İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Tiktok Nasıl Kullanılır? - Tiktok Kolay Kullanım Klavuzu

tiktok-nasil-kullanilir-tiktok-kolay-kullanim-klavuzu-6

Tiktok nasıl kullanılır sorusuna, birkaç farklı başlıklarda bakmak, konuya yaklaşmak istiyoruz. Tiktok kullanma konusu, bizim bu yazımızda, hesap açma noktasında ve indirilme noktasında ele alınacaktır. Bir de uygulama içerisindeki dinamiklerden de bahsetmek istiyoruz.

Zaten, basit bir sosyal medya uygulaması olmasından ötürü kısa süre içerisinde kapacağınızdan eminiz. Şunu da eklemek isteriz. Bu tarz insanları birleştirmekte olan uygulamaların ömürlerinin, ünlerinin uzun süreli olabilmesi için en önemli dikkat edilen kurallar arasında, herkese hitap edebilecek olması yer almaktadır.

Yani uygulama içerisinde gezinti yapacak olan yaş kitlesi, her yaştan olabilmelidir. Her yaştan kitle, uygulamayı sorunsuz bir şekilde hatasız bir şekilde kullanabilmelidir. Aksi halde zaten insanlar uygulamadan uzaklaşmak isteyeceklerdir.

En önemli iki adımdan bahsetmiştik. Bu adımları yazımız içerisinde de geçirmek istiyoruz. Bu belirtmiş olduğumuz konuların içerisindeki ilk konu şüphesiz, Tiktok nasıl indirilir konusudur. Fakat dilerseniz, bu başlığı aşağıda daha detaylı bir şekilde incelemeye alalım. Orada gerekli bilgilerden bahsediyor olacağız. Hemen bu başlığımızın yanında veya aşağısında diğer konumuz olan Tiktok'ta nasıl hesap açılır işlemleri yer alacaktır. Ve tabii ki en sona da uygulama içi dinamikleri bıraktık. Uygulamanın içerisinde hareket ederken neler yapabilirsiniz? Video paylaşma işlemlerini nasıl yapacaksınız? Düet nasıl yaparsınız? Efekt nasıl eklenir? Müzik nasıl eklenir? Bu soruların her birisini sırasıyla başlıklarımız içerisinde sizlere aktarmak istiyoruz.

Tiktok Uygulaması Nasıl İndirilir?

Tiktok indirme işlemleriniz için iki farklı başlık açmamız gerekiyor: Android indirme ve IOS indirme. Bakmayın iki farklı başlık oluşturmuş olduğumuza, çünkü genel hatlarıyla yapacağınız işlemleriniz benzer ve hatta aynı olacaktır. Dolayısıyla aşağıya bu indirme işlemlerine dair bilgiler verirken tek başına ne Tiktok Android indir ne de IOS indir şeklinde tartışıyor olacağız. Her ikisi adına da bu giriş işlemlerinizi kabul edebilirsiniz.

Tiktok indirmek için;

 1. Cihazınızın uygulama marketine giriş yapmalısınız. Buradan uygulamanın adını yazıp, uygulamaya erişmelisiniz.
 2. Karşınıza çıkacak olan Tiktok logosu, uygulamayı indirmek için yeterlidir. İndir butonuna erişmelisiniz.
 3. İndirme işlemi ve kurulum işlemi kısa sürede gerçekleşecektir. Olası sorunlarda, indirme sorunlarını tartışmış olduğumuz yazılarımıza bakabilirsinz.

Tiktok Nasıl Hesap Açılır?

Tiktok hesap aç işlemlerinizi, gerçekleştirebilmek için tabii ki uygulamayı edinmiş olmalısınız. Bu konuyu yukarıda detaylı bir şekilde ele aldık. Her iki platform açısından da ele almış olduğumuz indirme işlemlerini, rahatlıkla yapabileceğinizi düşünmekteyiz. Kolay bir giriş ve arkasından indirme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tiktok hesabı açmak için şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

 1. Bilgilerinizi girin ve şifrenizi belirleyin. Arkasından gelecek olan SMS ile doğrulama ya da mail ile doğrulama kısmını da hayata geçirin. Artık uygulama içerisindesiniz diyebiliriz.
 2. Uygulamaya giriş işlemlerinizi yapabilmek için unutulmaması gereken diğer konu da, entegre işlemleridir. Biliyorsunuz artık bütün sosyal medya uygulamaları birbirleri ile entegre bir şekilde hareket edebilmektedir. Sizler de bu noktada diğer sosyal medya hesaplarınızı Tiktok ile entegre şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.
 3. Hesap açma işlemleriniz bittikten sonrasında ise artık uygulama içerisinde gezinti yapma kısmı kaldı. Onu da Tiktok kullanma başlığımız altında sizlerle paylaşacağız.

