İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

İnstagram Reels Videosu Nasıl Keşfete Düşürülür?

instagram-reels-videosu-nasil-kesfete-dusurulur-47

İnstagram zaman zaman getirdiği güncellemeler sayesinde çok sayıda özellik tanıtır. Bunlardan bir tanesi olan Reels videoları, en çok kullanıcılar tarafından oldukça sevilen ve popüler olan bir uygulamadır.

İnstagram üzerinde fenomen olmak ve Reels videolarını daha geniş kitlelere ulaştırmak isteyen çok sayıda kişi, İnstagram reels videoları nasıl keşfete düşürülür? Sorusunu sormaktadır. Keşfete düşen reels videoları sayesinde dünyada global çapta bir tanınırlık kazanmak da mümkün olur.

Aynı TikTok gibi kısa süreli video çekme izni veren İnstagram Reels, kişiler tarafından gerek story kısmında, gerekse normal bir paylaşım olarak paylaşılabilir. Peki, İnstagram reels videoları nasıl keşfete düşürülür? Eğer siz de bir fenomen olmak istiyorsanız, yazımız aracılığıyla bunu sağlayabilirsiniz.

İnstagram Reels Videoları Nasıl Keşfete Düşürülür?

İnstagram reels videoları keşfete düşürmek için öncelikle hesabınızın, herkese açık vaziyette olması gerekir. Zira kapalı bir hesabınız varsa, keşfete düşmeniz de mümkün değildir. Ancak açık bir hesap sayesinde sizleri takip etmeyen kişiler de paylaşımlarınızı görebilir ve beğenebilir.

  1. İnstagram Reels videosu çekme oldukça kolay olmakla beraber, nasıl çektiğiniz önem arz eder. Eğer video esnasında bu hususlara dikkat ederseniz, daha çok görüntülenme, izlenme ve beğeni alabilirsiniz.
  2. Videolarınızı diğer kullanıcılara göre özgün paylaşmanız, beğenilmenin önündeki ilk adımdır. Eğer kopyalama içerik yaparsanız, bu sadece videonun sahibine reklam yapmanızı sağlar ve size bir fayda getirmez.
  3. İnstagram kullanıcıları hesaplarına her girdiğinde, akış kısmında yeni videolar görmek ister. Eğer bunu sağlamaz ve düzensiz paylaşımlarda bulunursanız, takipçileriniz de sizi terk eder. Böylece hesabınız düşme yaşayacağı için, keşfete düşmeniz zorlaşır.
  4. Eğer etiket kullanmıyorsanız, ulaşabileceğiniz kişi sayısı sadece takipçilerle sınırlıdır. Dolasıyla en yeni, güncel ve moda etiketleri bularak, İnstagram reels videolarınıza eklemeniz gerekir. Böylece takipçi sayınız az olsa dahi doğru etiketler sayesinde milyonlara ulaşabilirsiniz.

İnstagram reels videoları keşfete düşürme için, videoların beğenilme şartı yoktur. Onları izleyen ve profilinizi ziyaret eden kişiler de gönderilerinizin keşfete çıkmasını sağlar. Bu sayıyı arttırmanın tek yolu, kaliteli paylaşımlar yapmaktır.

İnstagram’da Keşfete Düşme Hilesi Var Mıdır?

İnstagram’da keşfete düşme hilesi pek çok kişi tarafından aratılan sorgulamalar arasındadır. Ancak böyle bir hileden söz etmek mümkün değildir. Zira keşfete düşmek için özel İnstagram robotları olup, bunlar yaptıkları incelemeler ile karar verir.

Dolayısıyla bunları yanıltmak da mümkün değildir. İnstagram keşfet hilesi şifresiz gibi uygulamalar, yalnızca sizlerin hesaplarını riske atar. Ayrıca yanlışlıkla kuralları çiğnerseniz, hesabınızın kapatılması da söz konusudur.

Örneğin İnstagram reels videoları keşfete düşürme için bot hesaplardan yararlanma yoluna giderseniz, platform bunu algılayacaktır. Bot hesaplar yasaklı olduğu için, ilk olarak uyarı, ardından da hesap kapatma almanız olasıdır.

İnstagram Reels Hangi Özelliklere Sahiptir?

İnstagram Reels, birbirinden farklı özellikler, yeni efektler ve pek çok nitelikle gelir. Bunlardan bir kısmı ise şöyledir;

  1. Videoların hızını ayarlama: Reels ile çektiğiniz videoların bazı kısımlarını hızlandırabilir, bazı kısımlarını yavaşlatabilirsiniz. Bu hem ses, hem de videonun kendisi için geçerlidir.
  2. Hizalama yapabilirsiniz: Eğer iki video ya da klibi birleştirmek istiyorsanız, hizalama ile daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.
  3. AR efektleri bulunur: AR efektleri galerisinde arttırılmış gerçeklik üzerine mükemmel efektler bulaiblirsiniz. Bunlar global çapta pek çok içeriği kapsar.
  4. Ses koyabilirsiniz: Eğer videonuza ses uygulamak istiyorsanız, gerek size ait orijinal sesleri seçebilir, gerekse kütüphane içerisinden tercihte bulunabilirsiniz.
  5. Zamanlayıcı vardır: Telefonu elinizde tutmak istemiyorsanız zamanlayıcı ve geri sayımı kullanarak, uzaktan kendi videonuzu çekebilirsiniz.

İnstagram reels videoları nasıl keşfete düşürülür? Sorusunu soran kullanıcılarımız için instagram reels videolarının keşfete nasıl düşürüldüğünü açıkladık. İnstagram reels videoları nasıl keşfete düşürülür? Hakkında ayrıntılı bilgiye sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bu özellikleri kaliteli içerik ve etiketlerle birleştirdiğinizde, oldukça iyi sonuçlar alabilirsiniz.

İlgili Yazılar:

Sonraki blog; 
Önceki blog; 
Tüm bloglar;
İnstagram izlenme paketi;

İnstagram Reels Videosu Nasıl Keşfete Düşürülür? | 20.07.2022 Tarihinde Güncellendi.

Son Yazılar