İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

TikTok Kamera Ayarları Nasıl Yapılır?

tiktok-kamera-ayarlari-nasil-yapilir-69

Tiktok uygulaması, içerisinde video çekimi yapmanıza olanak sağlayan, bunu başka insanlarla paylaşmanızı sağlayan bir uygulama olmaktadır. Bünyesinde çok sayıda kullanıcının yer aldığı, paylaşım sayısının yüksek olduğu bir alandır. Uygulama içerisinde aktif olabilmek için Tiktok kamera ayarları konusuna hakim olmalısınız. Ayarlarınızı yaparak, kendinizi en iyi şekilde, en güzel filtreler eşliğinde çekerek paylaşmalısınız.

Tiktok kamera ayarlarınızı gerçekleştirmiş olduktan sonrasında ise yapılması gereken tek şey, hemen paylaşımlarınızı gerçekleştirmektir. Zannetmiş olduğunuz kadar zor bir işlem değildir. Tiktok içerisinde, sitenin belirtmekte olduğu sınırların içerisinde yer alarak, video çekimleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu sınırların neler olduğundan özet olarak bahsetmek gerekirse, en önemli konunun video boyutu olduğunu söyleyebiliriz. Genel itibariyle maksimum 15 saniyeye kadar video çekimine izin verilmektedir.

Tiktok video ayarları gerçekleştirirken, gizlilik ayarları gibi çeşitli konular üzerinde de tercihler yapabiliyorsunuz. Gizlilik ayarları gibi konularda tercihler yaparken, kimlerin videolarınıza erişim sağlayabileceğini vesaire görmüş olacaksınız. Kullanıcılarınıza açık veya özel tercihler yaparak, videolarınızın kimler tarafından görünebileceğinize sizler karar verebiliyorsunuz.

Kamera ayarlarınızı ve video paylaşım ayarlarınızı yaptıktan sonrasında ise artık Tiktok video çekme işlemlerinize başlayabilirsiniz. Bahsetmiş olduğumuz sınırlandırmanın içerisinde yer alarak, bu kapsama alanını aşmaksızın video paylaşımlarında bulmaya dikkat etmelisiniz. Video çekimlerinizi gerçekleştirirken ses dosyası tercihini müzik kütüphanesinden özel olarak seçebilirsiniz. Video sonrasında ise belirli efektler kullanarak, daha renkli ve eğlenceli olan paylaşımlar yapabiliyor olacaksınız.

Tiktok Video Kamera Ayarları Nasıl Yapılır?

Tiktok video kamera ayarları kapsamında bahsetmek istediğimiz şeylerin başında, gizlilik ayarları yer alıyordu. Bu konudan kısmen yukarıda bahsettik. Diğer bir konu olan efekt ekleme ya da ses dosyası ekleme gibi video ayarlarından da bahsetmek istiyoruz. Bu bilgilere hakim olmanız sizin Tiktok içerisinde daha aktif bir şekilde video paylaşmanıza olanak sağlayacaktır. Dahası, daha doğru bir şekilde video paylaşımlarınızı yapabileceksiniz.

Tiktok video çekmek istiyorsanız eğer, şu şekilde bir yönden ilerleyerek, konuya dair daha ayrıntılı bilgiye erişiyor olacaksınız:

  • Uygulamayı açıyoruz ve buradan ‘’+’’ simgesine tıklıyoruz
  • Ekrandaki kayıt tuşuna basılı tutuyoruz ve video çekimine başlıyoruz
  • Eğer dublaj ses kaydı istiyorsak ve Tiktok dublaj video paylaşmak istiyorsak, o halde ses dosyasını da videolarımıza dahil etmeliyiz
  • Bunun adına Tiktok içerisinde yer almakta olan ses kütüphanesine başvurabilirsiniz
  • Dilerseniz kendi cihazınızdaki özel ses dosyalarını da Tiktok bünyesine aktarabilir, bu şekilde de bir dublaj kaydı yapabilirsiniz

Tiktok bünyesinde yer alan en ilginç video paylaşımı tabii ki tek başına dublaj videolar olmamaktadır. Bunun yanı sıra kullanıcıların sıklıkla kullanmakta oldukları Tiktok düet video konusu da, en çok beğenilmekte olan Tiktok özellikleri arasında yer almaktadır. Tiktok’un sunmakta olduğu bu özellikten de faydalanmak isterseniz, nasıl yapacağınızı sizlere başka bir başlık altında daha detaylı bir şekilde sunmak isteriz.

Tiktok Düet Video Çekme

Tiktok düet video çekmek isteyenlerin de yapması gerekenler aslında yine belirli adımlardır. Birbirlerinden tam bağımsız olarak yerleşmiş konulardan bahsetmiyoruz. Video çekimlerinde izlemiş olduğunuz yöntemleri benzer şekilde burada da takip etmektesiniz. Farklı bir şey yapacağınızı pek düşünmeyiniz. Şu şekilde, Tiktok düet videolarınızı çekebileceksiniz:

  • Uygulamayı açıyoruz ancak bu sefer Tiktok video çek ekranına gelmiyoruz. Bunun yerine paylaşılmış olan bir düet videosunu buluyoruz
  • Bu videoya gelerek Tiktok düet paylaş diyoruz ve hemen karşımızda yer almakta olan ‘’düet’’ seçeneğine tıklıyoruz
  • Bu alan tıkladıktan sonrasında ise ekranın ikiye bölünmekte olacağını göreceksiniz. Kendiniz de bu ekranlardan bir tanesine yerleşeceksiniz. Ve hemen burada video kayıt etme butonuna tıklayıp video kaydetmeye başlayacaksınız.

Video çekimine başladıktan sonrasında, ses ve dudak hareketleri uyumu tamamlandıysa ve video hoşunuza gittiyse eğer, Tiktok düet paylaş seçeneğine gelebilirsiniz. Düet videonuzun kimlerle paylaşılacağına, kimlerin erişebileceğine yine sizler gizlilik ayarları vesilesi ile karar vereceksiniz. Bu alandan gizlilik ayarlarınızı da yaptıktan sonrasında, paylaşımlarınızı tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz paylaşım öncesinde, videoların içerisine çeşitli efektler ve detaylar da ekleyebilirsiniz. Biliyorsunuz ki Tiktok bu tarz efekt ekleme noktasındaki küçük dokunuşlara da izin vermektedir.

Tasarımını beğendiğiniz filtre ya da efektleri videolarınızın içeriğine dahil etmiş olduktan sonrasında ise geriye bu sefer kelimenin tam anlamı ile sadece paylaşmak kalıyor. Gizlilik ayarlarınızı da yeniden gözden geçirmiş olduktan sonrasında, paylaşımınızı yapabilirsiniz.

Tiktok kamera ayarları ve tiktok video ayarları ile ilgili tüm bildiklerimizi sizler için paylaştık. Keyifle ve sağlıcakla kalmanız dileğiyle.

ve sende instagram takipçilerini ucuz olarak profiline gönder.

Sonraki blog; 

Önceki blog; 

Tüm bloglar;

İlgili Yazılar:

TikTok Kamera Ayarları Nasıl Yapılır? | 20.07.2022 Tarihinde Güncellendi.

Son Yazılar