İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Telefonda instagram akış yenilenemedi çıkıyor

telefonda-instagram-akis-yenilenemedi-cikiyor-9

Instagram’ ı açtığınızda hikayelerde akış yenilenemedi hatası alanlar oluyor. Bu metin uzun zamandır en fazla görülen uyarı mesajlarından biridir. Bu size özgü bir sorun değil ve çıkan gün için araştırmanızı öneririz. Uygulamanın kendisinde problem olma olasılığı her zaman mümkün olduğunu söyleyerek devam edelim.

 

Instagram akış yenilenmedi, hikayelerin yenilenmeme problemi olarak bilinir ve büyük ihtimalle sunucular kaynaklı veya port kaynaklı bir sorun çıktığında kendini gösteriyor. Kimilerinde hesaba giremiyorum şeklinde Tweet paylaşımlarıyla duyurulabiliyor. Önerimiz başkalarına sormada acaba bunda mıdır diyerek bir şeylere kalkışmayınız.

 

Bir şey paylaştığımda bağlantı daha iyi olduğunda tekrar deneyeceğiz hatası karşınıza çıktıysa şu an bu sorun genel olabilir. Ama çok sık olmayan durumlardan biri genelde olmayan ve kullanıcıyla alakalı olabiliyor.

 

Bu tip hatalarla her yıl karşılaşıyoruz. Bazen olduğu anda bize denk geliyor ve haber sitelerine geç düşebiliyor. Özellikle Twitter’ da kısa sürede paylaşımla bildiriliyor. Zaten bu sorun ortaya çıktığında ya o an şirketin diğer uygulamalarında da sorun çıkıyor.

Akış hatasında dikkat edilecekler

Çözümden önce kesinlikle çoğunun yaşadığını ve bazen kısa bir süreliğinde devam ediyorsa o an için bazı bölgelerde görülebiliyor. Aşağıdakiler denendikten sonra VPN (Bilmediklerinizi araştırmadan kullanmayınız) ve DNS’ de kullanılabilir. Sorunda sadece Türkiye kullanıcıları etkileniyorsa bu yöntemler işe yarayabilir.

 1. Birden fazla kullanıcı da aynı sorunla karşılaşıp karşılaşmadığının kontrolü. İlk kontrol önem arz etmekte.
 2. Sadece cihazın kapatılması yeterli görülebiliyor.
 3. Belki internet ağında kopma veya bir engel olabilir.
 4. Telefonda boş alan olmadığında uygulamalar işlevini yapamaz hale gelir.
 5. Oturum kapatılması gerekebilir.
 6. Şüpheli durumların yol açtığı görülebiliyor.
 7. Telefona veya uygulamaya güncelleme geldikten sonra çıkabiliyor.
 8. Şikayete maruz kalmış olduğunuzdan anlık bir işlemle çıkabilir.
 9. Aşırı paylaşımlar yol açabilir.

Uygulamadan hem video paylaşılamıyor hem de fotoğraf paylaşılamıyor. Bir şey paylaşmaya çalıştığınızda üst tarafta “akış yenilenemedi” ve altta “bağlantı daha iyi olduğunda tekrar deneyeceğiz” uyarısı çıkıyor. Sorun olmadan önce yapılan paylaşımlar görünüyor. Kullanıcılardan bazılarının açılmıyor ve giremiyorum şeklinde sorunla karşılaştığını yazıyorlar.

Kasım ayı sonuna doğru yine kullanıcılar bu durumla karşılaştı ve Tweet ile baya bir dalga geçildi. Mezar taşı gifleri, çöktü de iyi oldu mesajı, artık ailemizle vakit geçirelim gibi mesajlarla eleştirilerin odağı dolu.

Akış hatası mesajları her zaman aynı nedenlerle oluşmakta ve sorun bildirimi için iletişim butonunun kullanılması önerilir.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi sunucularda veya port sorunundan dolayı bu hatanın oluştuğunu kesin söyleyebiliriz. Bazıları bu durum için ilk yazdıkları instagram saldırı aldı ve çöktü oluyor.

