İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Tiktok Özel Ve Herkese Açık Video Nasıl Yapılır?

tiktok-ozel-ve-herkese-acik-video-nasil-yapilir-75

Tiktok, kısa videoların paylaşılabildiği tamamen eğlence amaçlı kullanılan bir sosyal medya platformudur. Son zamanlarda keyifli zaman geçirmek isteyenlerin ilk tercihlerinden biri olan Tiktok, özel ve herkese açık olmak üzere içerikler oluşturulmasına müsaade etmektedir. Tiktok platformunun piyasaya sürüldüğü ilk zamanlarda böyle bir özelliğin olmaması, bazı kullanıcılarda kafa karışıklığına yol açmaktadır.

Tiktok özel ve herkese açık video nedir sorusuna bir cevap arayan bireyler, bu iki terimin anlamını öğrendikten sonra Tiktok hesaplarını daha verimli bir şekilde kullanabilmektedir. Zira üretilen içeriklerin kimler tarafından görülebileceği, oldukça önem taşıyan bir husus olmaktadır.

Tiktok Özel Video Nedir?

Tiktok özel video, kullanıcıların oluşturduğu içeriklerin sadece kendileri ya da takipçileri tarafından görülebileceği bir video türüdür. Bu tür videolar, hesaplarda yer alan bazı ayarların yapılması ile aktif hale getirilebilmektedir.

Tiktok özel video paylaşan bireylerin içerikleri, üçüncü şahıslar tarafından görüntülenemez. Bu sayede gizli hesap kullanıcıları, özel videoları kullanmaktadır. Bu videolara dâhil olmayan içerikler ise düetlerdir. Düet, en sık kullanılan Tiktok terimleri arasında yer almaktadır. Düetin tanımı ise, başkalarının çektiği videolara tepki vermek amacıyla oluşturulan içerikler olmaktadır. Videoya başka insanlar da dâhil olacağı için bu tür paylaşımlar özel olmamaktadır. 

Tiktok Herkese Açık Video Nedir?

Tiktok herkese açık video, Tiktok kullanıcıları tarafından paylaşılan videoların tüm Tiktok kullanıcılarına erişebilmesini sağlamaktadır. Özel videodan tamamen farklı olan bu tür videolar, üçüncü şahıslar tarafından görülebilmektedir.

Tiktok fenomenleri, herkese açık videolar paylaşmaktadır. Bu sayede ürettikleri içerikler keşif kısmında yer alabilmektedir. Herkese açık bir video ne kadar fazla izlenirse, o kadar fazla keşif kısmında yer alacaktır. Herkese açık olarak paylaşılan videolar kolayca kaydedilebilir ya da indirilebilir. Bu nedenle, Tiktok kullanıcıları herkese açık video paylaştıkları zaman tekrar özel hale getirememektedir. 

Tiktok Videolarımı Kimler Görebilir?

Tiktok platformu, her kullanıcıya özel ayarlama seçenekleri sunmaktadır. Bu sayede isteyen bireyler açık hesap kullanabilirken, isteyenler ise sadece takipçileri ile video paylaşabilmektedir. Tiktok bu özelliği ile birlikte her kesimden bireye uygun hale gelebilmektedir.

Tiktok videolarımı kimler görebilir sorusuna bir yanıt arayan kullanıcılar, Tiktok platformundaki “Profilim” kısmına göz atarak ayarları değiştirebilir ve videoların kimler tarafından görüntülenebileceği, paylaşılabileceği ya da yorum yapılabileceğini seçebilir.

Aşağıda yer alan adımları sırası ile takip ederek tiktok video ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz.

  • Paylaşacağınız gönderiyi açınız.
  • Yükleme işlemi adımlar esnasında “Kimler Görebilir” kısmı açılacaktır.
  • Bu adımda videonuzun herkese açık olmasını istiyorsanız “Genel”, takipçilerinizi görmesini istiyorsanız “Sadece Arkadaşlar”, sadece sizin tarafınızca görülebilmesini istiyorsanız ise “Özel” seçeneğine tıklayınız.
  • Gönderinizi paylaşma butonuna tıklayarak profilinize ekleyebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen ayarlar, video paylaşımı esnasında ya da video paylaşıldıktan sonra da yapılabilmektedir. Bu adımda tek yapmanız gereken içeriğinizin kimler tarafından görülmesini istediğinize karar vermek olacaktır.

