İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Instagram Yorumları Kapatma Nasıl Yapılır?

instagram-yorumlari-kapatma-nasil-yapilir-58

Her geçen gün daha fazla popülerlik kazanan ve bu sebeple kullanıcı kitlesini arttıran Instagram, platform içerisinde bulunan kullanıcılara birbirinden farklı özellikler sunuyor. Bu özelliklerin arasında profil yorumlarını kapatma neredeyse her kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Büyük kullanıcı kitlesine sahip hesaplar herhangi bir reklam içeriği paylaştığında takipçi kitlesinden olumsuz yorumlar alamamak için özellikle yorumları kapatarak gelecek tepkilerin önüne geçmektedir. Hâl böyle olunca instagram yorumları kapatma işlemi aşırı derecede işlevsel bir hale gelmektedir. Bu yayınımızda profilinize gelecek olumsuz yorumların önüne geçmek ve eleştirileri engellemek için yorumları nasıl kapatacağınız hakkında bilgiler vereceğiz.

Yorumları Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram içerisinde takipçi kasma amaçlı yapılan yorumlar büyük kitleli hesapların baş belası niteliğindedir. Her ne kadar sayfanın etkileşimini arttırıyor olsalar da organik olarak atılan takipçi yorumlarının önüne geçtikleri için bu yorumların ortadan kaldırılması gerekiyor. Tabii ki sadece bot hesapların yorumlarını engellemek mümkün değil. Bu işlemi gerçekleştirmek için aşağıda belirtilen adımları takip edebilirsiniz.

 1. Telefonunuzdan Instagram uygulamasına kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak giriş yapın.
 2. Anasayfanın sağ alt köşesinde bulunan profil fotoğrafına tıklayarak profilinize erişin.
 3. Profilinizde hangi fotoğrafı yorumlara kapatmak istiyorsanız sağ üst köşesinde bulunan üç nokta simgesine tıklayın.
 4. Bu simgeye tıkladığınızda karşınıza bir pencere açılacaktır.
 5. Burada “Yorum Yapmayı Kapat” seçeneğine tıkladığınızda artık fotoğrafa herhangi bir takipçinizin yorum yapması mümkün olmayacaktır.

Bu adımları takip ederek kapattığınız yorumları aynı adımları takip ederek “Yorum Yapmayı Aç” butonuna basarak açabilirsiniz.

Tüm Gönderiler İçin Yorum Yapma Nasıl Kapatılır?

Herhangi bir fotoğrafı değil de direkt olarak paylaşılan tüm fotoğrafları yorumlara kapatmak isterseniz bu da aşağıda anlatacağımız adımları takip etmeniz sonucunda mümkün olacaktır. Bu özelliği genellikle fenomen hesaplar tercih ediyor. Her ne kadar geri dönüşü olmayan bir adım gibi görünse de aslında öyle değildir. Yine aynı şekilde tüm gönderilerin yorumlarını açabilir ve kullanıcıların yorum yapmasını devam ettirebilirsiniz. Tüm gönderilerin yorumlarını kapatmak isterseniz aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. Instagram hesabınıza girin ve sağ alt köşede bulunan profil resmi simgesine tıklayarak profilinize erişin.
 2. Profilin sağ üst köşesinde bulunan “Üç Çizgi” simgesine tıklayın ve buradan “Ayarlar” bölümüne ulaşın.
 3. Ayarlar bölümü içerisinde bulunan “Gizlilik” sekmesi sizinle alakalı olan bölümdür.
 4. Buradan “Yorumlar” sekmesine girerek fotoğrafa yorum yapacak kişileri seçebilirsiniz.
 5. “Takip Ettiklerin ve Takipçilerin, Takip Ettiğin Kişiler, Takipçilerin” bu üç seçenekten herhangi birini kullanabilirsiniz.
 6. Bu bölümden tüm bunların yanı sıra hiçbir zaman yorum yapmasını istemediğiniz kişiyi direkt olarak engelleyebilirsiniz.

Instagram yorum kapatma işlemi burada anlatıldığı gibi aslında çok kolaydır ancak kişisel profiller tarafından çok fazla tercih edilmiyor.

Instagram Yorumları Neden Kapatılır?

Her kullanıcı için yorum kapatma işleminin mümkün olduğunu görmek platform içerisinde yapılan tacizlerin önüne geçmek için fazlasıyla önemlidir. Herhangi bir şekilde sizin tanımadığınız ancak sizi takip eden kullanıcının atmış olduğu ahlaksız ya da gurur zedeleyici yorumlar sizin moralinizi bozabilir. Tam anlamıyla bu durumda yorumları kapatarak o kişinin attığı yorumları bir daha görmezsiniz.

Bu işlemi gerçekleştirmek istemiyor ancak o kişinin yorumlarını halen daha görmek istemiyorsanız direkt olarak kişiyi yorumlar kısmından profiline girip engelleyebilirsiniz. Bu yol tüm kullanıcılar tarafından kişiye verilen rahatsızlığın önüne geçmek için oldukça etkilidir. Hesabınızda yorum kapatma işlemini gerçekleştirmek için yukarıda anlatılan adımları eksiksiz olarak yerine getirmeniz gerekiyor. Tüm bilgileri detaylıca anlatarak sizleri yorum kapatma işleminde zorlanmadan başarıya ulaşmada destekledik.

Son Yazılar