İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

İnstagram Son Görülme Kapatma Ve Açma

instagram-son-gorulme-kapatma-ve-acma-91

Takipavm olarak bu makalemizde , instagram son görülme açma, instagram son görülme bakma gibi bir çok başlığa değineceğiz. İnstagram son görülme gözükmüyor, instagram son görülme nasıl kapatılır? gibi tüm soru ve sorunları çözmek için, detaylı bilgilendirme yapacağız.

İnstagram son görülme kapatma, İnstagram son görülme bakma, İnstagram son görülme açma ve İnstagram son görülme nasıl kapatılır? Bu makalemiz ile kolayca bilgi sahibi olacaksınız.

İnstagram son görülme açık olduğu halde görünmüyor veya İnstagram son görülme kapatma ve açma 2021 gibi başlıklardan arama yapmanıza gerek kalmayacak. İnstagram son görülme kapama ve İnstagram son görülme aktif etme özelliğini kısaca derledik. Nasıl instagram son görülme açılır? Öğrenmek için aşağıda yer alan makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Sizde instagram'da nasıl son görülme saati kapatılır? diyerek merak edenlerdenseniz, bu makalemiz işinizi görecektir.

İnstagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

İnstagram dünya çapında 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip olarak dünya çapında en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından biridir. Günümüzde dünya nüfusunun yüzde onundan fazlasının bu uygulamayı kullanıyor olmasının yanı sıra uygulama kapsamında pek çok özellikle de kullanıcılara sunulmaktadır. Bu kapsamda uygulama her geçen gün yeni bir özellik getirerek kullanıcılarına yenilikçi bir yapıya sahip olduğunu ve ihtiyaçlar dahilinde güncellemelere önem verdiğini göstermektedir. Uygulamanın en son yeniliği ise kullanıcılar tarafından yüksek düzeyde ilgi gören İnstagram son görülme özelliği olmuştur.

Son görülme özelliğinin İnstagram uygulaması kapsamında kullanılmaya başlanmasıyla birlikte kullanıcılar tarafından en çok merak edilen konuların başında İnstagram son görülme nasıl kapatılır? Sorusunun cevabı gelmektedir. Özellikle kullanıcıların uygulamada aktif olduklarını diğer kullanıcılar ile paylaşmak istememeleri durumunda bu özelliğin kapatılabilmesi uygulama tarafından kullanıcılara sunulabilmektedir. Bu işlemin nasıl yapılacağı ise İnstagram kullanıcıları tarafından yapılan güncelleme kapsamında en çok merak edilen işlem haline gelmiştir.

İnstagram son görülme özelliği bilineceği üzere yakın bir zamanda uygulamaların kullanıcılarına sunuldu. Whatsapp, Facebook Messenger gibi uygulamalarda çok uzun süredir bulunan son görülme özelliği yapılan bu yenilik kapsamında İnstagram mesajlarında da aynı şekilde kullanıma sunuldu. İnstagram uygulamasının diğer uygulamalar gibi mesajlaşma uygulaması olmadığından şimdiye dek buna benzer bir işleme izin veremeyen uygulama, günümüzde mesajlaşma aracı olarak da kullanılmaya başlamasıyla birlikte özellikle mesaj bölümünde pek çok farklı yeniliğin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

Messenger, Whatsapp gibi uygulamalar bilineceği üzere sadece mesajlaşma uygulaması olarak dizayn edilmiş ve kurulmuş uygulamalar olduğundan, bu araçların kullanılması halinde mesajlaşmalar için geniş bir seçenek yelpazesi sunulmuştur. Buna karşın İnstagram fotoğraf ve video paylaşma uygulaması olarak biliniyor olduğundan uygulamaya son görülme güncellemesi kısa bir süre önce yenilik olarak getirildi.

İnstagram Son Görülme Nedir?

İnstagram son görülme tahmin edileceği üzere uygulama üzerinde diğer kullanıcılar ile doğrudan iletişime geçmeyi sağlayan Direct Mesaj bölümünde kullanıcıların en son ne zaman aktif olduğunu gösteren yeni İnstagram özelliğidir. Bu özellik kapsamında artık kullanıcılar diğer kullanıcılara atmış oldukları mesajın görülüp görülmediğini anlayabildiği gibi aynı zamanda en son ne zaman uygulamaya giriş yapıldığını da bilebilmektedir.

Bazı kullanıcılar tarafından tepki çeken son görülme özelliği uygulama tarafından seçenek olarak sunuluyor olduğundan bu özelliğin kapatılması da mümkündür. Bu kapsamda İnstagram son görülme kapatma işlemleri son derece basit ve kolaylıkla yapılabildiği gibi aynı zamanda tekrardan da açılabilmektedir. 

İnstagram Son Görülmeye Nasıl Bakılır?

Bu özellik ile yeni tanışan kullanıcıların bir diğer merak ettiği konu ise şüphesiz İnstagram son görülmeye nasıl bakılır? Sorusudur. Özellik uygulama kapsamında henüz yeni kullanılmaya başlandığından, kullanıcılar tarafından bu özelliğin nasıl aktüel bir şekilde kullanılabileceği de merak edilmektedir.

İnstagram son görülmeye bakmak için:

 • Uygulamaya giriş yapılmalıdır.
 • Direct Message bölümüne geçilmelidir.
 • Bu bölümde arzu edilen kullanıcının bulunduğu konuşma alanına gelinmelidir.
 • Konuşma penceresi içerisinde “1 saat önce aktifti”, “şimdi aktif”, “1 gün önce aktifti” gibi yazılar o kullanıcının en son ne zaman aktif olduğunu göstermektedir.

