İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

İnstagram özel hikayeler çıkmıyor göremiyorum

instagram-ozel-hikayeler-cikmiyor-goremiyorum-77

Instagram özel hikayeler, canlı yayında PIP ve rahatsız edecek kelimelerin engeli hakkında yeni gelişmeler var. Şirket kullanıcılarına önemli düzenlemeler yapıyor.

 

Instagram PIP, canlı yayınlar için çift pencere açılmasına imkan sunulan yeni bir çalışma. Şu an testlerinin devam ettiğini ve başka bir çalışmanında yayına alındığını belirtelim.

 

“Resim içinde resim” olarak bilinen bu özelliğin temelinde aynı anda çift pencere açılmasını sağlayarak birden çok şeyle uğraşmanıza imkan veriyor. Bir görüntü köşede küçük bir halde dururken diğeri ise daha büyük halde durmakta. 

 

Gelelim önemli bir başka yeniliğe. Hikayelerde mahremiyet için görenlerde bir seçenek yer alacak. Normalde tüm takipçiler görüyor ama düzenlemeden sonra istediğiniz kişiler görebilecek. Örnek yakın arkadaşlarınız gibi.

Özel hikayeler, Instagram’ ın yeni çıkaracağı mahremiyet için oluşturulan seçenek. Şu an detaylı bir bilgiye denk gelmedik ama belli arkadaş gruplarının birbirleri içerisinde hikaye paylaşımı yapılabileceği iddiası internette dolaşıyor. Tabi başlıkta veya içeriğinde değişkenlikler olabilir ve çıkışı biraz zaman alabilir. Eğer kullanıma girdikten sonra özel hikayeler gözükmüyor sorunu yaşarsanız, çevrenizde aynı durumda olan var mı diye araştırıp duruma göre aşağıdakilere bakınız.

Bir diğer düzenleme ise DM alanında gerçekleşti. Kötü niyetli kişilerin kullandığı rahatsız edici kelimelerin engellenmesine yönelik bir yenilik hayatımıza girdi. Atılan mesaj, emoji ve ifadeler otomatik şekilde filtrelenecek. Kaba kelimeler filtrelendiğinden dolayı karşı tarafa ulaşması engellenmiş olacak.

Gündemdeki gelişmelerin doğruluğu varsa, önemli adımların atılacağını görüyoruz ve belli genel bir kullanıma sunulana kadar bir dizi değişimler görülebilir.

 

Instagram özel hikayeler göremiyorum diyenler

Henüz aktif olmadı ama beta olarak çalışmaların yapıldığı söylentisi dolaşıyor. Yayına girdikten sonra aktif olmayanların veya kullanım tarafında problemler yaşayanlar için aklımıza gelenlerden oluşan başlıkları yayınlamak istedik.

 1. Yayına alındığında bazen kademeli şekilde ulaşıyor veya ülke durumuna göre değişebiliyor.
 2. Cihazdan kaynaklı sebepler olabilir.
  • Kullanıcının cihazının uyumlu sürüme sahip olduğundan emin olunmalı. Artı çıkacak versiyonu desteklemeli.
  • Yer yeteri kadar olmaması. Baktığınızda boş yer var gibi dursa da hem sistemin hem uygulamanın rahat kullanımı için daha fazlası gerekebiliyor.
  •  Başka bir telefonla kontol etmeye çalışınız.
  • Önbelleğin ve verilerin temizlenmesi.
 3. Güncellemlerin yapıldığından emin olunuz.
 4. Uygulama tarafında yaşanan olumsuzluklar.
  • Yeni versiyonun uyum sorunu göstermesi veya sorunlu olması. (Desteği olan öncekilerden birini yükleyin)
  • Geliştirici sistemlerinde yaşanan aksaklıklar.
  • “Uygulamalar” alanında Android olan cihazdan giriniz ve instagram yazısına dokunun. İçerisinde bulunanlara dokunun. (Özellikle güncellemelerin kaldırılması seçeneği)
 5. Profille alakalı olma ihtimali.
  • Eksik alanların doldurulmasını öneririz ve ek doğrulama yapılması. (Numara, Facebook ve mail ekleme gibi)
  • Yapmış olduğunuz yanlış bir şeyden dolayı almış olduğunuz kısmi ceza.
  • Şüpheli olarak görülecek davranışların sergilenmesi. (Sık şifre yanlış girilmesi, birden çok yerden hesaba girilmesi…)
  • Test etmeniz için profil alanına girebiliyorsanız bir şeyleri değiştirmeye çalışınız. Kaydet dediğinizde hata veriyorsa ya ceza ya uygulama tarafında sorun var. Test için PC’ den denenebilir.

Bilgisayardan hesaba ulaşıp eksik alanların doldurulmasını ve ek giriş seçenekleri eklenmesini öneririz. Artı geliştiriciye bildirimde bulunulabilir.

Instagram’ a iletmek isteyenlerin yapacaklarını aşağıya sıralama halinde bıraktık. Dönüş olmadığında tekrardan bir kaç günün geçmesini bekleyiniz.

Uygulamanın ayarlarını açıyorsunuz ve “Yardım” alanında sorun bildiriminde bulunabilirsiniz. (Çalışmayan bir şeyin bildiriminde bulunulması ve bunu gösteren görsel eklemeniz iş görebilir)

 


Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2021, 15:16

Son Yazılar