Genel bir sorun bildirmek için bilemediğiniz bir nedenden dolayı hesabınızı kullanamıyorsanız o zaman ağın uygulaması üzerinden sorunu bildirebilirsiniz. Profil simgesine dokunun, sağ üst tarafta yer alan çarka dokunup aşağıda yer alan “Sorun bildir” yazısına dokununuz.

Telefonda instagram akış yenilenemedi çıkıyor

Akış hatası için çözümde test edilecekler

Genel sorun değilse aşağıdaki adımları deneyiniz. Alınan aksiyona göre yorum bırakabilirsiniz. Şimdide sizi uyaralım bunları denemeden yardım talebinde bulunmayınız.

 • Başkalarında da aynı sorun var mı diye sorunuz. Bulunduğunuz yerde ve başka il’ den…
 • Başka bir telefonda ve bilgisayarda deneyiniz
 • Telefonda web tarayıcısında deneyin. Örnek iPhone’ da Safari ve Android için Chrome
 • Telefonun tarihi / saati yanlış olabilir mi
 • Manuel bir kaç DNS adresi deneyin.
 • Başka bir internet ağına bağlanarak deneyin
 • 3G ve 4.5G internet bağlantıları arasında geçiş yapın
 • Cihazın ve uygulamanın önbelleğini siliniz
 • Instagram’ a sorun bildiriminde bulununuz. Profilinize girip Ayarlar / Sorun bildir’ e dokunun

Sorununuz ortadan kalktığını umuyoruz.

DNS olarak kullanılacak adresler:

 • 8.8.8.8 ve ikincisi ise sonu .4.4
 • 156.154.70.22 ve .71.22
 • 193.140.100.210 ve .215
 • 4.2.2.2 ve .2.3

Güncel paylaşımların ekrana gelemediğini yani sayfa yenilenemedi demek istiyor. Sanki instagram ile bağlantı kopmuş da internet bağlantınız yokmuş gibi algılanıyor. Bu bazen hizmet aldığınız yerin altyapısından kaynaklı, bazen yurtdışı portları veya uygulamanın kendi sistemlerinde çıkan sorunlar yol açabiliyor

Bağlantı daha iyi olduğunda tekrar deneyeceğiz ne demek sorusuna kısa bir cevaplama ile bu kısmı sonlandırıyoruz.

Karşılaştığınız bu durum ağdan kaynaklı değilse, o zaman genel adımları yukarıya bakarak uygulayınız. Sorunun çıktığı örnek yerlerden İstanbul, İzmir ve Ankara’ dan çok sayıda kullanıcının sosyal ağlarda sorunu paylaştığı görülüyor.

Akış yenilenemedi instagram hatası

Dikkat edilmedi gereken hususlar

Bu sorunun kaynağında instagram’ ın kendi sistemlerinde çıkan geçici bir hatadan dolayı ara ara görülmekte. Bu güncel bir durum olduğundan yapılması gerekenler her zaman geçerli olacaktır.

Türlü türlü çıkan hatalarda çözüm için ek uygulamalar ve siteler önerilebiliyor. Buralarda kullanılan hesap bilgileri hesabın çalınmasına neden olabiliyor. Hiç bir resmi yer sizden kullanıcı bilgilerinizi talep etmez ve özellikle şifrenizi hiç etmezler. Yasal bir durumda dahi zorla bu bilgileri vermek zorunda değilsiniz.

Başka bölgelerde çıkıp çıkmadığının kontrol edilmesinden sonra yukarıdakilerin uygulanması önerilir. Çok sık defa aynı şeylerin yapılmasından dolayı bir engel alma durumu söz konusu olabiliyor.

Şüpheli görülen durumlarda ve aşırılık olanlarda yapılacak beklemek olacak. Bu süre zarfında hiç bir şekilde hesaba giriş yapılmaması gerekiyor.

 
 
Son Yazılar