Tiktok hesabınızın etkileşiminizi arttırmak ister misiniz? Hemen , tiktok ucuz takipçi gönder.

Tiktok Video Alıntılama Nasıl Önlenir?

Tiktok kullanıcıları, izinleri dâhilinde pek çok videoyu indirebilir ya da düet yapabilir. Bu tür durumlar ile karşı karşıya kalmak istemeyen bireyler, birkaç basit işlem ile gönderilerinin çalınmasını ya da başkaları tarafından videoya tepki verilmesini engelleyebilir. Tiktok özel ya da herkese açık video ayarları yapmadan, videolarınızın alıntılanmasına veya üzerinde değişiklikler yapılarak yeniden paylaşılmasına engel olabilirsiniz.

Videoların başkaları tarafından indirilmesini istemiyorsanız, tek yapmanız gereken ayarlar sekmesine giderek “İndirmeye İzin Ver” kısmını kapalı hale getirmeniz gerekmektedir. Videolarınıza tepki oluşturularak tekrar paylaşılmasını engellemek için ise, tekrar gizlilik ayarları kısmına girerek “Bu video için düeti/ reaksiyonu kapat” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Bu özellikte 2 adet farklı seçenek bulunmaktadır. Sadece arkadaşlarınızın tepki vermesini sağlayabilir ya da herkese açık yapabilirsiniz. Ayrıca reaksiyonları tamamen kapatabilmeniz de mümkündür.

Tiktok Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

Tiktok hesabı gizleme ya da herkese açma işlemleri de Tiktok özel ve herkese açık video sistemi gibi kişiselleştirme yapılabilen bir özelliktir. Bu özellikler Tiktok platformunun “Ayarlar” kısmından değiştirilebilmektedir. Gizlilik ayarları sayesinde kimlerin size ulaşabileceğini, kimlerin yorum yapabileceğini, kimlerin hesabınızdaki içerikleri görebileceğini değiştirebilirsiniz. Bu ayarlar, Tiktok platformunun daha iyi kullanılmasına yardımcı olmaktadır. Aşağıda yer alan listeye göz atarak daha detaylı bilgi alabilmeniz mümkündür.

Tiktok hesabınızı ve videolarınızı gizlemek için;

  • Tiktok uygulaması ya da internet tarayıcısını kullanarak Tiktok hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Ana sayfada “Profil” seçeneğine tıklayarak “Ayarlar” kısmına erişim sağlayabilirsiniz.
  • “Ayarlar” başlığının altında yer alan “Gizlilik Ayarları” yazılı seçeneğe tıklamanız gerekir.
  • Gizlilik ayarlarının “Diğerlerinin beni bulmasına izin ver” kısmına tıklamanız halinde erişilebilirlik ayarlarınızı düzenleyebilir ve üçüncü şahısların sizleri görmemesini sağlayabilirsiniz.
  • Gizlilik ayarları başlığının altındaki “Özel Hesap” seçeneği ile hesabınızın içeriğinin kimler tarafından görüntülenebileceğini seçebilirsiniz. İsterseniz herkese, isterseniz de takipçilerinize erişim izni verebilirsiniz.

Aynı başlık altında yer alan diğer gizlilik ayarlarını kullanarak tüm hesabınızı kontrol altına alabilir ve daha güvenli bir şekilde Tiktok uygulamanızı kullanabilirsiniz. Ayarlarınızı istediğiniz zaman değiştirebilir, videolarınızı ya da profilinizi kontrol altına alabilirsiniz.

Sonraki Blog: 

Önceki Blog: 

İlgili Yazılar:

Tiktok Özel Ve Herkese Açık Video Nasıl Yapılır? | 20.07.2022 Tarihinde Güncellendi.

Son Yazılar