İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Tiktok Hesabı Nasıl Silinir, Tiktok Nasıl Kapatılır?

tiktok-hesabi-nasil-silinir-tiktok-nasil-kapatilir-6

Tiktok hesabımı kalıcı olarak nasıl kapatabilirim sorusu, TikTok hesabı oluşturmuş ancak hesabını kapatmak isteyenlerin sıklıkla sordukları sorulardan biridir. Bir TikTok hesabı oluşturmak oldukça basit bir işlemdir. Ancak onu silmek biraz daha karmaşık bir süreci işaret etmektedir. ve tiktok hesap kapatma işlemleri için hangi adımları takip etmeniz gerektiğini kısaca açıkladık. Tiktok hesabınızı bu yazıdan sonra silebilir, dondurabilir veya kalıcı olarak kaldırabilirsiniz.

TikTok Hesabı Nasıl Silinir?

TikTok hesabınızı kalıcı olarak silme işlemine başlamadan önce ilk olarak, hesabınızı silmenin kalıcı olduğunu ve geri alınamayacağını bilmeniz gerekmektedir. TikTok web sitesinde açıkça "silinmiş bir hesabın kurtarılamayacağını" belirtmektedir. Bu da hesabınızı sildikten sonra paylaşımlarınızın, takipçilerinizin ya da sizin takip ettiklerinizin geri gelemeyeceği anlamına gerekmektedir. Eğer hesabınızı kalıcı olarak kapatma konusunda kararlıysanız, kapatma adımlarını uygulamaya başlayabilirsiniz.

TikTok hesabınızı kapatmak için sistemde kayıtlı telefon numaranızın olması gerekmektedir. Bunun için uygulamayı başlattıktan sonra, uygulama penceresinin sağ alt köşesindeki Profil Bilgileri simgesine tıklayın. Ayarlar seçeneğine dokunun ve ardından ekranda açılan menüden Gizlilik ve Ayarlar özelliğini seçin.

Hesabı Yönet dedikten sonra Telefon Numarası sekmesinin üzerine dokunarak, telefon numaranızı ekleyin. Uygulama, telefonunuza tek seferlik bir şifre gönderecektir, bu nedenle doğrulama kodunu girmeniz yeterlidir. Uygun kutuya girdiğinizde telefonunuz TikTok hesabınıza bağlanacaktır.

TikTok hesabını silmek, kapatmak veya dondurmak için;

 1. TikTok uygulaması üzerinden hesabınıza giriş yapın.
 2. Hesabınıza giriş sağladıktan sonra profil sayfanızı açın.
 3. Profil sayfanızın üst kısmındaki üç noktalı simgeye dokunun.
 4. “Hesabımı yönet” sekmesine tıklayın.
 5. "Hesabı sil" yazan sekmeye dokunun.
 6. Onay kodunu alın ve girin.
 7. Tekrar "hesabı sil" sekmesine dokunun.

Bilgisayardan Tiktok Hesabı Nasıl Silinir?

Bilgisayardan tiktok hesabı nasıl silinir? merak edenler için takip edilmesi gerekenler şu şekildedir:

 • Öncelikli olarak uygulamaya giriş yapılmalıdır.
 • Sağ üst bölümde yer alan “Profil” kısmına geçiş yapılmalıdır.
 • Yine sağ üst bölümde yer alan yan yana üç nokta simgesine tıklanmalıdır.
 • Açılan pencereden “Hesabımı Yönet” bölümüne giriş yapılmalıdır.
 • “Hesabımı Yönet” kısmından aşağıya doğru kaydırılması ve en altta bulunan “Hesabı Sil” butonuna dokunulmalıdır.
 • Açılan doğulama penceresinde şifre onayı gerçekleştirilmelidir.
 • “Devam edilsin mi” sorusuna “Hesabı Sil” kutucuğuna basılarak işlem tamamlanır.

Bu adımların takip edilmesi sonucunda Tiktok hesap kapatma işlemleri tamamlanmış olacaktır.

