İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

İnstagram üzgünüz ancak bir sorun oluştu lütfen tekrar dene

instagram-uzgunuz-ancak-bir-sorun-olustu-lutfen-tekrar-dene-84

Instagram uygulamasını açtığımda "üzgünüz ancak bir sorun oluştu" diye bir şey sizde de çıkıyor mu? Akşam üstü başlayan hata mesajı hala devam ediyor.

 

Akşam saatlerinde Intagram tarafında yaşanan arızadan dolayı “Instagram üzgünüz ancak bir sorun oluştu lütfen tekrar dene” şeklinde mesaj ekrana geldi. Çoğu kullanıcı akışla ilgili şikayetler iletiyor ama bazılarında farklı uyarılar çıkabiliyor. 

 

Şimdi çıkan üzgünüz sorun oluştu durumu uygulamanın kendisinden kaynaklı. Yinede yapılacakları anlatmaya çalışacağız ve genel dışında sorunla karşılaşanlar için çok sayıda deneme önerilerimiz olacak.

 

Güncel olan sorun ara ara çıkıyor ve bir kaç kez denendiğinde normal gibi açılıyor. Ama yine kısmi olarak ekrana uyarı düşmekte. Bazı sosyal ağlara baktığımızda özellikle Twitter’ da çoğu kullanıcının instagram ile dalga geçen paylaşımlar yaptığını görüyoruz. Yurtdışında oluşabilecek hata kaynaklı diye düşünüyoruz.

Instagram’ dan yapılan açıklama ise bazı kişilerin, Instagram ve Facebook dahil uygulamaya erişmekte zorlanıldığının farkında olduğunu ve olabildiğince çabuk şekilde normale dönmesi için çalıştıklarını belirtmişler.

Üzgünüz ancak bir sorun oluştu kullanıcı kaynaklı

Bugün görülen instagram’ ın tüm kullanıcılarını etkilediği bir sistem sorunuydu. İlerleyen saatte sorun çözüldü ve kademeli olarak kullanıcılardan uyarı kalktı. Ama bu uyarı bazı kullanıcılarda nadir olsa da görülebiliyor. Şimdi buna dönük nedenler ve denenmesi gerekenleri belirteceğiz.

 1. Kullanıcının sık sık farklı yerlerden oturum açmasıyla çıkan engelleme
 2. Ara ara vpn kullanılması nedenleriyle çıkan hatalar
 3. Cihazın yazılımında çıkan bir sorun
 4. Uygulama güncellemeden sonra oluşan bir durum
 5. Şüpheli görülen paylaşımlar nedeniyle geliştiricinin kısmi olarak kullanıcıyı bu şekilde engellemesi
 6. Cihazdan uygulama kaldırıldıktan sonra tekrar yüklendiğinde çıkması. Bu durumda ya telefonın sıfırlanması ya da bir dosya yönetici uygulamasının telefona yüklenip ve bunla cihaz içerisinde instagram klasörünün silinmesi ile çözüm sağlanabilir

 

Instagram üzgünüz ancak bir sorun oluştu çözümü

 1. Başka internet üzerinden test edilebilir.
  • (Kablosuz, mobil / hücresel)
  • Ban veya altyapı sıkıntıları çıkabilir.
 2. Modem kapatılması her zaman önerilir
  • Uzun bir zaman açık kalan tüm cihazlarda acynı yapılması gerekebilir.
 3. VPN her sorunda çözüm getirebiliyor (ama sık denemeler şüpheli güvenlik sorunu olarak karşınıza çıkabilir)
 4. Bilgisayardan girilebilir ve hatta Windows uygulamasıyla deneyin
  • Bu her zaman böyle değil veya en azından nugün için.
 5. Hesap çıkışını atınız. Yani oturumunu kapatın yeniden giriniz
 6. Telefonun tarihinin kontrol edilmesi ve uygulamanın veriler / önbelleği silinebilir.
 7. Eğer tarayıcıdan ulaşıyorsanız bir şey eklediğinizde kayıt edilebiliyor mu kontrol ediniz. Olmuyorsa ceza veya sistemden kaynaklıdır.

 

Sistemden alakalı tıkanmalar

Yazılımda yaşanan aksaklıkların sonucu askıda kalma veya kullanım problemleri görülebilir. Artı yaptıkları çalışmaların sonucunda bazılarında olumsuzluk olabiliyor. Örnek yine kronik dediğimiz bir sorunda dondurmadan sonra açılmayan hesaplar oluyor.

Ülke içerisinde veya yurtdışında yaşanan network / port arızalarında anında anlaşılmayabiliyor. Diğer sosyal ağlardaki paylaşımlara bakmanızı öneriyoruz.


Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2021, 18:47

Son Yazılar