Tiktok Uygulamasını Kullanmak

 Tiktok uygulaması nasıl kullanılır sorusuna şimdi daha net ve ayrıntılı yanıtlar verebiliriz. Uygulamamızı indirdik, hesabımızı da açtık! Şimdi geriye en önemli konu olan uygulamanın kullanılması kısmı kaldı. Tabii ki en eğlenceli kısımlar da buraları olmaktadır. Sosyal medya platformu olan Tiktok, diğer uygulamalardan çok daha farklı işlevleri ihtiva etmektedir. Mesela Facebook ve özellikle de Instagram içerisinde hiçbir şekilde olmayan interaktiflik konusu, Tiktok’ta muhteşem şekilde işlenmektedir. Facebook bunu bir nebze bünyesindeki oyunlar ile yapsa da, Tiktok’taki başarı çok daha gözle görülür olmaktadır. Uygulama dinamiklerini şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Video çekme ve paylaşma

 Tiktok içerisinde, video çekimlerinizi, uygulama içi kamera ile yapacaksınız. Ve çekimlerinizin arkasından paylaşma butonu ile arkadaşlarınıza bunu göstereceksiniz.

 • Videolara efekt ekleme ve düet daveti

 Çekmiş olduğunuz videoların paylaşımını yapmadan evvel dilersenis ‘’Düet yap’’ gibi çeşitli teklifleri de arkadaşlarınıza iletebilirsiniz. Bunun yanı sıra videonuza ait olacak olan son dokunuşları, çeşitli efektleri ekleyerek yapabileceksiniz.

 • Özel müzik seçmek

 Videolarda kullanmak istediğiniz müzikleri Tiktok müzik seç işlemleriyle, uygulamanın içerisinde yer almakta olan müzik kütüphanesi sayesinde yapabilirsiniz.

 • Video kapağı ekleme

 Video kapağı eklemek isterseniz eğer, videonuzun her şeyinin hazırlanmış olduğuna emin olun. En son olarak kapak tercihinizi yapar ve bu şekilde paylaşıma sunarsınız.

 • Diğer kullanıcıların videolarını izlemek

 Sosyal medya platformu olan Tiktok içerisinde gezinti yaparken tabii ki arkadaşlarınızın ya da diğer kullanıcıların ne tarz videolar oluşturduklarını da görebiliyorsunuz.

 • Videolarınızın kimlerle paylaşılacağına karar verme

 Video çekiminiz bitti, müzik seçtiniz, gerekli efektleri de eklediniz. Kapak fotoğrafını da seçtiniz ve harika görünüyor! Şimdi dilerseniz kimlerle bu videonuzu paylaşacağınıza karar verebilirsiniz. Bunun adına ayarlar kısmından ‘’Herkese açık-Özel-Arkadaşlarımla paylaş’’ gibi üç farklı seçenek arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Tiktok nasıl kullanılır sorusu, bu mecra üzerinde aktif olmak isteyen kişiler tarafından sorulmakta olup cevabın uygun bir şekilde verilmesi, birçok insanın Tiktok’u daha rahat ve kolay bir şekilde kullanmasını olanaklı hale getirmektedir. Son zamanların en popüler uygulamalarından bir tanesi olan Tiktok’un nasıl kullanılacağı ve konu ile ilgili bilinmesi gerekenler, Tiktok dünyasını tam anlamıyla bilmeyen kişiler için oldukça önemlidir. Peki Tiktok nasıl kullanılır? Sosyal medya platformu üzerinde hesap açma için yapılması gerekenler nelerdir?

Tiktok Nasıl Kullanılır?

Tiktok giriş yapılması, yani mecra üzerinde hesap açmak, uygulamanın kullanılabilmesi adına atılması gereken ilk adımdır. Hesabın açılması sonrasında kişiler tiktok üzerinde diledikleri gibi video paylaşabilecektir. Fakat ön plana çıkmak isteyen kişilerin tiktok ile ilgili bilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Tiktok üzerinde nasıl gezinti yapılır? Video çekme ve paylaşma işlemlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Tiktok görüntüleme ve bildirimler ne demektir? Bu ve bunun gibi sorular, uygulamanın detaylı bir şekilde anlaşılabilmesi adına oldukça mühimdir.

1- Tiktok Giriş

Tiktok üzerinde video izlemek isteyen kişiler, herhangi bir hesap açmak durumunda değildir. Fakat kişi kendi videolarını paylaşmak ve bu videoları uygulamaya yüklemek istiyorsa eğer mutlaka hesap açmalıdır. Tiktok giriş ile gerçekleştirilen hesap açma işlemlerinde telefon numarası, e-posta adresi ya da facebook ile giriş sağlanabilmektedir. Kişiselleştirilmiş bir hesaba ulaşmak isteyen kişilerin e-posta ile hesap açması gerekmektedir.