Tiktok hesap kapatma işlemlerinin tamamlanmasının ardından 30 gün boyunca verilerin saklanacağı ce 30 günden sonra kalıcı bir şekilde silineceğini altı çizilmelidir. Dolayısıyla herhangi bir cayma ya da vazgeçme durumlarında 30 gün içerisinde eski hesaba erişim sağlanması mümkündür ve bu sürenin dolması ile hesap tamamen silinir.

TikTok Hesabını Kalıcı Olarak Kapatma

TikTok hesabımı kalıcı olarak nasıl kapatabilirim diye merak edenlerdenseniz takip etmeniz gereken birkaç adım olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Uygulamayı silmeye karar verdikten sonra cihazınızda TikTok uygulamasını açıp "Profil" sekmesine gitmeniz gerekir.

Profilinizi görüntüledikten sonra sağ üst köşede üç yatay nokta olarak görünen "Ayarlar" simgesine tıklayın.

Daha sonra "Hesabımı Yönet" ve "Hesabı Sil" seçeneğine tıklamanız gerekir.

TikTok hesabınızı kalıcı olarak silme işleminiz bu aşamaları gerçekleştirdikten sonra son bulur.

TikTok Hesabı Kapandıktan Sonra Ne Olur?

TikTok hesabımı kalıcı olarak nasıl kapatabilirim, sorusundan sonra kullanıcıların en merak ettiği konulardan biri de işlemin sonrasıdır. Daha önce de belirttiğimiz gibi hesabın kapatılmasından sonra geri dönüş bulunmamaktadır. Hesabı sildikten sonra artık bu kullanıcı adıyla TikTok uygulamasına tekrar giriş yapabilmeniz mümkün değildir. Ayrıca, yayınladığınız ve satın aldığınız videolara erişiminizi de kaybetmektesiniz. TikTok bununla birlikte satın alınan hiçbir ürün için geri ödeme yapılmayacağını belirtmektedir.

Hesabınız silindikten sonra, profilinizi arayan diğer kullanıcılara "Devre Dışı Bırakılmış" olarak görünecektir. 30 gün sonra ise hesabınızın yanında videolar ve bilgiler de silinecektir. Ancak sohbet mesajı gibi paylaşılan herhangi bir bilgi başkaları tarafından görünmeye devam edebilir.

Hesabınızı Devre Dışı Bıraktıktan Sonra TikTok'u Geri Yükleyin

TikTok hesabımı kalıcı olarak nasıl kapatabilirim, sorusunun cevabını öğrendikten sonra hesabınızı silebilir ancak bir süre sonra bundan pişmanlık duyabilirsiniz. İşte TikTok bu pişmanlığın sonsuza kadar sürmemesi için kullanıcılarına son bir şans vermektedir.

Bir TikTok hesabı operatörün veri tabanından kalıcı olarak silinmeden önce, 30 günlük devam eden bir devre dışı bırakma moduna girmektedir. Bu, silinmiş bir hesabın, silme işlemini onayladıktan sonra 30 gün içinde kullanıcı tarafından yeniden etkinleştirilebileceği anlamına gelmektedir. Bunu yapmak için, normalde yaptığınız gibi uygulamaya giriş yapın. Daha sonra önceden silinmiş bir hesabı geri yüklemek için "Yeniden Etkinleştir" düğmesine dokunun.

TikTok Hesabı Silmenin Alternatifleri

TikTok uygulaması, kullanıcılarına halkın gözünden gizlenmelerini sağlayan birkaç gelişmiş seçenek sunmaktadır. Bu nedenle, müzik videolarınızın platformun diğer kullanıcıları tarafından erişilebilir olmasını istemiyorsanız, TikTok hesabınızı devre dışı bırakmanız gerekmez.

Hesabınızda paylaştığınız içeriği kimlerin görebileceğini kontrol etmenize olanak sağlayan özel moda geçtiğinizde, tüm yeni takipçilerin videolarınızı görüntülemek için size bir arkadaşlık isteği göndermesi gerekecektir. Bu seçenek, Ayarlar menüsüne gidip Gizlilik ve Güvenlik özelliğini seçerek etkinleştirilebilirsiniz.

