İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Tiktok Benzeri 5 Popüler Uygulama

tiktok-benzeri-5-populer-uygulama-14

Sosyal medya furyasına, tabiri caizse bir zıpkın misali giriş yapıp saplanan; konumunu garantileyen Tiktok, popülerliği etkisiyle, benzeri uygulamaların da ününü arttırmaya sebep oldu. Bu sebeple, listesi, gittikçe insanların daha çok ilgisini çeker oldu. Çeşitli haberlerin yayılması, özel hayatın gizliliğine dair bazı duyumların Tiktok ismi ile anılması; benzeri uygulamaların da ön plana çıkmasına yaradı.

Aynı tadı vermeyecek olsalar da, bu furyada Tiktok markasından çok daha önce yer almaları sebebiyle, daha güvenilir bir profil çizdiklerini kabul edebiliriz. Nitekim, kullanıcılar, Tiktok’tan uzaklaşma sebepleri olarak, güvenilirlik başlığını telaffuz edebiliyorlar. Sizlerle yazımızda 5 adet Tiktok ile çağdaş olmayan ancak paydaş olan uygulamalardan bahsedeceğiz.

Tiktok Benzeri Dubsmash Uygulaması

Tiktok gibi uygulamalar arayışında olan kullanıcıların ilk başta bakmaları gereken isim Dubsmash ismi olacaktır. Konumu itibariyle, birçok kesim tarafından kullanılan ve önü daha da açık olan bir uygulamadır. Genel olarak uygulama, dublaj uygulaması şeklinde tanımlanabilir. App içerisinde çeşitli ses dosyaları, size kullanıma açılmakta ve çeşitli dublaj videoları üretmenizi sağlamaktadır. Dubsmash kullanıcısı olabilmek için yapmanız gereken şey, uygulamayı, marketinizden indirmektir. Seçmiş olduğunuz ya da olacağınız dil tercihiyle birlikte, o dile ait olan ses dosyalarını kullanmaya başlayabilirsiniz. Ses dosyalarını kullandıktan sonrasında ekrana ‘’Sosyal medya aracılığıyla paylaş’’ kabilinden bir butan gelecek ve bu buton aracılığıyla dublajlarınızı paylaşacaksınız.

Tiktok'a Benzeyen Likee Uygulaması

Likee ismi yine Tiktok'a benzer uygulamalar listesinde, telaffuz edilebilecek bir sosyal medya platformu olmaktadır. Uygulama kitlesinin genişliğini Tiktok ile karşılaştırmak tabii ki yersiz olacak. Ancak arayüz formu, tasarımı sanki Tiktok’un tabiri caizse yan versiyonuymuş gibi görünüyor. Birinci sırada vermiş olduğumuz Dubsmash uygulaması ile kıyasladığımızda da yine kullanıcı kitlesinin birebir aynı olmadığını söyleyebiliriz. Daha az sayıda bir kullanıcı kitlesi ile uygulama içerisinde karşılaşacaksınız. Uygulama, saç rengi değişiminden, eğlenceli yüz değiştirme efektlerine kadar olanakları kullanıcıları ile paylaşmaktadır. Diğer taraftan, özel bir algoritma sayesinde, yayınlarınızda kullanmak istediğiniz içerikleri günlük olarak popüler temalar şeklinde takibe alabiliyorsunuz.

Tiktok Gibi Olan Funimate Uygulaması

Özellikle bünyesinde geniş müzik ve ses dosyalarıyla birlikte kullanıcılarına alternatif olanaklar sunan Funimate, Tiktok alternatif uygulamalar listesinde üçüncü sırada yer alıyor. Tiktok platformu gibi kısa videolar üretmenize imkan verilen platform içerisinde, renkli dakikalar geçirebiliyorsunuz. Bu renkli ve eğlenceli videolarınızı tabii ki diğer kullanıcılar ile birlikte de paylaşabiliyorsunuz. Şunu eklemek isteriz ki, video düzenleme tercihleriniz, Tiktok ile kıyaslandığında çok daha geniş ve karmaşık diyebiliriz. Üzerine biraz daha kafa yorulmuş bir site olduğundan rahatlıkla bahsedebiliriz. 100’den fazla efekti bünyesinde bulunduran Funimate, ağır çekim ekleme, video birleştirme, video kırpma gibi temel video düzenleme araçlarını da bünyesinde barındırmaktadır.

Tiktok Benzeri Uygulama Olan Thriller

Listemizin dördüncü sırasında yer almakta olan Thriller uygulaması, bugün Tiktok karşısındaki en güçlü rakip olarak atfedilmektedir. 2015 yılı itibariyle çıkışını piyasaya yapmış olan uygulamamız, Tiktok benzeri siteler içerisinde en çok anılan isimler arasındadır. Thriller da Rakibi gibi ve tabii ki listede yer alan diğer benzeri uygulamalar gibi kısa ve biçimlendirilmiş video paylaşma ağı şeklinde özetlenebilir. Bu tarz paylaşımlarınızı, uygulama içerisinde yer alan günümüzde özellikle YouTube mecrasında sıklıkla gördüğümüz ‘’Challenge’’ temaları ile daha renkli hale getirebiliyorsunuz. Bu tarz küçük çaplı rekabet videolarında –mesela- dans üzerine bir ‘’Challenge’’ oluşturabiliyorsunuz. Ve uygulama müzik dosyalarının zenginliğine, güncelliğine son derece önem veriyor. Bunu sürekli yenilenen müzik listesinden, popüler simaların üretmiş oldukları parçaların düzenli olarak siteye yükleniyor olmasından anlayabiliyoruz.

Tiktok Benzeri Kwai Uygulaması

Kwai uygulaması, Tiktok ile benzer uygulamalar içerisinde yer alsa da, belirli daha bireysel sunumları da içermektedir. Genel itibariyle kısa ve yine yukarıda da bahsetmiş olduğumuz biçimlendirilmiş video paylaşabilme olanaklarını bulabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra site, fotoğraf çekme, görsel üretme ve bunlara filtre uygulama gibi çeşitli bireysel özellikleri de ihtiva etmektedir. Bir sosyal medya ağı olan Kwai içerisinde, diğer kullanıcıların üretmiş oldukları görsellere, videolara bakabiliyorsunuz. Ve direkt elinizin altında olan ‘’Yorum Yap’’ veya ‘’Paylaş’’ butonlarını da göreceksiniz. Diğer kullanıcılar ile interaktif şekilde etkileşim halinde oluyor, iletişimlerinizi üretmiş olduğunuz video/görsel içerikleri ile sağlayabiliyorsunuz.

Sonraki blog yazısı; 

Önceki blog yazısı; 

Tüm bloglar;

İlgili Yazılar:

Tiktok Benzeri 5 Popüler Uygulama | 20.07.2022 Tarihinde Güncellendi.

Son Yazılar