Anlaşılacağı üzere İnstagram son görülme bakma işlemleri son derece basit ve kolay olmakla birlikte diğer mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibidir.

İnstagram Son Görülme Bilgisini Kimler Görebilir?

İnstagram son görülme bilgisi sadece takip edilen ve DM gönderilen diğer kullanıcılar tarafından görülebilmektedir. Bu kapsamda takip edilmediği halde DM gönderen kullanıcılar son görülmenin aktifliğine dair bilgi alamamaktadır. Bunula birlikte herkese açık hesaplarda da durum farklı değildir.

Herkese açık İnstagram hesaplarında da diğer kullanıcılar herkese açık olan hesabın ne zaman DM yoluyla aktif olduğu konusunda bilgi alamamaktadır. Bu özelliğin aktif olabilmesi için ise İnstagram uygulamasında Aralık 2017 yılından itibaren yapılan güncellemelerin ön görüldüğü ölçüde yapılması gerekmektedir. Bu tarihten önce güncelleme yapanların son görülme özelliğin kullanabilmesi mümkün değildir.

İnstagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Belirtilmiş olduğu gibi İnstagram son görülme kapatma işlemleri oldukça basit olduğu gibi aynı zamanda kolaylıkla tamamlanabilmektedir. Bunula birlikte özelliğin kapatılmasının ardından tekrardan açılması da mümkün olmaktadır. Yani en genel anlamıyla İnstagram kullanıcıları talep etmeleri doğrultusunda arzu ettikleri ölçüde bu özelliği kapatır açabilme özgürlüğüne sahiptir.

İnstagram son görülme kapatma işlemleri için yapılması gerekenler şu şekildedir:

 • Öncelikli olarak uygulama açılmalıdır.
 • Uygulama kapsamında sahip olunan profile gelinmelidir.
 • Android cihazlar için sağ üst bölümde yer alan “üç nokta” simgesine tıklanarak Ayarlar bölümüne geçilmelidir.
 • Apple marka cihazlar için ise sağ üstte bulunan “çark” simgesine tıklanarak Ayarlar bölümüne geçiş yapılır.
 • Bu işlemler sonrasında ortaya çıkan liste de aşağı inmek için aşağı doğru kaydırılması gerekmektedir.
 • Alt sıralarda yer alan “Hareket Durumunu Göster” seçeneği inaktif hale getirilmelidir.

Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından İnstagram son görülme özelliği da kapatılmış olacaktır.

İnstagram'da son görülme ile ilgili merak edilenler;

 1. İnstagram son görülme bazılarında gözükmüyor
 2. İnstagram son görülme nasıl bakılıyor?
 3. Gb instagram son sürüm
 4. İnstagram son görülme doğru mu?
 5. İnstagram son görülme çalışmıyor
 6. İnstagram son görülme dondurma
 7. İnstagram son görülme ne kadar doğru?
 8. İnstagram son görülme kendi kendine değişiyor
 9. İnstagram'da son görülme kapatma
 10. İnstagram'da son görülme açma
 11. İnstagram son görülme engelleme
 12. İnstagram son görülme programı
 13. İnstagram son görülme hatası
 14. İnstagram son görülme yanlış mı?
 15. İnstagram son görülme görme
 16. İnstagram son görülme gizleme
 17. İnstagram son görülme görme programı
 18. İnstagram son görülme görme kapatma

İnstagram'da Son Görülme Kapatılınca Ne Olur?

Bilineceği üzere tüm mesajlaşma uygulamalarında bulunan son görülme özelliğinin kapatılması kullanıcıların özgürlüğüne sunulmuştur. Yine tüm uygulamalar da geçerli olduğu gibi İnstagram’da da son görülme özelliğinin kapatılması halinde, özelliğin kapatıldığı hesap diğer tüm kullanıcıların son görülmelerini görememektedir. Dolayısıyla belirtilmiş olduğu gibi bu özelliğin devre dışı bırakılması halinde diğer İnstagram kullanıcılarının da son görülme bilgilerine sahip olunması mümkün olmamaktadır. İnstagram son görülme özelliğinin kapatılması halinde ortaya çıkabilecek tek olumsuzluk budur.

İnstagram son görülme ile ilgili en çok arananlar;

 • İnstagram son görülme bakma
 • İnstagram son görülme kapatma
 • İnstagram son görülme açma
 • İnstagram son görülme gözükmüyor
 • İnstagram son görülme nasıl kapatılır?
 • İnstagram son görülme kapatma 2021
 • İnstagram son görülme hilesi
 • İnstagram son görülme kapatma iphone
 • İnstagram son görülme açık olduğu halde görünmüyor
 • İnstagram son görülme açma 2021
 • İnstagram son görülme açma 2020
 • İnstagram son görülme açma 2019
 • İnstagram son görülme kapatma android
 • İnstagram son görülme bugün aktif ne demek?
 • İnstagram en son görülme
 • İnstagram en son görülme kapatma
 • İnstagram son görülme bakma programı
 • İnstagram son görülme bazen görünmüyor
 • İnstagram son görülme bozuk

Önceki Blog: 

Sonraki Blog: 

İlgili Yazılar:

İnstagram Son Görülme Kapatma Ve Açma | 20.07.2022 Tarihinde Güncellendi.

Son Yazılar