Bununla birlikte TikTok uygulamasında ‘Başkalarının beni bulmasına izin ver' seçeneği, profilinizi kimlerin görebileceğini kontrol etmenizi sağlar. Çünkü eğer etkinleştirirseniz, hesabınız diğer kullanıcıların platformdan aldığı arkadaş önerilerinde görünmez. Bu seçeneği de Gizlilik ve Güvenlik menüsünde bulabilirsiniz. Böylece varsayılan olarak etkinse bile isteğinize göre kapatabilmeniz mümkündür. Herhangi bir noktada takipçi önerilerinde yer almak istediğinize karar verirseniz, istediğiniz zaman tekrar açabilirsiniz.

Tüm bunların yanında TikTok size kimlerin mesaj gönderebileceğini ve videolarınıza yorum gönderebileceğini de kontrol etme imkanı tanımaktadır. TikTok aracılığıyla sizinle iletişime geçebilecek kişi sayısını sınırlamak, bu video paylaşım platformunda güvenliğinizi artırmanın başka bir yoludur. Kim bana ileti gönderebilir ve kim bana yorumlar gönderebilir gibi farklı seçenekler de mevcuttur. Gizlilik ve Güvenlik menüsünü kullanarak kolayca istediğiniz seçenekleri işaretleyebilirsiniz.

Sonuç olarak uygulamanın getirdiği son güncellemeler TikTok hesabımı kalıcı olarak nasıl kapatabilirim sorusunun cevabını çok daha hızlı bir şekle getirdi. Ancak, bu işlem kalıcıdır ve hesabınızı devre dışı bıraktığınızda bir daha kullanamazsınız. Bu nedenle, özellikle uygulama gizliliğinizi artırmak için bir dizi yol sunduğundan dolayı bu kararı iyice düşünmeniz gerekmektedir.

Tiktok bilineceği üzere günümüzde en çok tercih edilen video içerik üretme ve video içerik paylaşma uygulamaları arasında yer almaktadır. Özellikle uygulamanın Musical.ly altyapısı ile üretilen kaliteli video içerikler ile her geçen gün çok daha fazla popüler olmasıyla birlikte tanınırlığı ve uygulamaya üye sayısı milyonları aşmıştır. Uygulama üzerinde hesap açma işlemleri son derece basit olduğu gibi Tiktok hesap silme işlemleri kapsamında da uygulama tarafından kullanıcılara cayma hakkı verilmiştir.

Dolayısıyla uygulamanın kullanıcıları Tiktok hesap kapatma işlemlerini arzu ettikleri zamanda gerçekleştirebilmektedir. Pek çok sosyal medya uygulaması hesapların kalıcı olarak silinmesi ve kapatılmasına izin vermiyor olmakla birlikte çoğunlukla verileri gizler. Tiktok ise bunun aksine hesap silme işlemlerini kalıcı olacak gerçekleştirir.

Bu kapsamda pek çok sosyal medya kullanıcısı tarafından merak edilen Tiktok hesabı nasıl silinir? Sorusunun yanıtı ise uygulamanın sağlamış olduğu hesap kapatma kolaylıklarından dolayı son derece basit işlemlerden oluşmaktadır. Birkaç adım aracılığıyla uygulama üzerinde oluşturulan hesapların silinmesi mümkündür.  

Tiktok Hesabı Silinir Mi?

Öncelikli olarak Tiktok hesabı silinir mi? Sorusuna yanıt aranması gerekmektedir. Belirtilmiş olduğu gibi pek çok sosyal medya platformu hesapların silinmesine izin vermez. Daha doğru bir tabirle silinmesine izin verir fakat kullanıcıların aynı verilere arzu ettikleri zaman tekrar erişim sağlayabilmeleri adına hesapları kalıcı olarak silmez.

