İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Instagram Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanılır?

instagram-musteri-hizmetlerine-nasil-baglanilir-4

Instagram her geçen gün popülerliğini arttıran ve aynı zamanda daha fazla kullanıcı tarafından kullanılmaya başlanan bir uygulama olduğu için kullanıcılar herhangi bir sorun durumunda direkt olarak telefon yoluyla ya da mail yoluyla iletişime geçebileceği bir müşteri hizmetleri arayışına giriyor. “Instagram Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanılır?” konusunda gerekli bilgilendirmeleri ve detayları bu yazımızda sizlerle paylaşacak ve aynı zamanda bilgi sahibi olmanızı sağlayacağız.

Instagram Müşteri Hizmetlerine Bağlanma

Instagram bir kuruluş olsa da kullanıcı sorunlarını çözmek için oluşturmuş olduğu herhangi bir canlı destek ya da müşteri hizmetleri numarasına sahip değildir. Bu konuyu siz de taktir edersiniz ki milyarlarca kullanıcıya bir telefon ya da canlı destek aracılığıyla yardımcı olmak mümkün olmayacaktır. Hal böyle olunca farklı iletişim yollarını denemeniz daha mantıklı olacak ve çözüme daha hızlı ulaşabileceksiniz. Instagram yetkilileri herhangi bir problemde sorun yaşamanız durumunda sizlere her problem için farklı farklı formlar aracılığıyla destek oluyor. Bu formlarda kullanıcı sorununu detaylı olarak belirtiyor ve geri dönüşü mail olarak alıyor.

Instagramda Yaşadığım Sorunu Müşteri Hizmetleri İle Nasıl Paylaşırım?

Instagramda yaşamış olduğunuz bir sorun hakkında müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerektiğini ve farklı bir yol ile çözülemeyeceğini düşünüyorsanız tek yapmanız gereken instagram uygulamasına giriş yapmaktır. Bu girişin ardından aşağıda bulunan adımları takip etmeniz sorunu müşteri hizmetlerine bildirme konusunda size yardımcı olacaktır.

 • Instagram uygulaması aracılığıyla kullanıcı adı ve şifrenizle profilinize girin.
 • Bu işlemin ardından profilinizin sağ üst kısmında üç çizgi göreceksiniz.
 • Bu çizgilere tıklayarak “Destek” seçeneğinin bulunduğu kategoriye erişin.
 • Bu kategori içerisinde “Sorun Bildir” bölümü olacaktır.
 • “Sorun Bildir” butonuna basarak sorun bildirme adımlarına geçebilirsiniz.
 • Her soruna ait farklı farklı başlıklar bulunacak ve bu başlıklardan alakalı olanı seçin.
 • Yaşamış olduğunuz sorunu detaylı olarak anlatın.
 • “Gönder” butonuna basarak ilgili konunun yetkililer tarafından incelenmesini talep edebilirsiniz.

Bu yol aracılığıyla hesabınızın çalınması, hesabınıza giriş yapmada yaşadığınız sorunlar ve buna benzer birçok konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Instagram Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Var Mı?

Her fırsatta belirttiğimiz gibi instagramda kullanıcıların yetkililer ile iletişime geçmesi için herhangi bir iletişim numarası bulunmuyor. Bazı kullanıcılar instagram müşteri hizmetleri numarası başlığı altında bilgiler paylaşıyor ancak bu bilgilerin doğru olmadığından emin olabilirsiniz. Bu işlem muhtemelen size zarar vermek amaçlı gerçekleştirilebiliyor olabilir.

Hesabınızın korunması ve en iyi desteği almak için yapmanız gereken en önemli şey instagramın kullanıcılarına destek vermek amacıyla oluşturduğu sorun bildir seçeneğini kullanmaktır. Bu seçenekler yardımıyla her konuda destek alabileceğinizi bilmeniz gerekiyor. Her ne kadar geri dönüşler biraz geç olsa da sorununuz birinci ağızdan kısaca çözülecektir.

Instagramın Türkiye’de Temsilcisi Bulunuyor Mu?

Instagramda yaşadığınız bir sorun ile alakalı Türkiye’de kendinize herhangi bir muhatap bulamayacaksınız. Bu temsilci olsa bile herhangi bir şekilde uygulama içerisinde yaşadığınız sorunla ilgilenme yetkisi olmayacaktır. Bu durumun böyle olmasının en önemli sebebi her zaman söylediğimiz gibi uygulamanın kullanıcı sayısının çok yüksek olması ve hangi birine yetişmesinin mümkün olmamasıdır.

Türkiye’de Ağustos 2020 yılı itibariyle yürürlüğe girecek yasa ile birlikte Instagram, Twitter ve Youtube gibi platformlar herhangi bir temsilci bulundurmak zorunda olacak. Bu temsilciler aracılığıyla yapılan herhangi bir paylaşımın kaldırılması kolaylaşacaktır. Tabii ki bu temsilciler sadece devlet tarafından gönderilen talepler ile ilgilenecek kullanıcılar yine iletişim formlarını kullanmak zorunda kalacak.

Instagram İleride Bir Canlı Destek ya da İletişim Numarası Paylaşır Mı?

Instagram platformunun gelecekte herhangi bir şekilde iletişim numarası ya da canlı destek hizmeti oluşturacağını sanmıyoruz. Bunun en önemli sebebi kullanıcıların yaşadığı sorunların formlar aracılığıyla daha rahat çözülebilmesidir. Bu formlarda tüm detaylar sizlerden talep edildiği için sorunun çözümü konusunda daha titiz bir çalışma gerçekleştirilebiliyor. Hiçbir kullanıcı iletişim adresleri beklentisi içerisine girmeden sorunların çözümü adına çabalamasın. Bu konuda iletişim formlarını kullanarak destek beklemekten başka bir çareniz olmadığını bilmelisiniz.

Instagram Şifremi Unuttum Telefon Numarası İle Instagramı Arayabilir Miyim?

Instagram kullanıcı adınıza ait şifrenizi unuttunuz ve giriş problemi yaşıyorsunuz. Bu konuda destek almak için herhangi bir yolu denemeden önce direkt olarak cep telefonu ve eposta adresi ile şifre sıfırlama yolunu denemelisiniz. Bu iki yoldan herhangi biri başarıya ulaşmanız konusunda size yardımcı olacaktır. Hiçbir şekilde şifrenize erişemiyorsanız instagram telefon numarası arayışına girmeniz yanlış olacaktır. Instagram tarafından sunulan formlardan şifre yenileme formunu kullanarak ilk mail adresiniz aracılığıyla hesabınızın şifresini geri alabilirsiniz. Hesap şifresini geri alma konusunda tecrübeniz yok ise aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayabilirsiniz.

 • Instagram uygulamasını açın ve kullanıcı adınızı girerek giriş yapmaya çalışın.
 • Şifreniz yanlış olduğu için şifrenizin yanlış olduğu belirten bir ekran açılacaktır.
 • Bu ekranın alt kısmında bulunan “Yardım Al” butonuna tıklayın.
 • Buradan rahatlıkla şifrenizi yenilemek için talep gönderebilirsiniz.

Herhangi bir işlem için instagram müşteri hizmetleri ile iletişime geçme konusunda heveslenmenize gerek yok. Bunun sebebi uygulamanın böyle bir avantaj sunmamasıdır. Tek yapmanız gereken formları kullanarak ilgili birimle iletişime geçip sorunu çözmelerini beklemektir.

Son Yazılar