İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Tiktok Sponsorlu Reklam - Tiktok’ta Nasıl Reklam Verilir?

tiktok-sponsorlu-reklam-tiktok-ta-nasil-reklam-verilir-88

Son zamanlarda sosyal medya platformlarının kullanılma sıklığında bir artış yaşanmaktadır. İnsanlar artık sosyal medya mecraları üzerinden gündemden haberdar olduğu için markalarının reklamını yapmak isteyen kişiler bu mecraları kullanmaktadır. Ön plana çıkan ve milyonlarca üyesi olan tiktok, reklam vermek isteyenlerin kullandıkları platformlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tiktok sponsorlu reklam verme, birçok marka tarafından merak edilen sorulardan bir tanesidir. Bilindiği üzere markalar, reklamlarının profesyonel bir şekilde yapılmasını istemektedir. Çünkü reklam, potansiyel müşterilere ulaşılması noktasında oldukça önemli bir araçtır. Önceki yıllarda marka ya da firmalar reklamlarını sınırlı alanlar dahilinde yapıyor, bu nedenle kısa sürede çok fazla müşteriye ulaşamıyordu. Fakat son zamanlarda sosyal medya mecralarının aktif bir şekilde kullanılması birçok markanın bu alanlara yönelmesine ve bu alanlar üzerinden reklam çalışmalarının gerçekleştirilmesine neden olmuştur. Sosyal medya platformlarından bir tanesi olan tiktok, reklam konusunda ön plana çıkmaktadır.

Tiktok'ta takipçi sayını arttırmak için, !

Tiktok’ta Reklam Vermek için Uygulanması Gereken Adımlar Nelerdir?

Tiktok üzerinden reklam yapılması, reklamı yapılan markanın bir adım öne çıkmasını sağlayan hususlardan bir tanesidir. Çünkü tiktok kullanın milyonlarca insan bulunmaktadır. Profesyonel bir şekilde yapılan reklam çalışmaları, markaların bir adım ön plana çıkmasına ve birçok müşteriye hızlı bir şekilde ulaşmasına neden olmaktadır. Bu sebeple markalar tiktok sponsorlu reklam verme konusunda bilgi sahibi olup bu kanalı amaca uygun bir şekilde kullanmaktadır. Peki tiktok sponsorlu reklam nasıl yapılır? Bu konuda insanların dikkat etmesi gereken unsurlar nelerdir?

 1. Tiktok sponsorlu reklam verme adımlarını uygulamak isteyen kişinin ilk önce tiktok reklam hesabına kaydolması gerekmektedir.
 2. Hesap açan kişi daha sonra reklam kampanyası oluşturmalıdır.
 3. Reklam konumlarının ve hedeflerinin tanınması da oldukça önemlidir.
 4. Daha sonra bütçenin seçilmesi ve planlamanın yapılması gerekmektedir.
 5. Ardından bütçe hızı belirlenmeli ve reklam kampanyasının hedefi netleştirilmelidir.
 6. Son aşama olarak kişilerin tiktok reklamını tasarlaması gerekir.

Tiktok sponsorlu reklam verme konusunda ön plana çıkmak isteyen kişilerin yukarıdaki adımları sırası ile uygulaması gerekmektedir.

Merak edilen diğer konu; 

Tiktok Reklam Modelleri Nelerdir?

Tiktok reklam modelleri için aşağıdaki gibi bir sıralama yapılması mümkündür;

 • Yayın içi reklamlar
 • Marka devralma
 • Üstten görünüm
 • Markalı etiket challenge

Kişiler bu reklam modellerinden bir tanesini seçip reklam planlamasını yapabilir. Peki tiktok reklamlarında başarılı olmak için neler yapılması gerekmektedir?

Tiktok Reklamlarında Nasıl Başarılı Olunur?

Tiktok sponsorlu reklam verme konusunda ön planda olmaya çalışan marka ya da firmalar, tiktok reklamlarında başarı kazanabilmek için bazı hususlara dikkat etmelidir. Her reklam çalışmasında başarı kazanılması mümkün değildir. Bu nedenle reklam konusunda profesyonel bir şekilde çalışılması gerekmektedir. Peki tiktok reklamlarında başarılı olunması için yapılması gerekenler nelerdir?

Reklam vermek isteyen kişilerin ilk önce bu alanlarda verilecek olan reklamlarına uygun olup olmadığını belirlemesi gerekmektedir. Çünkü bilindiği gibi tiktok kullanıcılarının yarısından fazlası 30 yaş altındaki kişilerdir. Yani uygulamayı kullanan kişilerin gençler olduğunu söylemek mümkündür. Verilecek olan reklamların bu yaş grubundaki kişilerin ilgisini çekip çekmeyeceğinin bilinmesi oldukça önemlidir. Bu yaş grubuna hitap etmeyen reklamlar üzerinde başarı sağlanması mümkün değildir.

Tiktok sponsorlu reklam verme konusunda bilinmesi gereken bir diğer husus da bütçenin belirlenmesi ve bütçeye göre bir plan hazırlanmasıdır. Belirlenen bütçe dahilinde oluşturulan reklamlar, markanın ön plana çıkıp çıkmayacağını belirlemektedir. Bu nedenle tiktok üzerinden reklam verecek kişilerin başarılı olabilmeleri için bu hususları göz önüne alması gerekmektedir.

 • Tiktok reklam verme nasıl yapılır?
 • Tiktok reklam verme ücreti kaç tl?
 • Tiktok sponsorlu reklam nasıl verilir?

İlgili Yazılar:

Tüm tiktok içeriklerimiz;
Önceki blog;

Tiktok Sponsorlu Reklam - Tiktok’ta Nasıl Reklam Verilir? | 20.07.2022 Tarihinde Güncellendi.

Son Yazılar