2- Tiktok Üzerinde Gezinti Yapma, Videoların İzlenmesi

Tiktok giriş ile hesap açan kişiler, tiktok üzerinde kolay ve hızlı bir şekilde gezinti yapabilmektedir. Ana sayfa üzerinde yer alan videolar izlenebilmektedir. Bunun yanı sıra videoyu yayınlayan hesabın görüntülenmesi de mümkündür. Videoların sağ kısmında pek çok simge bulunmaktadır. Bu simgelerden ilki video sahibinin profilini göstermektedir. Bunun yanı sıra en altta yer alan simge, kullanıcının tiktok’unda çalan şarkı ile ilgili bilgi vermektedir.

Tiktok üzerinde pek çok özellik bulunmaktadır. Bu özellikler her biri, platformu diğer sosyal medya uygulamalarından farklı kılmaktadır. Tiktok üzerinde gezinti yapan kişilerin bilmesi gereken pek çok husus bulunmakta olup bu hususlardan bir tanesi, tiktok’ta karşılaşılan videoların kişinin beğenebileceği türden videolar olmasıdır. Bu videolardan herhangi birine basılı tutup ilgilenmiyorum denildiğinde, o videoya benzer videoların gönderimi kesilecektir. Tiktok ilgilenmiyorum geri alma işlemlerini gerçekleştirmek durumunda kalmamak için bu özelliğin bilinmesi gerekmektedir.

3- Tiktok Video Çekme ve Video Paylaşımı

Tiktok üzerinde hesap açan kişilerin en çok ilgilendikleri konu video çekme ve çekilen videoları paylaşmadır. ile uygulamaya giriş yapan kişiler, sayfanın alt kısmında yer alan “artı” işaretine dokundukları zaman kamera açılmakta ve bu şekilde video çekilebilmektedir. Videoya şarkı da eklenebilmekte olup hızlı bir şekilde video çekmek isteyen kişiler şarkı seçeneğini atlayabilmektedir.

Video çekimi sırasında kayıt düğmesine sürekli basılmasına gerek yoktur. Zamanlayıcı sayesinde kişiler, kayıt düğmesine sürekli basmadan da video çekebilmektedir. Tiktok video çekme ile ilgili bilinmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Kullanıcılarına video çekimi hizmeti sağlayan tiktok, aynı zamanda videolara metin eklenebilmesini de olanaklı hale getirmektedir. Peki nasıl yapılır?

Tiktok’ta videolara yazı yazmak için düzenleme butonuna tıklamalı ve burada yer alan yaz tiplerinden bir tanesini seçmelisiniz. İşleminizi tamamladıktan sonra yaptığınız değişiklikleri kaydederek videoya metin ekleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra tiktokta düet yapılması da mümkündür.

4- Tiktok Görüntülemeler ve Bildirimler

Tiktok nasıl kullanılır sorusu bağlamında ön plana çıkan hususlardan ikisi görüntülemeler ve bildirimlerdir. Videoların paylaşılması ile birlikte bu videoları kimlerin gördüğü incelenebilmektedir. Bunun yanı sıra videolara yapılan yorumlar ile videoların beğeni sayısı da “Bildirimler” kısmından görülebilmektedir. Bu işlemlerin sırası ile yapılması, videolar ile ilgili detaylı bilgi sahibi olunmasını olanaklı hale getirmektedir.

Bilindiği üzere tiktok üzerinde canlı yayın da yapılabilmektedir. Ön plana çıkan içerik oluşturucuların canlı yayınları bildirim olarak gelmektedir. Bu bağlamda bildirimlerin düzenli bir şekilde kontrol edilmesi çok önemlidir. sorusu, pek çok kişinin bu uygulamada aktif bir şekilde bulunabilmesini olanaklı kılmaktadır. Uygulamayı kullanmaya başlamadan önce uygulama ile ilgili bilinmesi gerekenlerin öğrenilmesi ve ardından uygulamanın kullanılması gerekmektedir.

Diğer Arananlar;

 • Tiktok Nasıl Kullanılır?
 • Tiktok Uygulaması Nasıl Kullanılır?
 • Tiktok Kullanım Klavuzu

Tiktok hesabınız için paketlerimizi ayrıca inceleyerek, anında hesabınıza takipçi gönderimi yapabilirsiniz.

Sonraki blog yazısı; 

Önceki blog yazısı; 

Tüm bloglar;

İlgili Yazılar:

Tiktok Nasıl Kullanılır? - Tiktok Kolay Kullanım Klavuzu | 20.07.2022 Tarihinde Güncellendi.

Son Yazılar