Dijital dünyada herhangi bir içeriğin kalıcı olarak silinmiyor olması o içeriğe veya bilgiye talep edilmesi durumunda gerekli olan şartların yerine getirilmesiyle tekrardan ulaşılabilmesine imkan tanımaktadır. Tiktok hesap kapatma işlemleri de pek çok sosyal medya platformu tarafından tercih edilen bu yöntemin aksine hesapların kalıcı olarak kapatılmasını sağlamaktadır. Bu bağlamda uygulamada hesap sileceklerin bu işlemlere başlamadan önce iki kez düşünmeleri tavsiye edilmektedir.

Tiktok Hesap Silme

Tiktok hesap silme işlemleri son derece basit ve kısa süre içerisinde kolaylıkla tamamlanabilmektedir. Bunula birlikte belirtilmiş olduğu gibi hesabın komple kalıcı olarak silinmesi konusunda uygulamanın sağladığı bir olanak olduğunun da altı çizilmelidir.

Uygulama kullanıcıların 30 gün içerisinde yaptıkları işlemlerden vazgeçmeleri durumunda hesaplara erişim sağlamalarına da izin vermektedir. Tiktok hesabı nasıl silinir? Merak edenler için adım adım hesap silme işlemleri detaylı bir şekilde aşağıda belirtilen yönerge ile gerçekleştirilebilir.

Tiktok Hesap Silme İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tiktok hesap silme işlemleri öncesinde iki kez düşünülmesine sebebiyet verecek olan hesap silme işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenlerin başında şüphesiz bu işlem sonucunda geri dönüşün olmadığı gelmektedir. Dolayısıyla kullanıcılar Tiktok hesabı silme konusunda kesin olarak karar almalıdır ve hesap kapatma işlemlerini gerçekleştirmek istediklerinden emin olmaları gerekir.

Yapılacak işlemlerin geri dönüşü olmadığı gibi Tiktok hesap kapatma sonrasında elde edilen takipçilerin, beğenilerin ve üretilen video içeriklerin de geri alınması söz konusu olamaz. Bu bağlamda hesap silme işlemlerinin gerçekleşmesi durumunda uygulama üzerinde kullanıcıya ait olan tüm bilgilerin ve üretilen içeriklerinde silineceği belirtilmelidir.

Üstelik bu silme işlemi kalıcı olarak gerçekleştiğinden, yapılan silme işleminin geri alınması veya vazgeçilmezi gibi durumlar da mümkün değildir. Bu noktada Tik Tok hesap kapatma işlemleri sonrasında silinmeyecek olanlar sadece uygulamanın ön belliğinde kayıt altına alınmış olan mesajlar ve benzeri araçlar olacaktır.

Tiktok Hesap Silme

Tiktok hesap silme – Tiktok hesabı nasıl silinir? Konusu pek çok Tik Tok kullanıcısı tarafından merak edilmektedir. Artık bu platformda vakit geçirmek istemeyenler ya da farklı bir hesap kullanmak isteyenler bu yöntem konusunda bilgi edinmek istemektedir. Günümüzde günden güne daha popüler hale gelmekte olan bu platforma içerik üretmek konusunda bilgi edinmek istenmesinin doğal olması kadar bu platformdan ayrılmak istemek de oldukça doğaldır. Dolayısıyla hesap silmeye dair gerekli bilgilere ulaşmak isteyen çok sayıda insan bulunmaktadır. Oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilecek olan bu işlemle birlikte kısa sürede hesabın ortadan kaldırılabilmesi olanaklı hale gelmektedir.

Tik Tok özellikle genç kitle olmakla birlikte hemen hemen her yaş grubundan dünyanın her yerinde insanların vakit geçirdiği bir platformdur. Instagram, Twitter, Facebook gibi platformların ardından adından söz ettirmeye başlamasına karşın hızla geniş bir etki yaratmaya başlamış olan Tik Tok uygulamasını kullanan çok sayıda insan bulunmaktadır. Kişilerin herhangi bir sebepten ötürü artık mevcut hesaplarını kullanmayı istememesi ya da artık bu platformda vakit geçirmek istememesi söz konusu olabilmektedir. Bu noktada belli adımların takip edilmesiyle birlikte hesabın rahatlıkla kaldırılabilmesi işlemi gerçekleştirilmedir. Dolayısıyla hesabın kaldırılıp kaldırılmayacağı konusunda herhangi bir kaygı duymaya gerek yoktur. Tiktok hesap silme ile ilgili gerekli tüm bilgileri yazımızın devamında sizlere açıklıyor olacağız.

