İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Instagram Takipçileri Gizleme

instagram-takipcileri-gizleme-10

Diğer sosyal medya uygulamalarından farklı olarak Instagram’daki takipçileriniz herkese görünmektedir. Ancak takipçileri ve takip edilenleri gizlemenin de yöntemi bulunuyor. Instagram’ın takipçileri gizleme özelliği hakkında tüm detayları bu yazımızda anlatacağız.

Kullanıcı sayısı günden güne artan Instagram’da çoğu kullanıcı takipçilerinin ve takip edilen kişilerin görünür olmasından rahatsızlık duyuyor. Takip ettiğiniz kişiler ya da takipçileriniz birbiri ile anlaşamayan kişiler ya da yakınlarınızdan gizlemek istediğiniz kişiler olabilir. Hepimiz bu durumlarla karşılaşıyoruz. Siz de bu gibi durumlardan şikayetçi iseniz ve Instagram takipçilerinizi gizlemek istiyorsanız bunun sadece tek bir yöntemi olduğunu belirtelim ve detayları anlatmaya başlayalım.

Instagram Takipçileri Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram takipçileri gizleme için tek bir yöntem bulunuyor, bu da Instagram hesabınızı gizli hesap yapmaktır. Instagram hesabınızı gizleyerek diğer kişilerin takipçilerinizi ve takip ettiğiniz kişileri görmesini engelleyebilirsiniz.

Instagram takipçileri gizleme nasıl yapılır diyorsanız, aşağıda Instagram gizli hesaba nasıl geçeceğinizi adım adım anlatacağız. Ayrıca yazımızın devamında Instagram gizli hesap kullandığınız takdirde hangi bilgilerinizin ve paylaşımlarınızın gizli ve herkese açık olacağını da detaylandıracağız.

Instagram takipçileri gizleme için Instagram hesabınızı, herkese açık hesaptan gizli hesaba çevirmeniz gerekiyor. Instagram gizli hesaba geçmek için yapmanız gerekenler:

 • İlk olarak Instagram uygulamasını açıyorsunuz ve Instagram hesabınıza giriş yapıyorsunuz.
 • Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra profilinizi açıyorsunuz.
 • Profil sayfanızdaki sağ üst köşede ayarlar bölümü bulunuyor, üç nokta olarak da görünebilir. Buraya dokunuyoruz ve ayarlar bölümüne geliyoruz.
 • Ayarlar bölümünde “Gizlilik” yazan yere dokunuyoruz.
 • Karşınıza çıkan listede “Hesap Gizliliği” diye bir bölüm bulunuyor. Buraya dokunduğunuzda “Herkese Açık” ya da “Gizli Hesap” yazdığını göreceksiniz. Siz gizli hesap seçeneğini işaretleyeceksiniz.

Yukarıdaki işlemlerden sonra Instagram hesabınız artık gizli hesaba dönüşecektir. Sizi takip etmeyen kişiler takipçilerinizi ve takip ettiğiniz kişileri göremez.

Instagram Gizli Hesap Ne İşe Yarıyor?

Instagram hesabınızı gizli hesap yaptıktan sonra takipçileriniz gizlendi ancak başka bilgilerinizi de gizlemiş oldunuz. Instagram gizli hesap ne işe yarıyor bir de bu konuyu detaylandıralım.

Instagram hesabınızı gizli hesap yaptığınızda takipçileriniz haricinde şu bilgilerinizi de gizlemiş oldunuz:

 • Takip ettiğiniz hesaplar
 • Paylaştığınız ve paylaşacağınız tüm fotoğraflar ve videolar
 • Etiketlendiğiniz tüm fotoğraflar ve videolar
 • Paylaşacağınız tüm hikayeler
 • Daha önceden paylaştığınız ve öne çıkanlara eklediğiniz tüm hikayeler

Instagram gizli hesap bu bilgileri de gizli tutmanızı sağlıyor. Profil bilgilerinizi eklediğiniz bölüm ise herkese görünmeye devam eder. Profilinizi açan kişi kullanıcı adınızı, eklediyseniz eğer web sitenizi ve diğer profil açıklamalarını görmeye devam edecektir. Ayrıca hesabınızı takip etmek isteyen kişiler herkese açık hesapta olduğu gibi direkt sizi takip edemez. Öncelikle size takip isteği gönderirler ve siz takip isteğini kabul ettikten sonra bilgilerinizi ve paylaşımlarınızı görebilirler. Aksi takdirde yani siz takip isteğini onaylamadan yukarıda bahsettiğimiz bilgiler yine gizli kalacaktır.

Instagram Gizli Hesap Dezavantajları

Instagram gizli profil ile takipçilerinizi gizleyebiliyorsunuz ancak bazı dezavantajları da bulunuyor. Eğer takipçi sayınızı ve beğeni sayınızı yükseltmeye çalışıyorsanız, gizli hesap kullanmak sizin için mantıklı olmayacaktır. Instagram hesabınızı gizli hesap yaptığınızda şu durumlarla karşılaşacaksınız:

 • Gönderilerinizi herkes göremeyeceği için beğeni sayıları daha az olacak.
 • Kullandığınız hashtaglere tıklanınca paylaşımınızı sadece sizi takip eden kişiler görebilecek. Daha fazla kişiye erişebilmeniz mümkün değil. Bu durumda hashtag kullanmanız da gereksiz olacaktır.
 • Paylaşımlarınız diğer kişilere gösterilmeyeceği için hesabınızı takip etmek isteyen kişi sayısı da otomatikman düşecektir.

Bu durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız hesabınızı yeniden “Herkese Açık” hesap olarak çevirebilirsiniz. Eğer takipçi sayınızı ve beğenilerinizi arttırmayı amaçlıyorsanız gizli hesap kullanmak sizin için faydalı olmayacaktır. Takipçi sayınızı güvenilir bir yöntemle arttırmak isterseniz web sitemizden gerçek ve Türk kullanıcı takipçiler satın alabilirsiniz.

Instagram takipçileri gizleme için farklı uygulama ve programları kullanmamalısınız. Çünkü anlattığımız şekilde Instagram hesabınızı gizli hesap yapmadan takipçilerinizi gizlemenin başka bir yolu yoktur. Bu tarz uygulama ya da programlar Instagram takipçi gizleme vaadinde bulunsa da itibar etmemelisiniz.

Sosyal medya uygulamaları arasında en popüler uygulama olan Instagram, takipçilerinizi gizlemek için sadece gizli hesap kullanmanıza izin veriyor. Takipçi sayısı gizleme gibi bir yöntem ise şu anda mümkün değil.

Son Yazılar