İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

İnstagram mesajları otomatik silme silinmiyor

instagram-mesajlari-otomatik-silme-silinmiyor-79

Instagram gönderilen mesajı otomatik silme modu özelliği yakında ülkemizde kullanıma açılacak. Yazımız bunu duyurmak ve mod açık ama mesajlar silinmiyor nedenini açıklamak içindir.

 

Facebook’ un Messenger uygulaması ve Instagram direkt mesajların birleştirilmesi sonucunda çıkarılacak bir çok özellik iki ağ içinde geçerli olabiliyor. Yeni çıkmaya hazırlanan otomatik mesaj silme modu sanırız önce Messenger’ a gelmiş ve sonrasında Instagram tarafında kullanılacak.

 

Instagram mesaj kaybolma modu, yaptığınız sohbbetlerin belli bir zaman sonra otomatik olarak silinmesi. Yayınlanan bir kaç habere baktığımızda Amerika’ da şu an test ediliyor ve Snapchat geçici mesaj özelliğine benzediği söyleniyor. Modu açtığınızda geçici mesajlaşma aktif olması için karşı tarafından bu ayarı açması gerekiyor. 

 

Her iki kullanıcınında mesaj kaybolma modunu açtığından sonra kullanım gerçekleşiyor ve daha sonra silindiği bilgilendirmesi yer alabilir. Şirket bazı rakip ağları kısmi olarak kopyaladığı her dönem söylenmekte. Örnek bu yıl reals yeniliği TikTok’ dan esinlendiği biliniyor. Bu konularda şirketler herhangi bir dava açtığını şu an için görmedik. Özellikle ağlarla alakalı söylüyoruz.

Son yıllara baktığımızda Facebook’ un eskisi kadar kullanım süresi olmadığını düşünüyoruz. Çok fazla vakit geçirilmediğini söyleyebiliriz. Bir temelde video olan ağlar gibi kullanıma sahip değil diyebiliriz. Dünya genelini incelediğimizde Twitter’ ın yoğun kullanımı, TikTok’ un hızlı büyümesi ve popüler uygulamalar arasına girmeye çalışan şirketlerin çalışmalarını görüyoruz. Bu da zamanla hiç bir sosyal medya mevcut yerini koruyamayacağı anlamını taşıyor.

Türkiye kullanıcılarına açıldığında tahminen;

  • Profilin saimgesine dokunularak 3 nokta alanına girilecek
  • Ayarlar kısmında “Gizlilik” bölümüne eklenebilir.

Yakında tahmini sohbet silme modu açılmıyor ya da açık ama mesajlar silinmiyor şeklinde yazanlar olabilir. Böyle bir sıkıntıyla karşılaşanların bu seçeneği kapatıp tekrar açtıktan sonra denemesini öneriyoruz. Duruma göre aşağıdakilere bakınız.

  • Karşı tarafında ilgili modu açtığından emin olunuz.
  • Uygulamanın verilerini ve önbelleğinin silinmesi.
  • Oturumu çıkışa atınız ve tekrardan parolayla giriş yapınız.
  • Güncel instagram sürümlerine bakınız.
  • Kullandığınız sürümü kaldırınız ve bir önceki sürümle deneyiniz.
  • Test edebiliyorsanız başka bir hesapla ve cihazla bakınız.
  • Bölgesel bir durumla karşılaşılabilir. Sonra tekrardan bakılabilir.
  • Hesabınıza bir yasaklama gelmişse şikeyet sonucuna göre kısmı bazı şeylerin kullanımı olmayabilir. Test için profile bir şeyler ekleyerek kayıt sırasında hata alınıyor mu bakınız.

Bunlarla denendiğinde kesin bir çözüme ulaşılacaktır. Duruma göre uygulamadan sorununuzu bildirebilirsiniz.

 

 


Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2020, 18:59

Son Yazılar