Tiktok Hesap Kapatma

Tiktok hesap kapatma işlemi kalıcı olarak belli adımların gerçekleştirilmesiyle birlikte sağlanmaktadır. Herkesin rahatlıkla geçekleştirebileceği bu işlem için öncelikle kişilerin gerçekten hesaplarını silmek isteyip istemediklerine karar vermesi gerekmektedir. Bununla birlikte hesabın kapatılması konusunda net karar alınırsa yapılması gereken profildeki içeriklerden saklanmak istenenlerin indirilmesi olacaktır. Profildeki videolara bir daha ulaşamama durumu olabileceğinden uygun görülenlerin indirilmesi önemlidir. Hesabın kapatılacağına dair kararın alınması, gerekli adımların gerçekleştirilmesinden sonra Tiktok hesap kapatma için aşağıdaki adımlar izlenmelidir:

 • Tik Tok belli bir cihazdan (telefon ya da tablet) açılır. Profil işaretine dokunulur. Sosyal medya platformlarında klasik biçimde insan figürü şeklinde yer alan bu simge, ekranda sağ alt kısımda bulunmaktadır.
 • Hesaba oturum açılmadıysa öncelikle giriş yapma işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
 • Ekranın sağ üst kısmında bulunan “…” işareti olan seçeneğe tıklanılır. Sağ üst kısımda bulunan bu işaretle birlikte menü açılması sağlanmaktadır.
 • Açılan menüden üst kısımda bulunan “Hesabımı yönet” yazısına tıklanılır.
 • Ekran aşağı doğru çekilir ve burada bulunan “hesabı sil” yazısına tıklanılır. Hesabımı yönet ekranının alt kısmında bulunan bu seçeneğe dokunulduğunda hesabın silinmesine dair belli bilgilerin bulunduğu onay sayfası çıkmaktadır.
 • Eğer hesap Twitter ya da Facebook gibi bir sosyal medya platformuyla oluşturulduyda onay sayfası çıkmadan önce “Doğrula ve devam et” yazısına tıklanılması ve o platformdan hesap açılması gerekmektedir.
 • Daha sonra sayfada belirecek olan kırmızı renkteki “Hesabı sil” yazısına tıklanılır. Bu yazı ekranın alt bölgesinde bulunmaktadır. Bir onay penceresi ekrana gelmektedir. Hesabı ne şekilde ayarlandığına göre silme işlemini sürdürmek için telefon numarasının onaylanması ya da bir onay kodu girilmesi talep edilebilmektedir. Eğer onay istenirse gerekli talimatlar sürdürülür.
 • Onaylamayı gerçekleştirebilmek için “Sil” yazısına tıklanılır. Bu işlemin de gerçekleştirilmesinin ardından hesap kapanır. Hesabın kapatılmasının ardından 30 gün içerisinden yeniden aktive edilebilir. Eğer 30 gün bir giriş sağlanmazsa hesap tümüyle kapatılmış olmaktadır. Tiktok hesap kapatma linki gibi bir seçenekle değil doğrudan bu aşamalarla gerçekleşmektedir.

TikTok Hesap Kurtarma

Tiktok hesap kurtarma işlemi hesap üzerinden herhangi bir tehlikeli durumun görülmesi ardından gerçekleştirilmesi gereken yöntemleri içermektedir. Sosyal medya platformlarının pek çoğunda insanların hesaplarının çalınması, kapatılması gibi sorunlarla karşı karşıya kalınabilmektedir. Bu tür sorunlara zamanında gerekli adımlar atılmadığında önlenmesi mümkün olmayan problemler meydana gelmektedir. Hesapta istenilmeyen paylaşımların yapılabilmesiyle birlikte hesaba bir daha hiç girememe gibi durumlar da söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle tehlike teşkil eden bilgilerin değiştirilmesi, belli videoların silinmesi, bilgi dahilinde olmayan mesajlar gönderilmesi halinde Tiktok hesap kurtarma adımlarının sağlanması önemli olmaktadır.

