İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

İnstagrama giriş yapamıyorum güvenlik sebebiyle şifreni yeniledik

instagrama-giris-yapamiyorum-guvenlik-sebebiyle-sifreni-yeniledik-75

Instagram güvenlik sebebiyle şifreni yeniledik şeklinde iletisi geliyor ne yapmalıyım arayışında olanların öncelikle kontrol etmeleri gerekenler bulunuyor.

Hesabıma giremiyorum “instagram güvenlik sebebiyle şifreni yeniledik” hatası şeklinde bir mesajla karşılaşıldıysa ve istediği işlemi yapamıyorsanız bunun çözümü biraz zor. Zaten bu ağ başlı başına detsek yönünden sorunludur diyebiliriz. Karşınıza çıkan problemlerde derdinizi anlatacağınız bir alan bulamıyorsunuz.

Böyle uyarı alanların sonucunda hesap doğrulamasıyla karşılaşılabiliyor. Telefona kod gönderme, kimlik onayı veya mail ile şifrenin yenilenme önerileri ekrana gelebiliyor veya pek bir seçenek sunulmayabilir. Bunlardan biri ekrana geliyor ve cevap veremiyor durumdaysanız, başka kanalları zorlamanız gerekeceği anlamını taşımakta.

 

Instagram hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda “Güvenlik sebebiyle şifreni yeniledik” uyarısı geldiğinde belki bu açıklamamızda yer alan bir olay olmayabilir. Geçici sistem arızalarında da olur olmaz şeyler çıkabiliyor. Bazılarına giremediğinizi belirten bir e-posta gönderiliyor ve yönlendirmeler açılıyor.

Güvenlik sebebiyle şifreni yeniledik ne demek?

Çoğunlukla kullanıcının yaptığı herhangi bir şeyden dolayı veya birilerinin hesap çalma girişiminde bulunmasıyla ortaya çıkan bir sorun. Her ne kadar sizin için iyi gibi dursa da, tamamen hesabınızla olan bağlantınız kopabiliyor.

Aşağıda Instagram ile iletişime geçmeniz için başvuru adresi ve hesap kurtarma adımlarını içeren başka bir yazımızda bulunmaktadır. Eğer sorununuz devam ediyorsa destek hattını arayabilirsiniz. Eğer hesabınız çalınmadıysa ilgili konumuzda bulunan URL’ den instagram’ a sorun bildirebilirsiniz.

Verdiğimiz instagram genel sorun bildirim help.instagram.com/contact/151081798582137 adresi. Instagram hesabınız çalındıysa geri nasıl alınır yazımıza göz atabilirsiniz.

Not: VPN kullanılarak girilen hesaplarda bu tarz sorunların çıktığına şahit olduk. Malum bu tarz uygulamaların konumunuzu yurt dışı gösterdiğinden ve hesap Türkiye göründüğünden şüpheli işlem olarak algılanabilmekte.

Instagram şifremi neden değiştirdi?

Farklı cihazlarla ve farklı wifi ağlarıyla girildiğinde şüphe oluşturabilir. Bunun dışında hesabınızı çalmaya çalışıyorlar ya da hesabınız çalındı anlamına gelebilir. Bu şüpheli işlemi instagram fark etti ise işte şifrenizi değiştirecektir.

Hesabını açtığınızda kullandığınız mail hesabınıza parola sıfırlama talebinde bulununuz. Cep telefonunuza erişim varsa şifre sıfırlama / güvenlik kodu SMS mesajı talep ediniz. Her iki adımda da sonuç olumsuzsa aşağıdaki adımları deneyiniz.

Yeni sorun yaşayanlar için gece genel bir sorun başladı. Yani sadece sizde değil bazı kullanıcılar hesaplarına girmeye çalıştığında veya bir şeyleri değiştirdiğinde bu hata çıkıyor. 

Şu anlık sistemde çıkan bir sorun kaynağıyla olduğunu düşünüyoruz. Bunun dışında olası nedenleri yazmaya çalıştık.

 • Hesabınızı çalmak için yapılan her hangi bir işlem
 • Türkiye kullanıyor ve başka bir ülkenin ip adresi görülerek giriş yapmaya çalışıldıysa yani VPN kullanıldı ise
 • Peş peşe yanlış şifre denemesi oldu ise
 • Hesap bilgilerinde değişim sırasında
 • Telefon numarasının veya mail değişirme gibi işlemlerde
 • Her hangi bir nedenden dolayı ip değişmesi
 • Aynı anda çoklu cihazlarla hesap girişi
 • Hesap dondurulduğunda açıldığında

Instagram şifre yenilendi nasıl çözülür?

 • Analiz için araştırma yapılması. Yani genel bir durumun çıkmış olması
 • IP değişimine neden olan uygulamaların kapatılması
 • Açık olan tüm cihazların kapatılması
 • Birde PC’ den deneyin
 • Şifre sıfırlamayı deneyiniz
 • Bu uyarı çıktığında bir seçenek sunabilir. Örnek kimlik ve kodla doğrulama

Bunların denenmesi ve sonrasında bir çıkış yolu bulamadıysanız, o zamanda şirketin Facebook için kullandığı yardım formlarını kullanınız.
Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2021, 02:07

Son Yazılar