İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

İnstagram yakınlarda silinenler silinmiyor

instagram-yakinlarda-silinenler-silinmiyor-65

Instagram yakınlarda silinenler adlı özelliğin eklenmesiyle artık yanlışlıkla silinenlerin geri alınması mümkün hale geldi. Seçenek geliştiricinin önemli hamlesidir.

 

Silinen içeriklerin yeniden paylaşılması adına, 30 güne kadar görsellerin ve hikayeler kısmında yapılan paylaşımların ise 24 saat uygulamanın ilgili alanında dosya halinde tutulacak. Tekrar paylaşılmayan görseller, kendi kendine silinecek.

 

Çoğu kullanıcının her zaman ihtiyaç duyduğu özelliklerden biri olan yakınlarda silinenler, instagram’ ın testlerini tamamlayarak son kullanıcının kullanımına sunmasıyla olumlu yorumlar gelmişti. Gerçekten yararlı bir bölüm olduğu aşikar. Kişilere son bir şans veriyor gibi bir durum oluşuyor.

 

Geri alınan içerikler içerisinde IGTV ve Reels’ te yer alıyor. Tabi yeniliği bilmeyenler veya ilgili alana kopyasının alındığını unutanlar için bazen sıkıntı çıkarabilir. Görülmesini istemediğiniz içeriklerin tamamen silinmediğinden rahatsızlık duyulabilir.

Beta versiyonun sessiz şekilde tamamlanmasıyla hızlı bir planlamayla kısa sürede çoğu kullanıcıya ulaşmıştı. Silinenleri göremeyenlerde ise güncel versiyonun olmaması veya telefonlarınun desteklemediğini düşünüyoruz.

 

Yakınlarda silinenler Instagram’ a geldiğini biliyor musunuz?

Çok sayıda hesap sahibinin henüz bu düzenlemeden haberi olmadığını düşünüyoruz. Malum pek ayarların açılmamasından kaynaklı veya odaklanan bölümün dışındakilere bakılmamasından fark edilmemişte olabilir.

Yeniden paylaşımlarda doğrulama yönteminin ekrana gelmesi mümkün. Burada belki e-posta gelebilir veya telefona onay mesajı ulaşabilir.

Nasıl kullanılır şeklinde kısa bilgi için:

  • Güncel versiyonun yüklü olduğundan eminseniz profil alanına geçiniz.
  • “Ayarlar” ve sonrasında ise “Hesap” kısmını açınız.
  • “Yakınlarda silinenler” bölümüne girdiğinizde ilgili süre içerisinde kaldırmış olduğunuz içerikleri göreceksiniz.

 

Gerekli bölüme bakmak isteyenlerin A.’ a git” yazısına dokunmaları yeterli olacak. Direk sizi yukarıdaki alana ulaştıracak.

 

Silinenler çıkmıyor mu?

  • Kullanılan versiyonun ve cihazın yazılımının özelliği desteklediğinden emin olunuz.
  • Başka hesaplarla denenebilir. Hem cihaz test edilir hem hesabınız.
  • Yer alan uygulama versiyonunda sıkıntı çıkma durumlarında önceki versiyonlara bakılması gerekiyor.
  • Kullanıcının yapmış olduğu kural ihlallerinden sonra veya şikayetlerin sonucunda uygulanan kısmi ceza ile bazı alanların kullanımı engellenebilir. Test etmeniz adına profilde bir şeylerin değiştirilmeye çalışılması gerekiyor.
  • Hesabın ek doğrulamaya ihtiyaç duyması. Güvenliğin veya şüpheli algı nedeniyle daha önce eklemediğiniz yöntemlerden numara / mail eklenmesi ve Facebook kullananların bu hesaba bağlaması.

Denediğiniz zaman sistemlerde bir arıza çıkmamışsa yukarıdakilerin fayda sağlayacağını düşünüyoruz. En sonunda kapat aç denemesi yapılabilir. 


Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2021, 21:26

Son Yazılar