İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

İnstagram siyah ekran hatası alıyorum

instagram-siyah-ekran-hatasi-aliyorum-30

Instagram uygulamasını açınca siyah ekran geliyor ya da hikayelerde karşımıza çıkabiliyor. Neden siyah ekran çıkıyor şeklinde yardımlara cevabımız aynı oluyor.

Instagram günlük olarak sıklıkla ziyaret edilen sosyal platformlar arasında yer almaktadır. Tüm dünyada kullanılan İnstagram‘ın kullanıcı kitlesi giderek büyümektedir. Uygulamayı kullanan kişiler tarafından her gün binlerce fotoğraf yayınlanmaktadır. Yayınlanan bu fotoğraflar diğer kullanıcılar tarafından beğenilmektedir. Ayrıca bu fotoğrafların altına yorumda yapılmaktadır.

 

Çıkan sürümler kullanıcı kitlesinin gelişmesine bağlı olarak belirli zamanlarda güncellenmektedir. Yapılan güncellemeler kullanıcıların uygulamadan daha fazla verim alabilmesi yanı sıra ortaya çıkan teknik sorunları giderebilmek amacıyla da yapılmaktadır. Bazende bu çıkan yeni sürümler hatalara neden olmakta. Bu hatalardan biri konu başlığımızda yer alıyor.

 

Kontrol edeceğiniz ilk bölümler şunlar olacaktır:

  1. Geçici mi diye araştırmanız veya test etmeniz.
  2. Başka telefon, bilgisayar, internet ve hesaplarla deneyiniz.
  3. Uygulamaya gelen yeni versiyon varsa eskisini yükleyerek test edin.

Instagram siyah ekran hatası neden meydana geliyor?

Instagram’ da yaşanan teknik sorunlar arasında yer alan siyah ekran hatası, kişilerin kendi profillerine ve başkalarının profillerine girdiklerinde, hikayelerinin siyah olarak görüntülenmesi şeklinde ortaya çıkmaktadır. Ayrıca ulaşılmak istenen hikayeler bölümü yüklenememekte ve bundan dolayı da görüntülenememektedir.Uygulamanın eski sürümünü kullanmaktan ya da kullanıcıların telefonlarının işletim sisteminden kaynaklanabileceği düşünülmektedir. Ayrıca yaşanılan bu sıkıntı sunucudan da kaynaklanabilmektedir.

Instagram siyah ekran çözümü

Yaşanan olumsuzlukların gidermenin yollarında temel olarak deneme yanılma yolunu tercih ederiz. Bazen çıkarılan versiyonun sorunlu olması sebebiyle yapılan yeni güncelleme sayesinde ortadan kalkabilmektedir. Bu sorunu daha kısa sürede halletmek isteyenler, kullandıkları telefonda bulunan zararlı yazılım ve uygulamaları temizleyerek bu sıkıntıdan kurtulabilmektedir. Bunun için telefonun sıfırlanması ve fabrika ayarlarına döndürülmesi gerekmektedir. Tüm bu işlemler sonrasında siyah ekran hatası halen devam ediyor ise kullanıcıların telefonlarından uygulamayı silerek, yeniden yüklemesi sorunun giderilmesi açısından etkili olmaktadır. 

  • Eski sürümlerden bir kaçını kurarak test edin.
  • Başka telefonda hesabınızı denediğinizde sıkıntı yaşanmıyorsa uygulamanın verilerini, önbelleğini temizleyin ve cihazın depolama alanını kontrol edin. 
  • Profilin içerisinde bulunan bir kaç alanda değişiklik yapıp kayıt etmeye çalışınız. Uyarı alınıyorsa hesapla alakalı olduğunu düşünebiliriz. 
  • Ayarlara girdiğinizde sorun bildiriminde bulunabilirsiniz.
Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2021, 16:4
Son Yazılar