İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

İnstagram Reklamları Neye Göre Çıkar?

instagram-reklamlari-neye-gore-cikar-39

Instagram kullanıcıları ınstagramdaki reklamlar ile çok sık karşılaşır ve reklamları neye göre çıkar? Sorusuna cevap arar. Instagram sizin verilerinizi kontrol eden bir platformdur. Bu platformda yapılan işlemler incelenir ve karşınıza reklam olarak çıkar. Beğendiğiniz hesaplar, takipçi etkileşimleri, araştırılan bilgiler sayesinde ilgi alanlarınız tespit edilir. Tespit edilen ilgi alanlarına uygun reklamlar karşınıza çıkar.

İlgi alanlarınızı bilmek karşınıza çıkacak reklamları tahmin etmenize yardımcı olur. Instagram uygulamasında ilgi alanı listeleri kısmı vardır. Bu listelere ulaşırsanız ilgi alanlarınızı daha detaylı şekilde görürsünüz. Görmek istemediğiniz reklamlar varsa reklamları engelleyerek karşınıza çıkma olasılığını en aza indirin.

İçindekiler

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Instagram Reklamları Nasıl Engellenir?

Uygulamayı kullanan kişilerin reklamlara alışması gerekir. Reklamları tamamen engellemek mümkün değildir. Fakat istenmeyen reklamları ve içerikleri gizlemek mümkündür. Gizlenen içerikler karşınıza bir daha çıkmaz. Karşınıza daha az reklam çıktığı için telefonunuz daha aktif çalışır. Peki, bu işlem nasıl yapılır? Birlikte bir göz atalım.

Instagram reklamlarını gizlemek için yapılması gereken işlemler şunlardır:

 • Öncelikle ınstagram uygulamasına giriş yapın.
 • Karşınıza çıkan reklamın üzerinde yer alan üç nokta sembolüne tıklayın.
 • Ardından karşınıza bir menü çıkacaktır.
 • Menüde yer alan “reklamı gizle” seçeneğine basın.
 • Bu işlemden sonra neden reklamı istemediğiniz sorusu ile karşılaşacaksınız.
 • Size verilen alternatiflerden birini seçin ve tıklayın.
 • Böylece bu tür reklamlar sayfanıza düşmeyecek ve karşınıza çıkmayacaktır.

Oldukça kolay bir işlemdir. Gizlenen reklamlar reklam algoritmasına katkı sağlar. Reklamları engellemek kişinin uygulamada daha rahat hareket etmesini sağlar. İstenmeyen reklamlar kişiyi rahatsız etmez.

Instagrama Reklam Vermek Ne Kadar?

Instagram reklam fiyatları çok merak ediliyor. Reklam fiyatları hakkında sabit bir rakam vermek mümkün değildir. Instagram reklam fiyatlarını etkileyen önemli faktörler bulunur. Verilen reklam teklifi fiyatı etkiler. Farklı teklifler reklam vermeyi düşünen kişiler tarafından değerlendirilir. Reklamın kalitesine ve etkileşim oranına göre fiyat faktörü değişir. Verilen reklamların beklentiyi karşılaması gerekir. Her tıklama başına fiyat giderek artar. Genel olarak fiyatlar 20 kuruş ve 5 TL arasında farklılık gösterir. Reklam vererek firma tanıtımı yapabilir veya takipçi sayınızı artırabilirsiniz.

Instagramda Reklam Vermek Etkili Midir?

Son derece etkili ve tercih edilen bir yöntemdir. Reklamlar sayesinde kişi markasını güzel şekilde ifade eder. Bu sayede daha fazla etkileşim ve tıklanma sayısı elde eder. Çok sayıda etkileşim müşteri kazanmaya yardımcı olur. Dijital platformlar bu hususta kullanılan en etkili yöntemlerdendir. Bu yöntemler aslında bir pazarlama stratejisidir. Reklam vererek daha fazla kesime ulaşılır ve satış yapılır.

Instagram Reklam Nasıl Verilir?

Instagrama reklam vermek için bazı entegrasyonları ve kurulumları gerçekleştirmek gerekir. Reklam vermek için öncelikle bir Business Manager hesabınızın olması gerekir. Yoksa kendiniz için yeni bir hesap açın. Ardından ınstagram uygulamasını açtığınız hesaba entegre edin. Eğer ınstagram hesabınız yoksa Google Play aracılığı ile uygulamayı indirin ve kendiniz için ınstagram hesabı açın.

Manager hesabını ınstagrama entegre ettikten sonra bir reklam hesabı oluşturun. 4. aşama Facebook Pixel oluşturma ve entegre etme aşamasıdır. Son aşama ise katalog oluşturma aşamasıdır. Reklam vereceğiniz ürünleri ürün kataloğuna ekleyin ve ürünler hakkında bilgiler verin. Bilgiler reklamlar ile entegre şekilde kullanılabilir.

Instagramda Karşımıza Çıkan Reklamlar Tesadüf Mü?

Instagramda karşımıza çıkan reklamların büyük bir çoğunluğu tesadüf değildir. Instagramın kendine has bir algoritması vardır. Bu algoritma sayesinde kişinin araştırdığı ürün reklam olarak karşısına çıkar. Yani kesinlikle tesadüf veya bir rastlantı değildir.

 

 

 

Son Yazılar