İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Tiktok Stabil Olmayan Bağlantı Sorunu Ve Çözümü

tiktok-stabil-olmayan-baglanti-sorunu-ve-cozumu-65

Tiktok en popüler sosyal medya platformlarının başında gelmektedir. Ancak ne kadar sevilen bir uygulama olsa da, kimi zaman ağ sorunları meydana gelebilmektedir. Pek çok kullanıcının deneyimlediği , bu platformu kullananları için oldukça can sıkıcı olmaktadır.

Tiktok, sistemsel olarak ya da kullanımınıza bağlı olarak bağlantı sorunları verebilmektedir. Bu durumda sorunu çözebilmek ve bu uygulamayı sorunsuz bir şekilde kullanabilmek için deneyebileceğiniz bazı yöntemler bulunmaktadır. Hangi yöntemi deneyeceğinizi anlayabilmek için öncelikle sorunun neyden kaynaklandığını anlamak gerekmektedir. Ancak Tiktok platformu ya da sistemdeki problemi anlayamıyorsanız, biraz zaman ayırıp tüm yöntemleri deneyebilirsiniz. Aşağıdaki başlıklarda Tiktok bağlantı sorunu çözümü için deneyebileceğiniz yöntemler açıklanmaktadır.

Tiktok Stabil Olmayan Bağlantı Sorunu Çözümleri

1- Tiktok'u Güncelleyin

Eğer Tiktok platformunuza girdiğiniz zaman bağlantı sorunu bildirimi alıyorsanız, uygulamanız güncel olmayabilir. Tiktok, kendini geliştirmek ve daha iyi bir hizmet sunabilmek için bazı özellikler eklemektedir. Bu özellikleri kullanabilmek adına uygulamayı güncellemek gerekmektedir. Ancak güncelleme yapmayan bireyler, Tiktok stabil olmayan bağlantı sorunu ile karşı karşıya kalabilmektedir. 

Tiktok uygulamasını indirdiğiniz Appstore ya da Google Play mağazasına girerek arama motoruna Tiktok yazınız. Uygulama penceresinde “Güncelle” butonu varsa, uygulamanız güncel değildir. Uygulamayı güncelleyerek giriş yapmanız gerekir. Eğer sorun çözülmediyse, diğer yöntemleri deneyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

2- Tiktok'u Yeniden Yükleyin

Tiktok sistemsel sıkıntıların büyük bir bölümü, uygulamayı kapatıp açarak ya da uygulamayı silip yeniden yükleyerek düzelebilmektedir. Telefonunuzda yüklü olan Tiktok uygulamasını silmeniz ve daha sonra yüklemeniz durumunda sorunlarını son bulabilir.

Tiktok yeniden yükleme işlemi yaptığınız zaman bir süre uygulamayı kullanıp tekrar bağlantının sorunlu olduğuna dair bildirim alıp almayacağınızı kontrol ediniz. Eğer sorun devam ediyorsa, diğer yöntemlere bir şans verebilirsiniz.

3- Tiktok Önbelleğinizi Temizleyin

Eğer telefonunuzda Tiktok uygulaması yüksek miktarda önbellek kullanıyorsa, bu durum sistemsel hataların meydana gelmesine ve telefonunuzun Tiktok uygulamasını kaldıracak gücü yitirmesine sebep olabilir. Bu tarz durumlarda hem android hem de iOS cihazlar üzerinden önbellek temizliği yapılabilmektedir.

Telefonunuzun ayarlar kısmına giriş yaptıktan sonra “Uygulamalar” bölümünü seçiniz. Daha sonra telefonunuza yüklü olan Tiktok uygulamasının üzerine tıklayınız. Karşınıza gelecek olan ekranda “Önbelleği Sil” butonu çıkacaktır. Bu butona tıklayarak telefonunuzda fazla yer kaplayan önbelleği temizleyebilirsiniz. Önbellek, uygulamada yapılan arama geçmişini ve gereksiz detayları silecektir. Bu işlem, Tiktok hesabınızın silinmesine neden olmadığı için rahatlıkla bu yöntemi deneyebilirsiniz.

