İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

İnstagram reels video paylaşamıyorum yüklenmiyor

instagram-reels-video-paylasamiyorum-yuklenmiyor-49

Instagram Reels video paylaşamıyorum sorunu çıkanların çoğunda olası nedenlerin aynı olduğunu görüyoruz. Doğru dürüst denemeden şikayet edenler oluyor.

 

Başlıkta iki önemli sorun hakkında bilgilendireceğimizi belirtiyoruz ve bunların nedenleri birbirine benzer nitelikte olduğunu söyleyelim. İşlemlerden önce başkalarının böyle bir şeyden karşılaşma olasılığını unutmayalım.

 

Reels video yüklenmiyor, Instagram’ ın önemli bir özelliğinde çıkan olumsuz herhangi bir şeyin engel doğruması sonucu kullanım imkanının kısıtlanması denilebilir. Buradaki durumun kişinin hesabından kaynaklı olup olmadığı ve sistemlerdeki yaşanan bir şeylerden kaynaklı mı diyerek gerekli incelemelerin yapılması gerekiyor. Lakin sık herhangi bir şeyi yaparsanız yine aynı durum karşınıza çıkabilr.

 

Instagram reels video yüklenmiyor sorunu

Reels yükleyemiyorum ile IGTV ve normal olarak yükleme kanallarında farklı durumların olup olmadığının bakılmasından sonra test ile ilerleyeceğimiz adımlarımız var.

 1. Bir kaç videoda mı yoksa tümünde mi aynı durum yaşanıyor kontrol edelim.
  1. Belki yasaklama olabilir veya ülke içi veya dışında olumsuzlular görülebilir.
 2. Dosya boyutunun daha az olduğu ve farklı bir formatta olduğu videolarla test ediniz.
  1. Değişik dosya formatlarını da deneyelim.
  2. Boyut faktörü önemli olacaktır. Bağlantının yavaş olmasından dolayı zaman aşımına düşebilir.
 3. İnterneti ve cihazı değiştirip test edilsin. Aynı zamanda hesabınızı başka telefonda ve farklı hesapla deneyin.
  1. Bu aşırı yapılanlarda ve sistemsel durumlarda olası bir şeydir.
 4. Diğer sosyal platformlarda bunla alakalı paylaşımlar yapılıyor mu diyerek araştırılması gerekiyor.
  1. Belki ülkenin tüm dış ağlara ulaşmada problemler yaşayabilir.
 5. Aşırıya kaçınılan işlemlerin sonucunda engel yaşama olasılığınız var.
 6. Şikayetlerin bir sonucu olabilir.
 7. Ban denilen şeyle karşılaşabilirsiniz.
 8. Teliflik durumların sonucu kullanım kısıtlaması uygulanabilir. Bu konu çok hassas olduğundan dolayı hızlı sonuçlanabiliyor.

Bunlarla yola çıkarak olası yapılacaklardan bahsedeceğiz. Her ikisi içinde aynı önerilerin birleşik halinden faydalanacağız.

Instagram reels video paylaşmıyor

Böyle şeylerin olasılıkları birbirine benzer ve kontrol edeceğiniz yerlerde en olası olanla başlanması önerilir. Belki dünya genelinde görülen bir arızanın başlangıcına denk geldiğiniz ve henüz çoğunun fark etmeme olasılığı var. Tabi fark edilmede saat dilimleri çok önemli rol oynuyor.

 1. Telefonun kapatılmasından sonra aynı zamanda kablosuz kullanıcıların modemlerinin de kapatması gerektiği hususu hatırlatmak istiyoruz. Olası dns sorunlarında veya bölgesel olumsuzluklar görülebilir.
 2. Farklı cihazla kontrol ettikten sonra acaba normal olarak ve farklı platformlarda paylaşılabiliyor mu bakmanız gerekiyor.
 3. Ülke genelinde beklenmedik gelişmeler neden olabilir. (Afetler, Devletin uyguladığı geçici yasak, ülke altyapısında aksaklıklar…) 
 4. Sunucular tarafında arıza çıkması, port arızası ve yazılım kısmında yaşanan sıkıntının çözümlenmesi sağlanabilir.
 5. İşlemlerde uyarı çıkmıyorsa aşağıdakilerin yapılmasını öneriyoruz.

Sık yapılan işlemlerden sonra güvenliğin devreye girmesi ila otomatik kısıtlamaların çıktığı durumlar var. Böyle bir şeyde hem internetin hem telefonun değiştirilerek denenmesi şart olabiliyor.Her iki durumda bunları uygulayınız. Yine olursa bildirimde bulununuz.

Samsung kullanıcıların ve diğer Android kullanıcılarının  “Uygulamalar” alanına girerek “Instagram” yazana dokunun ve içerisinde (Güncelleme kaldırılması, önbellek…) bulunanları çalıştırınız. Google hizmetleri adlı serviste bir problem yaşanıyorsa bunun içinde yazdığımız adım geçerli olacak.

Tüm Reels videoları paylaşılmıyor şikayetlerinde diğer önemli deneyeceğiniz işlem ise hesap üzerinde tür değişikliği. Aşağıdaki resimli anlatımakileri uygulayınız ve duruma göre istediğiniz zaman tekrardan kişisel olan hesaba dönebilirsiniz.

 

Uygulamanın ayarlarında “Hesap” alanını açınız.

 

Hesap türünü değiştir” alanına dokunun ve profosyonel ya da içerik üreticisi olanla devam ediniz. Onay geldi ise uygulamadan çıkıp tekrar girerek deneyiniz. Tahmini çözümü bulmuş olacaksınız diye düşünüyoruz. Unutmadan duruma göre oturumu çıkışa atınız ve tekrardan şifrenizi yazarak giriş yaparak deneyiniz.


Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2021, 21:33

Son Yazılar