İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Tbt ne demek? İnstagram'da neden #tbt yazılır? - Instina.net- TakipMax.com

tbt-ne-demek-instagram-da-neden-tbt-yazilir-instina-net-83

instagram da throwback ne demek?

Instagram'da sürekli kullandığımız taglar vardır ve bu taglar sayesinde daha fazla kişiye ulaşırız. Bu sıralar fazlaca popüler olan Instagram da tbt nedir?

Tbt nedir?

#tbt olan taglar eski fotoğraflarımızın paylaşıldığı etkiketlerdir. Sizin daha önce çekildiğiniz bir fotoğraf veya çektiğiniz bir fotoğrafı yeni paylaştığınıza bu gönderinin eski olduğunu belirtmek için bu etiketi yazabilirsiniz.

instagram tbt ne demek

Her ne kadar ilk olarak perşembe günleri paylaşılmaya başlamış olsa da şu an asıl kullanım amacı eski çekilen fotoğrafları belirtmek için kullanılır. 1 ay önce çekildiğiniz fotoğrafı yeni attığınız da insanlar bunu yeni çekilmiş olarak algılıyabilir ve bu nedenle yanlış anlaşılmalar olabilir. Bunu önlemek amacıyla eski paylaşımlarınıza tbt etkiketi ekleyebilirsiniz.

Tag ne demek derseniz, kelimelerin başına # koyarak tag oluşturabilirsiniz. En çok kullanılan etiketlerde paylaşım yapmak takipçi ve beğeni sayınızı arttırır. Örnek olarak #begeni etkiketi beğeni arttırmak için kullanılmaktadır.

Tbt anlamı nedir?

tbt açılımı "Throw Back Thursday" olan bu kelimenin anlamı ise Perşembe'ye doğru.
İlk ortaya çıktığında kelime anlamına uygun olarak kullanılsa da artık tamamen farklı bir hal aldı. Şu an bir deyim olarak kullanılıyor diyebiliriz sizde eskiden çekilen fotoğraflarınıza tbt tag ekleyebilirsiniz. Tbt açılımı olarak değil de kısaltma şeklinde kullanmanız gereklidir.

  • Throwback ne demek?

Kelime olarak geri atmak olan bu sözcüklerin asıl anlamı ise eski bir şeyi paylaşmaktır. Örneğin eskiden yaptığınız bir şeyi yeni paylaşmak throw back anlamına gelir.

tag medir

Etkiket kullanmanın önemi

Bir çok kullanıcı paylaşım yaptığında etkiket kullanmaz ve özlü söz, o an yaptığı etkinliği paylaşır. Tamam bu şekilde paylaşım yapmanızın bir zararı yok ama potansiyel takipçi ve beğenileri kaçırdığınızı bilmenizi isteriz. Çekildiğiniz fotoğraflara ve attığınız storylere ekleyeceğiniz etiketler sayesinden potansiyelinizden çok daha fazla etkileşim kazanabilirsiniz.

Özellikle ürün satışı yapan sayfaların takipçi sayısını arttırması daha zordur. Bu kategorilerde rekabetin çok yüksek olması dışında genelde kullanıcıların bu sayfaları takip etmek istemediği bilinmektedir. Sizden alışveriş yapan çoğu kişinin sizi aslında takip etmediğini fark etmişsinizdir. Kimse takip edilen sayısının fazla olmasını istemiyor bu yüzden çok sınırlı kişiyi takip ediyorlar. Ürün satışı yapan sayfaların bol bol etiket kullanarak yeni kişilere ulaşması gereklidir. Tbt de bu etiketlerden biridir.

Bu yazımız sayesinde Instagram tbt nedir ve etkiket kullanımı nasıl olur faydaları nedir öğrenmiş oldunuz. Daha fazla bilgi edinmek için blogumuzu inceleyebilirsiniz.

Son Yazılar