İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Tiktok’ta Nasıl Fenomen Olunur?

tiktok-ta-nasil-fenomen-olunur-8

Yakın geçmişte, dilimize tam anlamı ile artık yerleşmiş olen Tiktok fenomen kavramı, herkesin zihninde ortam bir anlamı çağrıştıracak kadar yerelleşti, dilimize yapıştı, pelesenk oldu. Bu tanım, özel olarak, sosyal medya platformlarında yer alan, geniş kitleler tarafından ilgi gören kişiler için kullanılmaktadır. Birçok ismi ve fenomeni ilk olarak YouTube üzerinde tanımaya başladık.

Bu tanımın, keskin bir tarih olarak nokta atışı şeklinde şu günden itibaren medyada, toplumda kullanılmaya başladı şeklinde açıklama yapmanın mümkün olmadığını söylemek isteriz. Ancak feomenlik kavramı, ilk başta sadece belirli bir ün ile ölçülüyorken şu anda ün+para+sosyal medya hesabına sahip olmak şeklinde vuku buldu diyebiliriz. Bu yüzden de zaten Tiktok fenomenler zengin mi sorusu da sürekli karşımızda yer almaya başlıyor.

Özellikle de gençlerin zihinlerinde bir nevi rüya, bir hayal tasavvurunu almış olan bu kavram, hayallerindeki meslek tanımı ile de çok güzel bir şekilde eşleşmiştir. Bunun sonucunda özellikle de Z kuşağından olan bireylerin, çeşitli sosyal medya platformlarındaki aktifliği, iyice göze çarpar olmuştur. Tiktok nasıl fenomen olunur araştırmalarındaki Google geçmişinin kabarık oluşu da bu yüzdendir. Bu konudan da özel olarak bahsetmek isteriz. Biliyorsunuz ki Tiktok, sonrasında diğer sosyal medya platformları arasına eklenmiş bir alan oldu. Ancak bugün baktığınızda Tiktok üzerindeki fenomenlerin tek rakipleri artık YouTube fenomenleridir. Yani Facebook, İnstagram ya da Twitter gibi alanlarda benzer payelere sahip olan kişiler, YouTube ve Tiktok alanındakiler kadar ‘’başarı’’ sahibi değiller.

Tiktok Fenomen Olma Yöntemleri

YouTube’da yerler çoktan kapıldı biz Tiktok’a bakalım diyen kitlenin sayısı da yeterli sayıya ulaşmış durumda diyebiliyoruz. Bu açıdan meraklı olan kişilerin Tiktok’ta nasıl fenomen olunur sorularına, fenomenlerin yapmış oldukları yöntemler eşliğinde yanıtlar vermek istiyoruz:

  • İlginç içerikler üretin.

 Sıradan videolar, adı üstünde sıradandır. Hızlı tüketim çağında, en ilginç olan içerikler bile çok kısa süre içerisinde sıradanlık çöplüğüne aday olan bir fikirdir. Dolayısıyla öne çıkmak için sıradan fikirleri çekerek, yoğun paylaşım yapmanın yararlı olduğunu düşünmeyin. Aksine, rafine içerikler üreterek, orijinal fikirlerle ön plana çıkmayı deneyin. Tiktok fenomen videolerı izle dediğinizde, bu tarz fikirlerin sıklıkla yer almakta olduklarını göreceksiniz.

  • Takipçi sayısınızı arttırmak için jeton bağışları yaparak yatırım yapın.

 Bir yerden kazanç sağlamanın ilk kuralı yatırım yapmaktır. Yatırımın iki metodu bulunmaktadır: Takip et-Jeton bağışla. Yatırımlarınızı hem insan odaklı hem de para odaklı yaptığınızda, sayınızda ve jeton miktarınızda istenen artışı sağlamak için bir adım atmış olacaksınız.

  • Düet yapın etkileşime girin.

Düet talebi, yani bir video içerisinde başka bir kullanıcı ile yer alabilme talebi, Tiktok’un en popüler özellikleri arasında yer almaktadır. Fakat sosyal medyanın da görünmez kuralları vardır. 10.000 takipçisi olan birisiyle yeni bir kullanıcı olarak düet yapamazsınız.

En azından eşit ya da yakın olan bir takipçi kitlesine sahip olarak, benzer kullanıcılar ile etkileşim halinde olabilir göz önüne çıkabilirsiniz.

Tiktok Fenomenleri

Tiktok fenomenleri sayısındaki artışın ve diğer sosyal medya platformlarındaki kişilerin önüne bu kadar hızlı bir şekilde kırıp, sollamış olmalarının ilk sebebi, video içeriklerinin patlamasıdır! Gerçekten de hızlı bir dünyanın içerisinde adeta savrulup ilerliyoruz. Bilgi denilen kavram, tarihin hiçbir yerinde bu kadar değersizleşmemiştir. Postmodernizmin de halihazırda hakimiyetini ele almış olduğu bu dünyada bu tarz göze hızlı bir şekilde çarpan hazır içeriklerin sunulduğu sosyal medya platformları da, postmodern dönemin at koşturmasına adeta bir kırbaç etkisi yaratmaktadır.

Tiktok Fenomenleri Nasıl Para Kazanıyor?

Yukarıda da bahsetmiştik. Tiktok fenomen olmak kavramı kadar güçlü tek bir paye varsa o da ünü ve başarıyı YouTube içerisinde yaşamaktır, elde etmektir. Video paylaşımlarının olduğu bu alanların ne kadar hızlı bir şekilde yükselmekte olduklarını rahatlıkla fark edebiliyoruz. Tabii ki gençlerin zihninde de bu tarz ‘’renkli hayatlar’’ sürekli daha kolay para kazanma, eğlenerek para kazanma gibi arzuları tetiklemektedir. Ekranda bulunmak, benzer şekilde insanlara hitap ederek, rahatlıkla ve eğlenerek para kazanabileceklerini düşünen gençler, işin para kısmını da merak ediyorlar. Bu yüzden sürekli Tiktok fenomenleri nasıl para kazanıyor sorusu da gündemde yer alıyor. Uygulama içerisinde para kazanma yöntemleri genel itibariyle şu şekilde olmaktadır:

  • Sponsorluk antlaşmaları yaparak para kazanmak.
  • Canlı yayınlarda bağışlar yaparak para kazanmak.
  • Ürünlerini Tiktok kullanıcı kitlesini kullanarak satarak para kazanmak.

Sonraki blog yazısı; 

Önceki blog yazısı; 

Tüm bloglar;

İlgili Yazılar:

Tiktok’ta Nasıl Fenomen Olunur? | 20.07.2022 Tarihinde Güncellendi.

Son Yazılar