4- Tiktok İzinlerini Kontrol Edin

Tiktok uygulaması, cihazınızda kullanabilir hale gelmek için bazı izinlere ihtiyaç duymaktadır. Eğer Tiktok stabil olmayan bağlantı sorunu bildirimi alıyorsanız, gereken izinlerin tamamı verilmemiş olabilir. Zira uygulama izinleri, uygulamaların doğru bir şekilde çalışabilmesi için büyük bir önem arz etmektedir.

Tiktok uygulamasına verilen izinleri kontrol etmek için telefonunuzun “Ayarlar” kısmına giriş yapmanız gerekmektedir. İzinler bölümüne erişim sağlamanız gerekmektedir. Bu bölüm, cihazdan cihaza farklılık gösterebilmektedir. Bazı cihazlarda izinler kısmı “Uygulamalar” başlığının altında, bazı cihazlarda ise ayarlar kısmının ana sayfasındadır. “İzinler” kısmını bulduktan sonra Tiktok uygulamasını seçerek gereken izinlerin verildiğinden emin olmalısınız. Tüm izinleri kontrol ettikten sonra cihazınızı yeniden başlayarak Tiktok uygulamasına girerek sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz.

5- Tiktok Sunucu Kontrolü Yapın

Tiktok sabit olmayan bağlantı sorunu bildirimini gelmesinin nedenlerinden bir tanesi de sunucu sorunları olmaktadır. Eğer sunucunuzda bir sorun varsa, Tiktok bun durumu size bildirmek için bir yazı göndermektedir. Tiktok platformuna giriş yaptığınızda gelecek olan bu bildirimden kurtulmak için sunucunuzu kontrol edebilirsiniz. Sunucuları, https://downdetector.com/status/tiktok/ web sitesi üzerinden kontrol edebilirsiniz. Bu site, Tiktok bağlantı sorunlarının tespit edilmesini sağlamaktadır.

Sunucu kontrolünde herhangi bir sıkıntı tespit edilirse, telefonunuzu yeniden başlatmanız, uygulamayı yeniden yüklemeniz, izinleri kontrol etmeniz gibi basit çözümler işe yaramayacaktır.  Bu gibi durumlarda, sunucu üzerindeki yoğunluğun geçmesini beklemek ve ara ara belirttiğimiz siteyi kontrol ederek sunucunun düzelip düzelmediğine bakmak en doğru seçenek olacaktır.

6- Tiktok İle İletişim Kurun

Tiktok üzerinden yaşadığınız tüm problemler için Tiktok tarafından oluşturulmuş destek sayfasına göz atabilirsiniz. Eğer destek sayfasında açılan başlıklarda sorununuzu çözebilecek bir bilgi alamazsanız, destek talebinde bulunabilmek için yetkililere mail gönderebilirsiniz. Tiktok, https://support.tiktok.com/en/ adresini destek merkezi olarak kullanmaktadır.

Tiktok destek merkezine giriş yaptıktan sonra bir sorun bildirebilmek için “Using Tiktok” başlığının altında yer alan “Report a problem” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra adımları takip ederek bildirim mesajınızı oluşturabilir ve Tiktok yetkilileri tarafından bir cevap bekleyebilirsiniz. Gelecek yanıt, sizlerin Tiktok platformundan daha iyi hizmet alabilmenizi sağlayacaktır.

Tiktok stabil olmayan bağlantı sorunu çözümü için yukarıda belirtilen basit yöntemleri deneyebilirsiniz. Hiçbir adımın işe yaramaması durumunda, yetkililer ile iletişime geçmek için Tiktok destek merkezine göz atmanız gerekmektedir. Belirtilen adımları her denemenizde, telefonunuzun bu değişikliğe daha kolay adapte olabilmesi için cihazınızı yeniden başlatmanız ve sonra uygulamanızı kontrol etmeniz tavsiye edilmektedir.

  • Tiktok ağ bağlantısı bulunamadı
  • Tiktok stabil olmayan bağlantı sorunu
  • Tiktok bağlantı hatası
  • Tiktok bağlantı yok

Sonraki Blog: 

Önceki Blog: 

İlgili Yazılar:

Tiktok Stabil Olmayan Bağlantı Sorunu Ve Çözümü | 20.07.2022 Tarihinde Güncellendi.

Son Yazılar