İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Tiktok'ta Kullanıcı Adı Ve İsim Nasıl Değiştirilir?

tiktok-ta-kullanici-adi-ve-isim-nasil-degistirilir-57

Tiktok kullanıcı adı nasıl değişir sorusu, Tiktok kullanmak isteyenlerden sıklıkla gelmektedir. Bunun yanında halihazırda Tiktok kullanıcısı olan kişilerin de sormakta oldukları bir soru diyebiliriz. Dolayısıyla bu konuyu daha derin bir şekilde ele almak istiyoruz. Uygulama içerisinde isim seçebilmek için ilk yapmanız gereken şey, uygulamaya erişim sağlamak olacaktır. Sonrasında Tiktok kullanıcı adı için işlemlerinizi yapacaksınız.

Uygulamayı indirmek için, uygulama marketimize giriş işlemimizi yapıyoruz. Sonrasında, uygulama içerisinde profil kısmına girerek, bu alandan profil düzenleme sekmesine giriş yapacaksınız. Profilinizi düzenlerken hemen karşınızda çeşitli sekmeleri göreceksiniz. Bu alanlar içerisinde de çeşitli şekillerde isim-kullanıcı adı gibi seçenekler bulunmaktadır.

Tiktok isim nasıl değişir diyorsanız, zaten ilk sekmede karşınızda bunu görmektesiniz. İsminizi değiştirmek için bu sekme aracılığıyla geçiş yapıyorsunuz. Ve geçiş yaptığınız bu alan aracılığıyla birlikte, Tiktok isim seçme işlemlerinizi gerçekleştiriyorsunuz. Profil düzenleme kısmından dilerseniz diğer bilgilerinizi de güncelleyebilirsiniz. Özgeçmiş-Kullanıcı adı gibi alanları da görebiliyorsunuz. Özgeçmiş kısmına yazacaklarınız profiliniz içerisinde diğer kullanıcıların görebilmesi açısından yayınlanacaktır. Diğer sosyal medya hesaplarınızı da entegre etmenize olanak sağlandığını görebilirsiniz. Bu şekilde diğer alanlar ile birlikte entegrasyonu sağlayıp ortak bir şekilde hesaplarınızı kullanabilir, yönetebilirsiniz. Hemen üst kısımda fotoğraf ve video tercihleri de bulunmaktadır. Ona göre belirleyeceğiniz fotoğraflarınızı ve videolarınızı da bu şekilde tercih ediyor olacaksınız.

Tiktok Kullanıcı Adı Belirleme Şartları

Tiktok kullanıcı adı belirleme konusunda ayarlamalarınızı nereden nasıl yapacağınız konusunu aslında yeterince konuştuk. Yapmanız gereken şeyin ‘’Profil’’ kısmına erişerek bu alan aracılığıyla belirli tercihler yapmanız olduğunu artık biliyorsunuz. İsim değiştirmenin hemen aşağısında yer almakta olan bu sekem aracılığıyla birlikte, belirli şartlar doğrultusunda Tiktok kullanıcı adı değiştirme işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Tiktok uygulamarı, her ne kadar bu tarz işlemlere çok daha geniş bir şekilde baksa da ve özgür bir alan bıraksa da, yine de belirli sınırlandırmalar olduğundan da bahsetmek istiyoruz. Bu kurallara göre isim ve kullanıcı adınızı değiştiriyorsunuz. Kuralların çok da ağır ve katı olmadıklarından bahsetmiştik. Ancak yine de dikkate değer olduklarından da bahsetmek zorundayız. Peki, Tiktok kullanıcı adı belirleme kuralları nelerdir?

 • İlk ve son olarak söyleyebileceğimiz kural ya da şart, sitenin kullanıcı adı değişimine yalnızca ayda bir kere müsaade ediyor olduğudur. Dolayısıyla isim ya da kullanıcı adı tercihlerinizi yaparken bunun ayda bir kere olduğunu da bilmeniz gerekmektedir.

Tiktok kullanıcı adımı değiştirmek istiyorum mu diyorsunuz? Hiçbir şekilde ücret ödemeden, premium hesap sahibi olmadan bu işlemi yapabiliyorsunuz. Tek şartın bunun ayda bir olması zorunluluğundan bahsettik. Bundan başka bir zorunluluk herhangi bir şekilde de yer almayacaktır. Fakat tabii ki profil isminizi seçerken, uygun bir seçenek olduğuna kanaat getirmeniz önemlidir. Unutmayınız ki bu profil isimleriniz dışarıdan görünecektir. Ve kullanıcılar sizin bu profil isimlerinizi görerek sizinle iletişim kuracaklar.

Tiktok Kullanıcı Adı Nerede Görünüyor?

Tiktok kullanıcı adı tercihini yaptıktan sonrasında, isminiz, direkt olarak paylaşımlarınız ile birlikte profilinizde görünmeye başlayacaktır. Paylaşımlarınızı, sosyal medya uygulamasının içerisinde adeta bir nevi kimliğiniz olacak olan bu kullanıcı isminiz ile paylaşmak durumundasınız. Bu konuyu göz önünde bulundurmuş olduğunuzda, isminizi, kullanıcı adınızı seçerken daha dikkatli olmak durumundasınız. Özellikle müstehcen birtakım şeyleri içerecek olan kullanıcı adlarının site tarafından yasaklanabileceğini unutmamalısınız. Diğer kullanıcıların bu konudaki rahatsızlıkları, olası bir şikayet talebi ile gündeme gelebilir. Bu durumda da kısa süre içerisinde sosyal medyanın size olan yaptırımlarını göreceksiniz. Bunun sonucunda da tabii ki erişime kapatılabilirsiniz. Dolayısıyla kullanıcı isimlerinizi seçerken dikkatli olmalısınız.

Tiktok kullanıcı adı değiştirme ile ilgili aranan kelimeler;

 • tiktok kullanıcı adı değiştirme
 • tiktok kullanıcı adı değişmiyor
 • tiktok kullanıcı adı nasıl değiştirilir
 • tiktok kullanıcı adı nasıl yapılır
 • tiktok kullanıcı adı değiştirme 30 gün
 • tiktok kullanıcı adı değiştirme hilesi
 • tiktok kullanıcı adı değiştiremiyorum
 • tiktok kullanıcı adı değişme
 • tiktok kullanıcı adı değiştir
 • tiktok kullanıcı ismi değiştirme
 • tiktok kullanıcı adı kabul etmiyor
 • tiktok kullanıcı adı değiştirme hatası

Sonraki blog yazısı; 

Önceki blog yazısı; 

Tüm bloglar;

İlgili Yazılar:

Tiktok'ta Kullanıcı Adı Ve İsim Nasıl Değiştirilir? | 20.07.2022 Tarihinde Güncellendi.

Son Yazılar