İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Tiktok Neden Donuyor? Tiktok Donma Sorunu Ve Çözümü

tiktok-neden-donuyor-tiktok-donma-sorunu-ve-cozumu-78

En sinir olduğumuz, cihazlarımızla ilgilenirken en çok canımızı sıkmakta olan konu sanıyoruz ki donma-takılma-kasma sorunudur. Benzer sorunu ne yazık ki Tiktok kasma olarak da sıklıkla görmekteyiz. Şöyle bir baktığımızda, Tiktok uygulamasının çok da yer kaplamamakta olduğunu söyleyebiliriz.

Peki, cihazı bu kadar zorlayıp da donma sorunu yaşamamıza sebep olan konu nedir? Aslına bakarsanız konu tek başına ne cihazınız ne de uygulamanız ile ilgili olmayabilir. Her ikisi açısından da gerekli çözümlere bakarak, Tiktok donma sorunu konusuna eğilmek gerekecektir.

Tiktok donma sorunu için cihazdan kaynaklanabilecek sorunlar;

 • Cihaz belleğinizi kontrol edin. Cihazınızda gereksiz uygulamalar varsa eğer bu hem cihazın uzun süreli belleğine hem de kısa süreli bellek olan RAM’e baskı, yük oluşturacaktır. Özellikle RAM üzerindeki bu yüksek sirkülasyon, Tiktok gibi uygulamaların bile çalışırken kasmasına sebebiyet verecektir.
 • Cihazınızda arka plan uygulamalarını kapatın. Çok sayıda arka plan uygulaması, o anda ilgilenmiş olduğunuz uygulamanın optimum düzeyde çalışmasını engelleyecektir.
 • Cihazınızın işletim sistemini güncel tutmayı unutmayın. Tiktok neden donuyor şeklinde yapılan geri bildirimlerdeki sorunların en büyük sebepleri arasında, cihazın talep etmekte olduğu güncel işletim sistemi ile cihazda kullanılan sisteminin optimum olmaması yer almaktadır.

Tiktok donma sorunu için uygulama kaynaklı sorunlar;

 • Uygulamanın güncel olmasına dikkat etmelisiniz. Tiktok giriş sorunu gibi yaşanabilecek çeşitli sorunlara kadar evrilebilen bu tarz güncelleme sorunları, takip edilmelidir. Sürekli uygulamanın güncel kalmasına dikkat edilmelidir.
 • Uygulama kurulurken dosyalarda bazı aksaklıklar meydana gelmiş olabilir. Bu yüzden uygulamayı yeniden yükleyebilirsiniz. Cihazı yeniden açıp kapatmayı da deneyebilirsiniz. Ancak cihaz kaynaklı olmayan bir problem ile karşı karşıyasanız, bu işe yaramayacaktır.

Tiktok Neden Giriş Yapmıyor

Tiktok uygulamasını yüklediniz ve giriş yaptınız ancak Tiktok giriş yapamıyorum sorunu ile karşılaşıyorsunuz. Giriş işlemlerinde karşılaşılmakta olan en büyük sorun, giriş bilgilerinin yanlış girilmesidir. Evet, sanki alay ediyor gibi görünüyor olsak da, ne yazık ki görülen şey budur. Girilen bilgilerin gerek klavye kullanımı sebebiyle gerekse de yanlış hatırlanıyor olması sebebiyle giriş işlemlerine engel olduğunu söyleyebiliriz.

Tiktok giriş sorunu bazen şifrenin unutulması sebebiyle de yaşanabilmektedir. Şifrenin unutulması sonrasında yapmanız gereken, takip etmeniz gereken işlem sırası ise şu şekildedir:

 • Uygulamayı açıyoruz. Karşımıza çıkacak olan alandan ‘’Şifremi unuttum’’ seçeneğine geliyoruz.
 • Buradan site sizin kayıtlı olan e-mail adresinizi isteyecektir. Mail adresinizi doğru bir şekilde yazıyorsunuz.
 • Mail adresinize bir doğrulama kodu gönderilecektir. Gönderilen kod aracılığıyla yönlendirme ekranına ulaşır, buradan yeniden şifrenizi belirler ve giriş işlemlerinizi yaparsınız.

Tiktok neden girmiyor konusunda çok fazla sayıda arama yapıldığını tahmin edebiliyoruz. Bu yüzden bir tavsiye niteliğinde giriş yönteminden bahsetmeyi uygun görüyoruz. Biliyorsunuz ki Tiktok uygulaması diğer sosyal medya uygulamaları ile bir arada çalışmaktadır. Yani, eğer başka bir e-mail adresi kullanmak sorun yaşatıyorsa bunun yerine G-Mail adresiniz ile giriş işlemlerinizi daha rahat yapabilirsiniz. Hem tek tık ile giriş yapar, hem de şifre unutma problemleri ile uğraşmazsınız.

Tiktok Video Paylaşamıyorum

Tiktok uygulaması biliyorsunuz ki genel anlamda video yüklemeye, paylaşmaya dayalıdır. Oldukça interaktif bir özelliği içerisinde, bünyesinde ihtiva ediyor olmasından ötürü de gittikçe kullanıcılar daha uzun süre uygulama içerisinde yer almaktadırlar. Ve video paylaşımı durduğunda ise ne yazık ki kullanıcılar kendilerini dünyadan kesilmiş gibi hissediyorlar. Bu tarz bir duyguyu hissediyor olmaları da doğaldır. Zaten böyle sorun yaşayan kullanıcılar hemen akabinde Tiktok video paylaşamıyorum şeklinde arama yapmaktadırlar. Konuya dair olası çözümlerden bahsederek, bu sorundan bir an evvel kurtulmanıza yardımcı olacağız.

 • Akla ilk başta internet konusu gelmelidir. Yükleme noktasında hızınız düşükse ya da internetiniz yoksa veya uygulama ‘’Mobil veri ile çalışmaya kapalı’’ şeklinde görünüyorsa, Tiktokvideo paylaşma sorunu gerçekleşebilir.
 • İnternet sorunu yoksa, başka bir konudan şüphelenmek gerekebilir. Düşük bir olasılık da olsa video paylaşma noktasında bir yasak almış olabilirsiniz. Tiktok, bazı uygunsuz olarak görmekte olduğu video içerikleri paylaşmakta olan kullanıcıları ilk başta geçici bir yasak ile erişime engellemektedir. Gelen şikayetlerin fazla olması sebebiyle böyle bir sorun ile karşılaşıyor olabilirsiniz.
 • Çok sık paylaşma seçeneği üzerinden deneme yapmış olduğunuz için spam şeklinde bir yanıt verilmiş olabilir ve uygulama otomatik olarak Tiktok video yükleme konusuna erişime izin vermiyor olabilir.
 • Biliyorsunuz ki Tiktok içerisinde video paylaşımlarını belirli boyutlarda yapabiliyorsunuz. Eğer video uzunluğu ya da boyutu bu belirtilmiş olan sınırın çok daha ötesinde yer alıyorsa, paylaşım noktasında yine belirli sorunlar yaşayabilirsiniz.
 • Yüklemeyi denemiş olduğunuz video formatına bakmalısınız. Eğer uyumsuz bir format şeklinde algılanıyor, Tiktok tarafından desteklenmiyorsa, yükleme yapamazsınız.

Sonraki blog yazısı; 

Önceki blog yazısı; 

Tüm bloglar;

İlgili Yazılar:

Tiktok Neden Donuyor? Tiktok Donma Sorunu Ve Çözümü | 20.07.2022 Tarihinde Güncellendi.

Son Yazılar