İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

İnstagram resim fotoğraf video kaldırma

instagram-resim-fotograf-video-kaldirma-17

Instagram uygunsuz fotoğrafı kaldırmak istiyorum diyorsanız yapılacakları detaylarıyla paylaştık. Şikayetle video kaldırma içinde ayrı bir bağlantımız var.

Instagram fotoğraf nasıl kaldırılır bunun için başvuru nasıl yapılır resimli bir örnekle anlatımı hazırladık. Çocuğumun fotoğrafını instagram‘ dan silmek istiyorum veya birisi iznim olmadan izinsiz resimlerimi paylaşmış ne yapabilirim diyenlere bu yazı ilaç gibi gelebilir. Tabi ne yapılırsa yapılsın bir türlü sıkıntınız devam ediyorsa, savcılık ön bürosunun daha hızlı yardımcı olacağını düşünüyoruz

 

Ailevi fotoğrafların instagramdan kaldırılması için neler yapılabilir ve Instagram şikayet ederek fotoğraf kaldırma adresini haberimizde bulacaksınız. Ama önce normal yollardan nasıl gidilmesi gerektiğinin sıralamasını sizlerle paylaşacağız.

 

Instagram’ da yer alan bir paylaşım sizi rahatsız mı ediyor? Sizin, çocuğunuzun ve ailenizden herhangi birinin görüntüleri izniniz olmadan sosyal ağlarda paylaşılıyorsa, şikayet etmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Yazdıklarımızın dışında Cimer’ e yazabilir, Savcılığa gidebilir ve İhbarweb.org.tr’ den talep gönderebilirsiniz. Pandemiden önce devlet tarafından önemli bazı düzenlemeler yapıldı. Alınan kararlar doğrultusunda artık sosyal platformların mahkeme tarafından alınan kararlarda gerekli sonuçların alınması zorunluluğu getirildi. İşte bu konumuz tam da bu düzenlemenin sonucuna göre hızlı şekilde yanıt verilmesi gereken problemlerden biridir.

Instagram şikayetle içerik kaldırma

Hesabını varsa ilgili görselin üzerinden şikayeti instagram’ a iletiniz. Şöyle;

 • İçeriğin yanında yan yana noktalara dokunun,
 • İlk bölümde “Şikayet et” 
 • Kategorisi belirtilir (Spam, yasal olmayan veya cinsellikle alakalı ise seçilir)
 • Sonra alt bir kategori (gizli görüntü ve istismar gibi) gelirse belirlenir,
 • Aşağıdaki şikayet gönder butonuyla iletilir.

Sizlere resimli olarak detaylı anlatıma yer verdim. Talebiniz instagram tarafından olumlu bulunursa kaldırılacaktır. Eğer 3 gün ile 1 hafta içerisinde her hangi bir işlem yapılmazsa tekrar başvuru yapınız. Bazen yoğunluktan işleme alamayabiliyorlar. Bunun dışında savcılık kanalıyla yasal süreç başlatarak kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

 1. https://help.instagram.com/contact/584460464982589
 2. Hesabınız varsa veya yoksa ilgili seçeneği seçin.
 3. Size ulaşmak için bir mail adresi ekleyin.
 4. İçerik görünüyorsa bunu belirtin.
 5. Şikayet edilecek içerik nerde yer alıyor bunu belirleyin.
 6. İçeriği görebiliyorsanız seçiniz.
 7. Kaldırılması gerekli olan görüntünün URL bağlantısını ekleyin.
 8. Neden kaldırılması gerekiyor açıklamasına yazın.
 9. Ülke bilgisini seçip gönderin.

Instagram video kaldırma talebi ayrıntıları

Instagram video kaldırma talebi ile eğer gerçekte olan bir durum varsa kesinlikle işleme alınması için kullanılacak tek formdur diyebiliriz. Bu adresle cevap alınmayan durumlarda 1 hafta aralıklı aynı formun doldurulması önerilir.

Bazıları şu kullanıcı hesabının kapatılmasını istiyorum veya kapatın diye yazıyor. Ya sanki burası instagram’ ın hesap kapatma birimi. Bazıları da hesabıma ulaşamıyorum kapatın diyor. Bir kısımda hoşlanmadığı paylaşımların kaldırılmasını talep etmekte. Şimdi instagram’ dan kaldırılmasını istediğiniz örnek video’ nun içeriğinin sakıncalı olması gerekiyor. Nelerin olması kaldırma sebebi olur sizlere aşağıda örnek sıralamalarla anlatmak istedik.

Video şikayeti için:

 1. https://help.instagram.com/contact/312208898926492
 2. Bildirileyecek URL bağlantısını ekleyin.
 3. Kendiniz veya çocuğunuz için ilgili seçeneklerden birini işaretleyin.
 4. Ülke bilgisini seçin.
 5. Yaş bilgisini ve açıklamayı doldurunuz.

Buradaki bağlantıların dışında başka bir hesap üzerinden talep göndermeye çalışabilirsiniz. Gizliliğin ihlal edildiğini bildirmek için verdiğimiz bağlantıdan yararlanabilirsiniz. Olur da başka bir şey için başvuru yapacaksanız, www.andronova.net sayfamızda bulunan arama kısmına konuyla alakalı anahtar kelimenizi yazmanız yeterli olacaktır. Aranmıyorsa o zaman Google üzerinden sitemizi hedefleyerek aratınız.

Formların kapsadığı alanlardan bazıları şunlar:

 • Videoda herhangi bir bölümünde yer alan cinsel durumlar var
 • Nefret içeren, din ve inanca hakaret var olan içerikler
 • Kişilerin izinsiz uygun veya değil görüntülere yer veriliyor
 • Ailevi videolarımız paylaşılıyor
 • Telif durumlarının içerdiği görseller

Bunlara benzer durumlarla içerik ve video kaldırılır. Bunların dışındakiler için büyük ihtimalle yanıtsız veya olumsuz yanıt geleceğini düşünüyoruz. Haklı olduğunuza eminseniz birde Facebook’ ta kullanılan URL’ lerden yararlanınız. Malum aynı kanaldan dönüşler yapıldığını biliniyor. Bağlantıları nerede bulacağınızı bilmiyorsanız, o zaman hemen aşağıya eklediğimiz öneri içeriğimize bir göz atmanızı öneriyoruz.

Son Yazılar