İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Kod gönderdik diyor ama telefona kod gelmiyor

kod-gonderdik-diyor-ama-telefona-kod-gelmiyor-18

Kod gönderdik yazıyor ama telefona kod gelmiyor sorununda nasıl çözüme ulaşılır? Önce neden gelmediğinin anlaşılması gerekiyor. Sonrasında denenecekler var.

 

Instagram uygulaması son zamanlarda en çok kullanılan sosyal medya adresleri arasında yer almaktadır. Özellikle kullanıcılar için sürekli olarak yeni özellikler olmasından dolayı trend uygulamalar arasında yer almaktadır. Son zamanlarda üretmiş olduğu yepyeni bir özellik olan Reels ile kullanıcılarının gözdesi haline gelmiştir. İki faktörlü doğrulama özelliği ile kullanıcılarının hesaplarını güvenli bir şekilde kullanmalarını sağlamaktadır. İki faktörlü kimlik doğrulama özelliği sayesinde kullanıcılar hesaplarına bir başka kişinin giriş yapıp yapmadığını kolaylıkla anlamaktadır.

 

Bundan dolayı da kullanıcılar tarafından bu kimlik doğrulama özelliği çok fazla tercih edilmektedir. Çünkü bir başka kişi hesaba giriş sağlamaya çalıştığı takdirde kullanıcıya kod gönderilmektedir. Kullanıcı kodu girmediği takdirde hesaba giriş sağlayamamaktadır. Ancak bazen telefona instagram kodu gelmiyor gibi sorunlar oluşabilmektedir.

 

Kod gönderiliyor ama gelmiyor

Gördüğümüz kadarıyla genellikle kod gönderildiği ama kullanıcıya kod gönderdik yazıyor ama telefona kod gelmiyor şeklindeki problemler olmaktadır. Bunun sebebi ise kullanıcılar sık sık kod talebinde bulunduğu için kodlar telefona gelmemektedir. Bundan dolayı talep edilen kod kullanıcıların telefonuna gelene kadar tekrardan kod talebi yapılmaması gerekmektedir. Böylelikle kullanıcılar Herhangi bir sorun yaşamadan hesaplarına giriş sağlayabilecektir.

Şunlara bir göz atmanızı öneriyoruz. Sırasıyla;

 • Kod sorununda yaşanan o güne özel bir sebep olabilir,
 • Çok fazla talep gönderildiğinden geçici kısıtlamaya gidilmiş olabilir,
 • Telefonun bildirim veya sms ayarlarıyla alakalı olumsuzluk yaşanabilir,
 • Hesaba uygulanan yaptırımdan dolayı işlemlerinize engel getirilmiş olabilir,
 • Yaptığınız bir şeyin sonucu şüpheli görülerek yaptırıma uğrama olasılığınız var.

Bunlara bakınız ve sonrasından aşağıdakilerle devam ediyoruz.

 

Kod gelmeme sorununda çözüm ne var mı?

Bunlara göre yapacaklarınızı deneyebilirsiniz. Başkalarında olma olasılığı için hem internette, hem sosyal ağlarda ve hem de farklı bölgelerde yer alan arkadaşlarınıza sorarak durum analizinde bulununuz.

Sonrasında alacağınız yolları aşağıya sıralıyoruz. Şöyle olacak:

 • Uzun zaman telefonlarını kapatmayanların böyle bir aksaklıkla karşılaşma olasılığının olduğunu düşünüyoruz.
 • Başka bir telefondan, bilgisayardan ve daha önce kullanmadığınız bir internet ağından denemenizi öneriyoruz.
 • Şifrenizi değiştirerek deneyiniz.
 • Çok denemelerden dolayı önerimiz hiç bir şeye dokunmadan üzerinden bir gün geçmesinin beklenmesi olacak.
 • Bildirim mesaj ayarlarının kontrol edilmesi gerekiyor. Başka sosyal ağlarla test ediniz.
 • Hattı farklı bir cihazda deneyebilirsiniz. Android kullananların birde iPhone takarak denemesini öneriyoruz.
 • Uzun zaman telefonlarını kapatmayanların böyle bir aksaklıkla karşılaşma olasılığının olduğunu düşünüyoruz.
 • Sim kartınızı değiştirmişseniz, başka operatöre hattınızı taşımışsanız ve fatura durumlarında engel yapılmışsa bunlar karşılaşırsınız.

Yeni sim karlarda 3 günün dolması gerektiğini söyleyelim. Baktınız durum hala aynı o zaman yardım sayfasına bakılması gerekiyor. Orada aradığınızı bulamadıysanız birde Facebook’ un başvuru için kullandığı formlarına bakınız.

 

Kısa bir özellik bilgilendirmesi

Instagram hesabı kullanıcılarının site içerisinde konforlu ve eğlenceli bir şekilde vakit geçirmesi için birçok özellik geliştirmektedir. Bu özelliklerden biri de sessize alma özelliğidir. Instagram sessize alma özelliği ile kullanıcılar gönderisini görmek istemediği kişilerin profilini sessize alabilmektedir. Böylelikle engelleme veya Instagram takip çıkarma işlemleri yapılmadan karşı kişinin profili sessize alınacaktır. Böylelikle sessize alınan profilin gönderileri ve hikayeleri ana sayfaya da  düşmeyecektir. Böylelikle kullanıcılar Instagram uygulaması içerisinde konforlu bir şekilde vakit geçirmektedir.

Ağın kullanıcılarına sunmuş olduğu çeşitli özellikler ile adeta kullanıcıların gözdesi haline gelmiştir. Bu ağın sitesi giriş seçenekleri bakımından da kullanıcılara çeşitli imkanlar sağlamaktadır. Kullanıcılar Instagram adresi üzerinden ister telefon uygulaması üzerinden kolaylıkla Instagram uygulaması içerisinde eğlenceli vakitler geçirmektedir. Ayrıca iki faktörlü kimlik doğrulama sayesinde oluşabilecek herhangi sorunlara karşı kullanıcılar hesaplarını güvence altına almaktadır. Bundan dolayı da Instagram uygulaması en çok kullanıcı kitlesine sahip bir sitedir.

 

Son Yazılar