İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

İnstagram yorumlar nasıl kapatılır ve engellenir

instagram-yorumlar-nasil-kapatilir-ve-engellenir-77

instagram uygulamasında yorumları kapatma ve rahatsız edici yorumları engellemek ilgili ayarlar bulunuyor. İsterseniz birde bununla alakalı bir seçenek yer alıyor.

 

Yayınlanan tüm paylaşımlardan yorumları kapatma veya bir paylaşımdan yorumu kapatmak istiyorum diyenler için ayrı ayrı resimli anlatımı hazırladık. Çok basit olan pek teknolojiyle haşır neşir olmayanlar için hazırlamak istedik.

 

Instagram dendiğinde ilk aklınıza gelen ne oluyor? Bizde oluşmuş tanımı fotoğraf paylaşım ağı oluyor. Ağırlıkla bunla ön planda oluyor gibi durmakta ve hatta geçtiğimiz dönem kullanım verileri açıklanınca instagram’ ın IGTV özelliğinin çok sayıda uygulamanın gerisinde olduğu anlaşıldı. Özellikle Tik Tok’ a rakip olmak için çok uğraşmasına rağmen başarısızlığını bir kaç sözle ifade etmişti.

 

Gelelim başlıkta olan işlemin detaylarına. Bazen paylaştığım fotoğrafa kimse yorum yapmasını istemiyorum diyenler oluyor. Tabi bazıları ise tüm paylaşımlarıma yorum yapılmasın diyenlerle de karşılaşıyoruz. Bu bazen yapılan yorumlarda kullanılan üslupla alakalıyken bazende cevap vermek istememekle alakalı olabiliyor. Yazımız çoğunlukla teknolojiden anlamayan kişiler için yardım amaçlı hazırlandı. Sitemizde bu yazıya benzer mantıkta hazıladığımız çok sayıda konumuz yer almakta.

Instagram yorumları kapatma resimli anlatım

 1. Uygulamayı açıyoruz ve sağ alttan profile girilecek simgeye dokunuyoruz.
 2. Üst köşe 3 çizgi ile “Ayarlar” açılacak.
 3. Sonrasında “Gizlilik” bölümüne geçelim.
 4. İlk satırdaki “Yorumlar” açılacak.
 5. Yorum kontrollerinde yer alan ilk olan “Şu kişilerden…” başlayan kısıma giriyoruz. Kimlere izin vereceğini buradan seçeceksiniz.
 6. Takip ettikleriniz ve sizi takip edenler, sadece takip ettiğin kişiler veya sizi takip edenler şeklinde seçeneklerden birini seçiyorsunuz.
 7. Geliyoruz yorum engelleme kısmına. Y. Kontrolleri bölümüne görei dönüyoruz.
 8. “Şu kişilerin yorumlarını engelle” ile istemediğiniz kişilerden gelen yorumlar engellenecek.

Öneri olarak ana bölümde rahatsız edeici şeklinde mesajları gizlemek için bir buton bulunuyor. İSteyenler hemen altında manuel filtreyi kullanarak istemediği kelimleri buraya yazabiliyor. Bir diğer seçenek ise çok sık şikayet edilen sözcüklerin filtrelenmesi olacak.

 

Instagram fotoğrafa yapılan yorumları kapatma

 • İstediğimiz paylaşımın yorumlarını kapatmak için işlem daha kolay olacak. Resim veya videonun sağ üst köşesindeki üç noktaya giriyoruz.
 • “Yorum yapmaya kapat” yazısına dokunun.
 • Yazıya bir açıklama eklemek istiyorsanız aynı bölümden “Düzenle” kısmını açınız.

 

Instagram yorumlar nasıl açılır

Her iki yöntemde de işlem aynı şekilde yapılmakta. Yorumları açamıyorum şeklinde sorun varsa;

 • Telefonu kapattıktan sonra test ediniz.
 • Hesaptan oturum kapatınız. Yine üç çizgiden instagram’ ın ayarlarını açıp en altta bulunan “Çıkış yap” seçeneği kullanılacak.
 • Telefonun uygulamalar kısmından instagram’a dokunularak verileri ve ön belleğin silinmesi gerçekleştirilecek.
 • Tekrardan yorum aç kapat ve şu kişiler bölümündeki seçenek değiştirilerek bir tetikleme yapılabilir.


Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2020, 19:50

Son Yazılar