları, farklı içeriklere ulaşıyor olmaları, bu bildirimlerin oluşmasına sebebiyet vermektedir. Bunun yanı sıra bazı kullanıcılar da Türk Tiktok videolarını izlemek istemiyorlar. Bunun yerine yabancı platformların Tiktok içerik üreticileri ile bir etkileşim halinde olmak isteyebiliyorlar.

 Tiktok da internetin en güncel, günümüzün en popüler ürünleri arasında yer alıyor. Buradan da aslında internetin sınırları nasıl da hızlı bir biçimde eritmekte olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Gerçekten de internet denilen bu güç, artık sınırların yok olmasını sağlamıştır. Tiktok uygulaması içerisinden de, bulunduğunuz konuma hapsolmak gibi derdiniz olmasın. Çünkü belirteceğimiz yöntem sonrasında Tiktok ülke değiştir konusu çok kolay bir şekilde gerçekleşecektir.

 • Uygulamaya giriş yapıp hesabımızı aktifleştiriyoruz
 • Ana ekrandan profilimize giriyoruz
 • Profile eriştikten sonrasında hesap ayarları kısmına giriş yapıyoruz
 • Burada karşınıza ‘’Ülke’’ seçeneği çıkacaktır. Bölgenin ismini gördüğünüzde, bunu değiştirmek için ayarları değiştiriyorsunuz.
 • Yapmış olduğunuz tercih sonrasında gerekli bilgilerin değişmiş olduğundan emin olmalısınız
 • Ülke değişimi sonrasında, yapmış olduğunuz ayarlara göre kısa süre içerisinde algoritma bu bilgileri devreye sokacaktır. Ve tabii ki beğenilerinizi de kullanarak site algoritmik açından, belirtmiş olduğunuz bilgilere uyumlu şekilde içerikleri ulaştıracaktır.
 • Farklı ülkeden ana sayfanıza ulaşacak içeriklerinizi yeniden eski haline çevirmek için de bu Tiktok Bölge Değiştirme

Tiktok Dil Değiştirme

Tiktok bölge değiştirme ayarları içerisinde bir yöntem şeklinde belirteceğimiz bu konu da sizin için farklı dildeki içeriklere erişim sağlamanıza yardımcı olmaktadır. Algoritmanın çalışma mantığında yer alan diğer bir kodlama da, uygulamanın ana dilinizde olmayan içeriklere erişim kısıtlaması vermesidir. Yani bazen ülke değiştirmek tek başına pek de anlamlı olmayabiliyor.

Fakat merak etmeyiniz. Yeni bir dil öğrenmek yerine daha kolay yöntemler sayesinde, farklı dilde olan Tiktok içeriklerini görmeniz mümkündür. Tiktok dil değiştir seçeneğinin varlığı da zaten bu yüzden anlamlıdır. Yeni bir dili hesabınıza tanımladıktan sonrasında, gelecek olan içeriklerin bu dil üzerinden gerçekleşmekte olduğunu göreceksiniz. Peki, yeni bir dil tanımlamasını nasıl yapacaksınız?

 • Hemen uygulamamızı açıyoruz. Hesabımıza giriş yapıyoruz.
 • Ana sayfada yer alan geçiş sekmelerinden, sağ alt köşede durmakta olan ‘’Ben’’ kısmına yani profil kısmına giriş yapıyoruz.
 • Karşımıza açılacak olan profil sayfasının sağ üst köşesinde üç nokta şeklinde belirtilmiş olan alana giriş yapmalısınız.
 • Bu alandan hemen ‘’İçerik seçenekleri’’ olarak belirtilmiş alana giriş yapıyoruz.
 • Karşımıza dil ekleme seçeneğinin çıkmakta olduğunu göreceğiz. Gerekli giriş işlemlerini tamamlıyoruz.
 • Bununla birlikte seçimimizi daha güçlü kılmak ve algoritmaya tanımlamak için de tabii ki bu dilde içerik üretmekte olan çeşitli kullanıcıları takibe alıyoruz.
 • Bu şekilde uygulama, hem beğeni sistemini, hem takip sistemini hem de sizin uygulamaya girmiş olduğunuz bilgileri dikkate alarak, gerekli içerikleri keşfet ana sayfasında sizlere gösterecektir.

Sonraki blog yazısı; 

Önceki blog yazısı; 

Tüm bloglar;

İlgili Yazılar:

Tiktok'ta Ülke Ve Bölge Değiştirme Nasıl Yapılır? | 20.07.2022 Tarihinde Güncellendi.

Son Yazılar