İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

İnstagram Profesyonel Hesap Nedir? [Detaylı Rehber] - Instina- TakipMax.com

instagram-profesyonel-hesap-nedir-detayli-rehber-instina-3

instagram profesyonel hesap nedir

Instagram gibi yüksek etkileşimi olan bir sosyal ağı en etkili şekilde kullanmanıza olanak sağlayan profesyonel hesap nedir ve ne işe yarar bu yazımızda sizler için paylaşacağız.


Instagram’da profiliniz ile ilgili etkileşimleri daha etkili yönetmek için sizde profesyonel hesaba geçiş yapabilirsiniz. Daha önceden bu istatistikleri görmemiz için işletme profiline geçmemiz gerekiyordu. Fakat işletme profili eğer kişisel olarak kullanıyorsanız gerçekten gereksiz olmaktaydı. Profesyonel hesap ile birlikte artık hiç bir bilginizi profilinize girenler ile paylaşmadan istatistiklerimizi görebiliyoruz. Bu istatistikler arasında profilinize kaç kişi girmiş veya gönderilerinizi kaç kişi görmüş gibi çeşitli istatistikler bulunmakta. Aslında tamamen işletme profili gibi sadece iletişim adresi için bilgilerimizi vermiyoruz.
 

3 adımda Profesyonel hesaba geçme

Profilimize geliyoruz ve daha sonra sağ üstten 3 çizgiye dokunarak menüyü açıyoruz. Ardından menüden Ayarlar sekmesine dokunun.

Profesyonel hesap adım 1

Ayarlar sekmesi geldiğinde Hesap sekmesine giriyoruz.

Profesyonel hesap adım 2><br></p><p>Hesap sekmesine giriş yaptığımızda en aşağıda 'Profesyonel Hesaba Geçiş Yap' butonuna dokunun.</p><p align=Profesyonel hesap adım 3

Burada 'İçerik Üretici' ve 'İşletme' olarak iki sekme çıkacak. Biz İçerik Üretici için ileri diyoruz. Ve ardından çıkan sayfa da tekrar ileri.

Profesyonel hesap adım 4

Bu sayfada hesabınızın hangi kategoriye hitap ettiğini seçin. Ardından size kategori etiketini göster şekilde bir uyarı gelecek. Burada eğer profilinizde seçtiğiniz kategori gözükmesini istiyorsanız bunu aktif hale getirin ve bitti butonuna dokunun.

Profesyonel hesap adım 5

ve son olarak profesyonel hesabın özellikleri

Profesyonel ne işe yarar?

Profesyonel Hesap Özellikleri

1. Esnek profil kontrolleri: Hesabınız için dişlerseniz iletişime geç butonu ekleyebilirsiniz.
2. Basitleştirilmiş direct mesajlaşma: DM kutunuz için iki ayrı seçenek eklenmekte. Bu sayede önemsiz mesajlar ile yakın arkadaşlarınızı kategorilere ayırabilirsiniz.
3. Diğer Araçlar. Bu araçlar bir çok özelliğe ek bilgiler sunar. Örneğin yaptığınız tanıtımlardan daha gelişmiş istatistikler alırsınız.
 

Profesyonel hesaba geçmeli miyim?


Eğer Instagram’da gerçek anlamda bir şeyler hedefliyorsanız mutlaka profesyonel hesaba geçiş yapmalısınız. Profesyonel hesabın sunduğu istatistikler 3. parti yazılımlara göre hem daha güvenilir hemde daha çeşitli olmaktadır. Mevcut olarak uygulama mağazalarında bulunan profil istatistikleri sunan uygulamalar için pek güvenilir diyemeyiz. Daha önce bu uygulamaların çok kez hesapları tehlikeye attığı veya hesapların puanını düşürdüğü ile ilgili haberler çıkmıştı. Bir çok kişinin hesabından kendi istekleri dışında beğeni ve takip yaptığını söylememe dahi gerek yok. Zaten Instagram profesyonel hesap özelliği bu tarz uygulamaların kullanılmaması için çıkan bir eklenti.
 

Profesyonel hesaba geçiş yaptığım anlaşılır mı?


Bu sizin isteğinize bağlı. Instagram bu özelliği aktif ederken size bunu sormaktadır. Dilerseniz hesabınızın ne ile ilgili olduğunu profilinizde gösterebilirsiniz veya bu özelliği kapatarak kişisel bir hesap gibi kullanabilir hemde istatistikleri görebilirsiniz.
 

Hareketler: Profesyonel hesap istatistikler ve anlamları


Erişim: Paylaşmış olduğunuz gönderilerden en az 1 tanesini görüntüleyen kişilerin toplam sayısı. Bu istatistikte 1 kişi 2 gönderiyi görürse bu 2 erişim anlamına gelmez. Sadece 1 kişiye eriştiğiniz için 1 olarak görünmektedir. Bu nedenle erişim toplam olarak kaç kişiye ulaştığınızı gösterir ve önemli bir istatistiktir.

Gösterim: Erişimde eğer 1 kişi 2 gönderi görse dahi bunun 1 erişim sayıldığını söylemiştik. Gösterimde ise 1 kişi 10 tane gönderiyi görürse bu 10 gösterim sayılır. Bu nedenle gösterim her zaman erişimden fazla olur. Gösterim, gönderilerinizin toplam kaç kere görüldüğünü ifade etmektedir.

Profil ziyaretleri: Profilinize giren kişilerin sayısını ifade etmektedir. Bu özellik 24 saat gecikmeli olarak yansır. Yani bugünün ziyaretleri yarın görülmeye başlar ve haftalık olarak size istatistik sunar.

İnternet sitesi tıklamaları: Profilinizde bulunan site bağlantısına kaç kere tıklandığını göstermektedir. Buraya YouTube videosu dahil her türlü internet sitesi bağlantısı eklenebilir. Eğer WhatsApp bağlantısı eklerseniz kaç kere tıklandığını görebilirsiniz. Satış profilleri için buraya WhatsApp bağlantısı eklenmesi tavsiye edilmektedir.

Hedef Kitle Sekmesi

Bu sekmede sizi takip edenler ve takibi bırakanlar gibi istatistikleri görmekteyiz. Normalde bunun için farklı uygulamalar ihtiyaç duyulur fakat Instagram profesyonel hesap özelliği ile ek bir uygulamaya ihtiyaç duymadan çok kaliteli istatistikleri bizlere sunmakta.

Hedef kitle sekmesi ile takip edenler, takibi bırakanlar, en çok hangi konumdan takipçiniz olduğu, takipçilerinizin yaş aralığı, takipçilerin cinsiyetleri ve takipçilerin ne kadar süreyle Instagram’da aktif olduğu hangi günlerde daha fazla Instagram’da vakit geçirdiğini görebilirsiniz. Gerçekten bu istatistikleri kullanarak etkileşiminizi arttırabilirsiniz.

Hiç bir hile kullanmadan Instagram hikayelerinizi daha fazla izlettirme taktiği için 

Son Yazılar