Tik Tok hesabında herhangi bir saldırı ile karşılaşılması halinde hesabı kurtarmak için uygulanacak belli adımlar bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Parola değiştirme: Tehlikeli bir bildirim alınmasının ardından ilk olarak hızla parola değiştirme işleminin gerçekleştirilmesi sağlanmalıdır. Böylece profilde olan kişi doğrudan hesaptan atılmış olacaktır. Değiştirilen parolanın eski parolaya benzememesine ve kişisel bilgileri içermemesine ekstra dikkat etmek, profilin güvenliği açısından önemlidir. Bunun ardından kişilerin diğer bilgilerden yararlanarak hesaba giriş yapmaması için düzenlemeler yapılması gerekir.
 • Hesap bilgilerini değiştirme: Hesap bilgileri arasından mümkün olan tüm seçeneklerin değiştirilmesi, kişilerin hesaba erişimini zorlaştıracaktır.
 • Hesabın güvenlik ayarlarının arttırılması: Telefon bilgisiyle birlikte mail ve diğer tüm bilgilerin girilmiş olması ve onaylanması önemlidir. Böylece herhangi tehlikeli adımda doğrudan haber alabilmek olanaklı hale gelmektedir.

Bu adımların gerçekleştirilmesinin ardından profilin istenmeyen kişilerden ve durumlardan korunabilmesi mümkün kılınmış olmaktadır.

Tik Tok Eski Hesabıma Giremiyorum

Tik tok eski hesabıma giremiyorum sorusu kullanıcılar tarafından en çok karşılaşılan sorunlardan biridir. Diğer sosyal medya platformlarında da sık yaşanan bu sorun konusunda herhangi bir saldırganın hesabı ele geçirmiş olmasından daha kuvvetli bir ihtimal olarak şifreyi unutma sorunu söz konusu olmaktadır. Bu nedenle öncelikle akla gelen tüm şifrelerin denetlenmesi gerekir. Şifre bulma konusunda sonuç elde edilmemesi halinde problemi çözebilecek oldukça basit adımlar vardır:

 • Tiktok uygulamasında yeni kayıt ekranının alt bölgesinde zaten hesabım var yazısına tıklayın.
 • Açılan pencereden şifremi unuttum seçeneğinin yanında bulunan giriş yapmak için yardım al yazısına tıklayın.
 • Daha önce Tik Tok hesabına hangi yolla üye olunduysa ona göre bir seçeneği tercih edin: Mail adresi ya da telefon numarası gibi.
 • Seçim yapılmasının ardından talep edilen bilgileri eksiksiz biçimde doldurun. Telefon ile kayıt olunduysa telefon onay kodu bilgisi girin.
 • E posta bilgileri konusunda aktif mail bilgileri girilir. Gelen maildeki linke tıklanarak yeni şifre belirlenmesi sağlanılır. Böylece Tik Tok eski hesabıma giremiyorum sorunu çözülmüş olunur.

En çok sorulanlar;

 • Tiktok hesap silme başarısız
 • Bilgisayardan tiktok hesap silme
 • Telefondan tiktok hesap silme
 • Tiktok hesap silme pc
 • Tiktok hesap dondurma
 • Tiktok hesabı nasıl silinir?
 • Tiktok hesap kapatma
 • Eski tiktok hesabı nasıl kapatılır?
 • Tiktok hesap kapatma linki
 • Kalıcı tiktok hesabı silme

Anasayfa;

Tiktok paketleri;

Tiktok blogları;

İnstagram blogları;

İlgili Yazılar:

Tiktok Hesabı Nasıl Silinir, Tiktok Nasıl Kapatılır? | 20.07.2022 Tarihinde Güncellendi.

Son Yazılar