İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Instagram Olağandışı Bir Giriş Denemesi Saptadık

instagram-olagandisi-bir-giris-denemesi-saptadik-48

Türkiye’de aktif olarak kullanılan sosyal medya platformlarının başını çeken Instagram her ne kadar vakit geçirmek için en iyisi olsa da bazı durumlarda sorunlar sebebiyle giriş yapılamaz hale geliyor. Bu sorunların kaynağı sürekli olarak değişkenlik gösterse de iki kaynaktan ortaya çıkıyor. Bazen kullanıcı kaynaklı bazen de platform kaynaklı oluyor. Tüm sorunların arasında belki de en çok önemsenen ve güvenlik açığı olarak görüleni ise “Instagram Olağandışı Bir Giriş Denemesi Saptadık” sorunudur. Bu yazımızda sorunun neden kaynaklandığı, ne gibi çözümler üretilebileceği ve buna benzer birçok konu hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Instagram Olağandışı Bir Giriş Denemesi Saptadık Hatası Nedir?

Herhangi bir kullanıcının instagram hesabına şifreyi bilen herkes kolayca erişebilir. Bu da güvenlik açığı olarak hesabınızın bir anda elinizden uçup gitmesine hatta ve hatta hesabınıza bir daha asla girememenize sebep olabilir. Instagram böyle bir durum ile karşılaşılmaması için hesaba girişlerin farklı konumlardan yapılması durumunda “Olağandışı Giriş” uyarısı vermektedir. Bu uyarı ile birlikte hesabınıza farklı bir konumdan siz tarafından giriş yapıldığının onayını sizden talep edecektir. Bu onay ise farklı şekillerde yapılmaktadır. Tabii ki en güvenilir olanı mail değil telefon numarası ile onaydır. Hesabınız ile eşitlenmiş olan telefon numarasına sizden başka birinin erişemeyeceğini varsayarsak hesaba sizin tarafınızdan giriş yapıldığını bu şekilde onaylayabilirsiniz. Kısacası bu hatanın en önemli sebebi yetkisiz girişlerin engellenmesi için geliştirilmiş bir algoritmadır.

Instagram Olağandışı Bir Giriş Denemesi Saptadık Hatası Nasıl Çözülür?

Olağandışı giriş sorununun çözümü bazı kişiler için çok karmaşık gibi gözükse de aslında çok basittir. Herhangi bir kafa karışıklığına sebebiyet vermemek için çözümleri sizlere adım adım anlatacağız. İlk olarak bu hata ile karşılaşmamak için yapmanız gerekenleri sıralayalım.

  • Şüpheli giriş denemesi sorunu ile karşılaşmamak için herhangi bir üçüncü parti yazılıma izin verdiğiniz durumda bu iznin kaldırılması gerekmektedir.
  • Hesabınıza farklı yerlerden giriş yapmadan maksimum iki cihaz üzerinden kullanın.

Şüpheli Giriş Sorununun Kod İle Çözülmesi

Giriş denemesi saptadık sorunu karşımıza her zaman çıkabilir. Tabii ki bu sorun çıktığında fazla endişelenmenize gerek olmadığını bilmelisiniz. Hesabın size ait olduğunu doğrulama kodu aracılığıyla instagrama bildirebilir ve sorunu kökten çözebilirsiniz. Hatayı aldığınız anda “Doğrulama İste” butonuna basarak buradan “Telefon Numarası İle Doğrulama” seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.

Doğrulama Kodu Gelmiyor, Olağandışı Giriş Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram uygulamasının yardımıyla aldığınız hatanın çözümünü arıyorsanız bir önceki adımda bahsedilen işlemleri yapmanız yeterli olacaktır. Tabii ki kötü senaryoyu da düşünmek gerekir. Hesabınıza erişmek için eposta ya da telefon aracılığıyla doğrulama kodu talep ettiyseniz ve bu iletişim araçlarına erişiminiz yok ise “Lütfen Yardım Edin” naralarını duymamız beklendik bir durum olacaktır.

Bu şekilde bir durum ile karşılaştığınızda yapmanız gereken şey instagram destek sistemi ile iletişime geçmektir. Bu iletişimin kuvvetli olması için ise ilgili formun doldurulması ve destek sistemi tarafından geri dönüş almak gerekiyor. Form içerisinde bulunan bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra sizden sorununuzu daha detaylı anlatmanız için ifadelerin girileceği bir bölüm olacaktır. Bu bölüme aşağıda belirtilen cümleyi yazarsanız sorunun daha hızlı çözülmesinde destek alabilirsiniz.

“Olağandışı bir giriş denemesi saptadık.” sorunu yaşıyorum. Giriş yapan kişinin tarafım olduğunu onaylatmak için doğrulama kodu istedim ancak telefonuma ya da mail adresime bir kod gelmiyor. Bu konuda lütfen yardımcı olur musunuz?

Bu açıklamayı yazdıktan sonra formu ilgili departmana yollayarak sizlere yardımcı olmaları için onlara bir miktar süre vermelisiniz. En kısa süre içerisinde doğrulama için tarafınıza dönüş yapılacaktır.

Son Yazılar