İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

instagram-silinen-mesajlari-geri-getirme-83

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan Instagram silinen mesajları geri getirme için kendisi bir yöntem sunmuyor. Ancak Instagram’da silinen mesajları geri getirme için uygulayacağınız bazı yöntemler bulunuyor.

Instagram’ı kullanmaya ilk başladığımız zamanlarda sadece fotoğraf paylaşımında bulunuyorduk. Her geçen gün bir yenilikle karşımıza çıkan Instagram’da mesajlaşmak da çok pratik olduğu için birçoğumuz uygulama üzerinden mesajlaşmaya devam ediyoruz. Mesajlaşma özelliği çok güzel olmasına karşın ne yazık ki sildiğimiz mesajları Instagram üzerinden geri getiremiyoruz.

Instagram’daki mesajlarımızı bazen yanlışlıkla silebiliyoruz. Bazı durumlarda da bilinçli olarak sildiğimiz bir mesajlara, hukuki yollarla çözüm aradığımız olumsuz bir durumla karşılaştığımız zaman ihtiyaç duyuyoruz. Durum her ne olursa olsun Instagram silinen mesajları geri getirme yöntemleri bulunuyor. Bu yazımızda da sizlere bu yöntemlerden bahsedeceğiz.

Facebook ile Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

İlk yöntem olarak Facebook üzerinden Instagram silinen mesajları getirme nasıl yapılıyor, bunu anlatacağız. Instagram hesabımızı birden fazla sosyal medya hesabımıza bağlayabiliyoruz. Daha önceden Instagram hesabınızı Facebook hesabınıza bağladıysanız mesajlarınız Facebook’ta görünecektir. Bunun için yapmanız gerekenler:

 • Instagram’a bağlı Facebook hesabınıza girin
 • Gelen kutusunun sol kısmında yer alan Instagram Direct’e tıklayın
 • Size Instagram’dan gelen tüm mesajlar burada listelenecektir

Instagram hesabınız bağlı değilse eski mesajlarınızı bu yöntem ile görmeniz mümkün değildir.

Veri İndirme ile Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Bir diğer yöntem de Instagram üzerinden silinen mesajları geri getirmektir. Uzun süren bir işlem olduğu için adımları dikkatli bir şekilde yapmanız gerekiyor. Instagram silinen mesajları geri getirme için yapmanız gerekenler:

 • Instagram hesabınızı açıp profilinize gelin
 • Instagram profilinizde sağ üstte yer alan “Ayarlar” bölümüne dokunun
 • Ayarlardan “Güvenlik” bölümüne dokunun
 • Güvenlik bölümünde “Veri İndirme” yazan yere dokunun
 • Açılan sayfada e-mail adresiniz yazacak, dilerseniz başka bir mail adresi de yazabilirsiniz
 • e-mail adresinizi yazdıktan sonra “İndirme Talep Et” yazan bölüme dokunun
 • Verilerinizin tamamı e-mail adresinize gönderilecek.

İşlem bununla sınırlı değil, e-mail ile size bir dosya gelecek. E-mail geldiği zaman verileri indir yazan bir bölüm göreceksiniz. Oraya tıklayıp dosyaları bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Daha sonrasında yapmanız gerekenler ise:

 • Bilgisayara indirdiğiniz dosyanın üzerine sağ tıklayıp “Klasöre çıkart” seçeneğini tıklayın.
 • Klasörün içerisinde yer alan Messenger.json isimli bir dosya mesajlarınızın olduğu dosyadır.
 • json dosyasını açmak için özel bir site kullanmanız gerekiyor. Bu işlem için web sitesini kullanabilirsiniz.
 • Siteye giriş yapıldıktan sonra Load Data yazan bölümden Messenger.json dosyaları indiriyorsunuz.
 • Bu işlem dosyanın olduğu bölümleri ayıklayarak mesajlarınızı bilgisayara kaydetmektedir. Instagram silinen mesajları buradan görmeniz mümkündür.

Bu işlemleri yapmanız için e-mail adresinize Instagram tarafından verilerin gönderilmesi gerekiyor. Instagram’ın verileri göndermesi bazen uzun zaman alabiliyor. 24 saat ya da 48 saat beklemeniz gerekebilir.

Instagram Destek ile Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram silinen mesajları geri getirme için Instagram Destek bölümünden de yardım talep edebilirsiniz. Özellikle hukuki yollarla başvurduğunuz olumsuz bir durum yaşıyorsanız siz ya da avukatınız Instagram Destek’e başvurabilir. Bu konuda size yardımcı olacaklardır ve istediğiniz mesajlaşmaları size ileteceklerdir.

Instagram Engellemede Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram’da daha önceden mesajlaştığınız bir hesabı engellediğiniz zaman, mesajlarınız da kaybolacaktır. O hesabın size attığı mesajları ve sizin o hesaba attığınız mesajları engellediğiniz zaman göremezsiniz. Aslında o mesajlar silinmiyor, siz engellediğiniz için görünmüyor. Engeli kaldırdığınız zaman yeniden mesajları görebiliyorsunuz.

Engellediğiniz kişinin mesajlarını görmek için engeli kaldırabilirsiniz. Eğer engeli kaldırmak istemiyorsanız yukarıda anlattığımız veri indirme ile Instagram mesajlarını geri getirme yöntemini tercih edebilirsiniz.

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Uygulamaları Güvenli Mi?

Instagram silinen mesajları geri getirme uygulamaları da bulunuyor. Ancak bu uygulamalar iddia ettiği gibi silinen mesajlarını geri getirmek için kişisel bilgilerinizi de isteyecektir. Kişisel bilgilerinizi bu uygulamalar ile paylaşmanız tehlikelidir. Üstelik bu uygulamalarla Instagram silinen mesajları geri getirmenin mümkün olmadığını da belirtelim. Bu nedenle bu tür uygulamalara itibar etmemelisiniz ve kişisel bilgilerinizi paylaşmamalısınız.

Instagram mesaj bölümünden mesajlarını sildiyseniz yukarıda anlattığımız yöntemleri kullanarak silinen mesajların geri getirilmesi mümkündür. Instagram mesajlarınız çok fazla olduğu için silmeyi tercih ediyorsanız “Ana” mesajları “Genel” bölümüne de aktarabilirsiniz. Bu sayede Instagram mesaj kutunuzdaki yoğunluğu da ortadan kaldırmış olursunuz.

Son Yazılar