İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Instagram Toplu Mesaj Silme 

instagram-toplu-mesaj-silme-32

Instagram toplu mesaj silme kullanıcılar tarafından merak edilen bir özelliktir. Instagram’ı kullanma amacımız hem fotograf ve hikayelerimizi takipçilerimizle paylaşmak hem de pratik bir şekilde mesajlaşmaktır. Çoğu zaman beğendiğimiz komik bir videoyu, bilgi içeren bir paylaşımı ya da fotografı hızlı bir şekilde birçok kullanıcıya aynı anda gönderebiliyoruz. Hatta mesajlaşmak için birden fazla kullanıcı seçip grup kurabiliyoruz. Mesajlaşma özelliğini bu kadar yoğun kullandığımız için mesaj kutumuz da hızlı bir şekilde doluyor. Bu nedenle de Instagram toplu mesaj silme özelliği bizim için pratik bir yol olacaktır.

Instagram Mesajları Tek Tek Nasıl Siliniyor?

Instagram toplu DM silme konusundan önce Instagram mesajlarını tek tek silmek nasıl yapılıyor bundan bahsedelim. Instagram mesajlarını Android ve IOS’ta aynı şekilde silinmiyor.

Android sisteme sahip telefonlarda Instagram mesajlarını tek tek silmek için, mesaj kutusuna girip silmek istediğiniz mesajda kişinin adına uzun basıyorsunuz ve sil diyorsunuz. IOS sistemde yani Iphone marka telefonda Instagram mesajların tek tek silmesi için; mesaj kutusuna giriyorsunuz, silmek istediğiniz mesajı sola kaydırıp daha fazla yazan butona tıklıyorsunuz ve mesajı siliyorsunuz.

Instagram’da mesajlarla ilgili bir özellik de, gönderdiğiniz mesajı iptal etmek. Yanlışlıkla gönderdiğiniz ya da gönderip pişman olduğunuz bir mesaj olduğunda, silmek istediğiniz mesajdaki metnin üzerine uzun basıp gönderimi iptal et diyorsunuz. İptal ettiğiniz mesaj sizde ve karşı tarafın mesajlarında artık görülmüyor. Tabi iptal etmek için yaptığınız işlemler esnasında mesajınızın görülme ihtimali var. Karşı taraftan mesaj silme işlemi de bu şekilde gerçekleştiriliyor.

Instagram Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram’da mesajı toplu silme özelliği bulunmuyor. Toplu DM silmek için mutlaka başka bir uygulama kullanmanız gerekiyor. Instagram mesajlarını toplu silmek istiyorsanız telefonunuza indirerek kullanacağınız bu uygulama ya da programlarla yapabilirsiniz. Ancak bu durum şu riskleri barındırıyor:

  • Sildiğiniz mesajları geri alamazsınız.
  • Kullandığınız uygulama güvenli değilse hesabınızı tehlikeye sokarsınız.

Google Play Store ya da App Store aracılığı ile “Instagram all delete message” şeklinde arama yaparak toplu mesaj silen programları bulabilirsiniz. Özellikle IOS bu tarz programlara izin vermediği için programların isimleri de sürekli güncelleniyor. Bu nedenle Google Play Store ya da App Store’da yapacağınız aramalarda şu seçenekleri kullanabilirsiniz:

  • Instagram toplu mesaj sil
  • Instagram tüm mesajları silme
  • Instagram mesajlarını kalıcı olarak sil
  • Instagram dm silme

Instagram Toplu Mesaj Silme için Kullanılan Uygulamalar Güvenli mi?

Gün içerisinde Instgram’da sayamayacağımız kadar çok mesaj gönderiyoruz. Haliyle mesaj kutusu bir müddet sonra doluyor ve yeni gelen bazı mesajları da gözden kaçırabiliyoruz. Evet, mesajları tek tek silebiliyoruz ama Instagram’da toplu dm silme fikri çok cazip geliyor çünkü çok pratik bir yol. Ama belirttiğimiz gibi toplu mesajları sadece farklı uygulamalar kullanarak yapabiliyoruz. Bu durumda da aklımıza ilk olarak şu soru geliyor: Instagram toplu mesaj silme için kullanılan uygulamalar güvenli mi?

Açıkçası bu sorunun cevabını net bir şekilde veremiyoruz. Çünkü bu uygulamaların bazıları, uygulamaya giriş yaparken kullanıcı adınızı ve şifrenizi istiyor. Bu bilgileri paylaşmadan uygulamayı kullanamıyorsunuz. Instagram şifremizi 3. şahıslar ile paylaşmak elbette ki güvenli bir yol değil. Hesabınızı riske atmış oluyorsunuz. Bu sebeple toplu dm silmek için bir uygulama kullanacaksanız çok iyi düşünmelisiniz. Bazı durumlarda kişisel bilgileriniz çalınıyor ya da hesabınız spam hale getiriliyor. Bazen de takipçilerinize uygunsuz mesajlar yollanarak takipçileriniz rahatsız ediliyor.

Instagram dm kutusunu sıfırlamak için kullanılan bu uygulamaların bir diğer güvenlik sorunu da banka hesap bilgilerinizi alma ihtimalidir. Uygulamayı kullanırken karşınıza çıkan bir reklamı tıklıyorsunuz ve başka bir yere yönlendiriliyorsunuz. Burada doldurmanız gereken bir anket karşınıza çıkıyor ve sizden kişisel bilgilerinizi istiyorlar. Bu şekilde dolandırılan, hesabından para çekilen, satın almadığı uygulamaların ücretleri faturalarında tahsil edilen birçok yaşanmış vaka var. Tekrar belirtiyoruz, güvenliğinden emin olmadığınız uygulamaları kullanmayın, bu konuda çok dikkatli olun.

İşte Instagram her gün yeni bir güncelleme ve yenilikle karşımıza çıkıyor. Bu nedenle yakın zamanda yapacağı güncellemelerde toplu mesaj silme özelliğini de kullanıcılarına sunabilir.

Son Yazılar