İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Tiktok’ta Neden Mesaj Gönderemiyorum?

tiktok-ta-neden-mesaj-gonderemiyorum-1

Tiktok mesaj gönderme işlemlerine izin vermektedir. Ancak diğer sosyal medya uygulamalarından farklı olarak başka bir politika izlenmektedir. Eğer karşılıklı olarak bir takipleşme söz konusu değilse, mesaj gönderme işlemleri başarısız olacaktır. Bunun yanı sıra, farklı bir kural olarak gösterebileceğimiz diğer bir konu da mesela kullanıcıların 1000 takipçi sınırına gelmedikleri sürece yayın yapamıyor oluşlarıdır.

Tiktok bu tarz kuralların neticesinde kullanıcıların birbirleri ile interaktif bir ortamda buluşmalarına izin vermektedir. Dolayısıyla ilk başta bakmanız gereken şey, kullanıcı ile karşılıklı bir takipleşme içerisinde yer alıyor musunuz sorusudur. Eğer takipleşme varsa Tiktok mesaj atma işlemlerinizi yeniden değerlendirmeye alabilirsiniz.

Tiktok mesaj gitmiyor konusunda yapılan geri bildirimlerin çoğu, bu kuralı bilmemelerinden ötürü kaynaklanmaktadır. Bu tarz bir bilgi eksikliği sonucunda da kullanıcılar, sürekli olarak mesaj atmayı deniyorlar ancak sonrasında da tabii ki işlemlerinin başarısız olmaları ile karşılaşıyorlar. Sizi takip etmekte olan kullanıcıyı takip etmeyi ya da sizin takip etmiş olduğunuz kullanıcının sizin takip etmesini sağlamalısınız.

Tiktok mesaj gönderme sorunu, kendi içerisinde daha farklı sebepleri de barındırabilmektedir. Onlara da tabii ki detaylı şekilde ayrı bir başlık içerisinde değineceğiz. Ancak ondan öncesinde, mesaj gönderme işleminin nasıl işlemekte olduğuyla ilgili sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Kullanıcılara nasıl mesaj atabilirsiniz ve nasıl iletişime geçersiniz?

Tiktok'ta Nasıl Mesaj Gönderilir?

Tiktok'ta nasıl mesaj gönderilir sorusu aslında çok basit bir şekilde yanıtlanabilmektedir. Dilerseniz kısa bir anlatımla sizlere yönlendirme maddeleri halinde durumu özetlemeye çalışalım;

  • Tiktok uygulamasını açıp kuruyoruz. Kayıt işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.
  • İşlemlerimizin arkasından sosyal medya uygulaması içerisinde yer almaya başlıyoruz.
  • İlk giriş yaptığınızda tabii ki kimseye mesaj atamayacaksınız. Çünkü henüz kimseyi takip etmiyor olacaksınız. Ve tabii ki kimse de sizi takip etmiyor olacaktır.
  • Hemen takipleşmeye başlayınız. Karşılıklı takip işlemi gerçekleştikten sonrasında da, samimiyet sınırlarınızı aşmaksızın kullanıcılar ile iletişime geçmeye başlayabilir, mesaj atabilirsiniz.
  • Tabii ki en önemli konunun burada karşılıklı takip meselesi olduğunu söylemek zorundayız.
  • Karşılıklı takipleşme gerçekleştikten sonrasında mesajlarınızı iletebilirsiniz.

Tiktok Mesaj Gönderme Sorunu Çözümü

Tiktok mesaj gönderme sorunu, karşılıklı takipleşmenin var olmasına rağmen gerçekleşiyorsa eğer bazı diğer farklı yöntemlere bakmalıyız. Bazen uygulama içerisinde var olan sorunlar bu tarz aksamalara sebebiyet verebilmektedir. Dolayısıyla sizlere Tiktok mesaj gitmiyor çözümü şeklinde önerebileceğimiz üç yöntemimiz olacaktır:

  • İnternet bağlantısından emin olun ve tekrar deneyin. Gerekirse cihazı baştan başlatın.
  • Ön bellek temizlemesi yapmayı ihmal etmeyin. Cihazınızın uygulamalar kısmına girip buradan Tiktok adına ön bellek temizlemesi yapın.
  • ‘’Sorun bildir’’ butonu ile etkileşim halinde olarak, site yetkililerine durumdan bahsedebilirsiniz. Eğer olası bir sorun yoksa bu noktada aklınıza bir engel sürecinin olup olamayacağı kısmını da sormalı ya da kişinin sizi takipten çıkarıp çıkarmadığına da bakmalısınız.

Belirtmiş olduğumuz bu yöntemlere bakmanıza rağmen hala Tiktok mesajlarım iletilmiyor diyorsanız, bu sefer kişi temelli değil sitenin size uygulamış olduğu engelleme süreçlerine dair kontrollerinizi yapmalısınız. Bu bağlamda, paylaşmış olduğunuz videoların bazı kural ihlalleri içeriyor olmasından tutun da, mesaj içeriklerinizin kimi kullanıcılar tarafından şikayet edilmesine kadar bazı durumlar söz konusu olabilmektedir.

Şikayet durumlarına sebebiyet verebilecek olan en temel konuların başında da paylaşım sıklığı yer alabiliyor. Eğer arka arkaya çok sık paylaşım yapıyor ve paylaşımlarınızın spam şeklinde görünmesine sebebiyet veriyorsanız, site bu akışı yavaşlatmak ve paylaşım hızınızı düşürebilmek için bazı engel süreçlerini uygulamak zorunda kalacaktır. Bu tarz engelleme süreçleri bilinçli olmaktan çok otomatik şekilde yürürlüğe sokulmaktadır.

Sonraki blog yazısı; 

Önceki blog yazısı; 

Tüm bloglar;

İlgili Yazılar:

Tiktok’ta Neden Mesaj Gönderemiyorum? | 20.07.2022 Tarihinde Güncellendi.

Son Yazılar