İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Instagram Paylaşım Zamanlama Nasıl Yapılır?

instagram-paylasim-zamanlama-nasil-yapilir-35

Instagram son yıllarda popülerliğini arttıran sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Instagram profilinizin çok büyük bir takipçi kitlesine sahip olması her gün aksatmadan içerik paylaşma gereksinimini ortaya koyacaktır. Bu durumda profiliniz için zaman ayıramadığınınız süreçlerde boş vakitlerinizde içerikleri zamanlayarak otomatik paylaşma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Her ne kadar geçmiş yıllarda platform böyle bir özellik sunmamış olsa da yeni gelen güncellemeler tamamen içerik üreticilerine yönelik olduğu için artık paylaşım zamanlama işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu işlem ise üçüncü parti içerik yönetim sistemleriyle mümkün hale geliyor. Bu yayınımızda konu hakkında gerekli bilgilendirmeleri eksiksiz olarak size aktaracağız.

Instagram Paylaşım Zamanlama Uygulamaları Nelerdir?

Instagram’da paylaşımlarınızı zamanlamak istediğinizde bu işleme izin veren uygulamalar son zamanlarda popülerlik kazandı. Bu duruma gelmesinin en önemli sebebi ise sizi takipçilerinize karşı olan her gün aksatmadan içerik paylaşmaktan kurtarıyor olmasıdır.

Instagram Creator Studio

Instagram’ın sahibi olan Facebook tarafından oluşturulan Creator Studio üçüncü parti uygulamaları kullanmak istemeyen kişiler için paylaşım zamanlama işlemini mümkün hale getiriyor. Bu aracı kullanarak gönderileri zamanlayarak belirttiğiniz tarihte içeriklerin paylaşılmasını istiyorsanız aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

Instagram İçerik Stüdyosuna ulaşabilirsiniz.

  1. İçerik stüdyosuna giriş yapın.
  2. Üst kısımdan “Hesap Ekle” butonuna tıklayın.

NOT: Instagram hesabınızı Creator Studio ile kullanmak için hesabınızı “İşletme Hesabı” statüsünde kullanmanız gerekiyor.

  1. Hesabınızı ekledikten sonra aktarıldığınız ilk sayfada “Gönderi Oluştur” butonunu göreceksiniz.
  2. Bu ekranda paylaşımınızı ayarladıktan sonra paylaşacağınız görseli maksimum 6 ay sonrasına kadar planlayabilirsiniz.

Bu uygulamada sadece normal gönderileri zamanlayabiliyorsunuz. Instagram bu platformu henüz yeni işlevsel hale getirdiği için bir sonraki süreçte otomatik hikaye paylaşma ve Reels videosu paylaşma özelliği gelecektir.

Buffer iOS / Android Uygulaması

Buffer uygulamasını hem Android hem de iOS işletim sistemli cihazlarınızı kolayca uygulama mağazalarından indirebilirsiniz. Bu uygulama içerisinde sadece Instagram’da değil yanı sıra Facebook ve Twitter hesaplarınızda da paylaşım zamanlamasını gerçekleştirebilirsiniz. Buffer programında sizlere avantaj sağlayan birçok bilgi de bulunuyor. Bu bilgiler sayesinde profilinizde yapacağınız paylaşımların hangi saat aralığında etkileşim alacağını da görebilirsiniz.

Buffer Uygulamasıyla paylaşımlarınızı zamanlamak için aşağıda anlatılan adımları gerçekleştirmeden önce belirtilen linklerden telefonunuza indirmelisiniz.

Buffer Android Uygulaması:

Buffer iOS Uygulaması:

  1. Uygulamaya kayıt olun ve Instagram hesabınıza giriş yapın.
  2. Hesabınız ekranda görüntülendikten sonra sağ alt kısımda bulunan “Kalem” simgesine tıklayın.
  3. Karşınıza çıkan ekranda paylaşacağınız fotoğrafın ayarlarını yapın.
  4. Tüm ayarları bitirdikten sonra “Schedule” butonuna tıklayın ve paylaşımın yapılacağı zaman dilimini seçerek kaydedin.

Burada belirtilen adımları eksiksiz yerine getirdiğinizde planladığınız gönderi belirttiğiniz saat ve tarihte paylaşılacaktır.

Instagram’da Hikayelerimi Zamanlayabilir Miyim?

Instagram Creator Studio ve Buffer uygulaması paylaşım zamanlama işleminde size fırsatlar sunduğu için bu konuda kullanabileceğiniz en iyi uygulamalar bunlardır. Ancak bu uygulamalarda sadece normal gönderilerinizi zamanlayabiliyorsunuz. Hikaye zamanlama özelliği yeni gelecek güncellemelerle birlikte mümkün hale gelecektir.

Instagram Paylaşımı Zamanlama İşlemi Neden Önemlidir?

Instagram’da büyük kitleli hesapları aynı anda yönetmek bir kişi için çok zor bir süreç olacaktır. Bu süreci kolaylaştırmak için yardımcı araçlara ihtiyacınız olacaktır. Hesabın sürekli olarak etkileşim kazanması için aktif tutulması, sürekli içerik aktarımı olması ve buna benzer işlemler gerekiyor. Bu işlemleri sizin yerinize yapan uygulamalar ileriki dönemi planlamak adına çok önemli bir konumda yer alıyor.

Instagram Paylaşımı Zamanlama Özelliğini Kimler Kullanmalıdır?

Sosyal medyada birden fazla hesabı olan kişiler sürekli olarak içerik üretme gereksinimi duyduğu için bu tür uygulamalar tamamıyla onlar için geliştirilmiştir. Her ne kadar böyle olsa da içeriğinizi planlayacak olan uygulamaları kullanmadan önce güvenilir olmasına önem vermelisiniz. Hiçbir şekilde güven vermeyen uygulamalara kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparsanız bir sonraki süreçte güvenlik açısından sorunlar yaşayacaksınız.

Son Yazılar