İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

İnstagram Linki Nasıl Alınır? Link Kopyalama Ve Paylaşma

instagram-linki-nasil-alinir-link-kopyalama-ve-paylasma-72

İnstagram platforumunun yaygınlaşması ile birlikte kullanıcıların aklında takılan ve yapmak istedikleri birçok işlemde arama hacmi kazanmaya başlamıştır. Bu aramaların başında; İnstagram linki nasıl alınır? Sorusu oldukça fazla merak edilmektedir. Bu yazımız ile birlikte instagram’da gönderi, profil, fotoğraf veya hikayelerin linklerinin nasıl alınacağını analatacağız.

İnstagram linki nasıl alınır diye merak ediyor olabilirsiniz. İnstagram linki almak yani instagram linki kopyalamak sandığınızdan çok daha kolay bir işlemdir. Size gösterceğimiz yöntemler ile instagram link alma işlemini oldukça basit bir şekilde yapabileceksiniz.

İnstagram link alma işleminde bilgisayar, tablet veya telefonda link almaya çalışıyor olmanız herhangi bir sorun oluşturmayacaktır.

İnstagram Link Alma Adımları;

 • İnstagram’da neyin linkini alacağınıza karar verin.
 • Gönderinin sağ üst köşesinde ki üç noktaya tıklayın.
 • Açılan pencereden ‘’bağlantıyı kopyala’’ kısmına tıklayın.

Yukarıda belirtilen instagram link alma işlemi, fotoğraf ve videoların linkini almanızı ve kopyalamanızı sağlar.

Peki kişisel veya firma profilinizin linkini nasıl alabilirsiniz?

İnstagram profil linki almak ve kopyalamak için yapmanız gerekenler çok basittir. İnstagram aslında bir websitedir ve mobil sürümü yapılarak bir uygulama haline dönüştürülmüştür. Her profilin aslında bir alt sayfası bulunan bu uygulamada ‘’instagram profil linki almak’’ çok kolaydır.

İnstagram.com, instagram uygulamasının anasayfasını ifade eder. Biz bu anasayfa linkinin yanına ‘’/’’ işareti katıp, ardından kullanıcı adımızı yazarak profil linkimize ulaşabiliriz.

Örneğin; İnstagram kullanıcı adınız ‘’Takipavm’’ olsun. Takipavm profilinizin linkini kopyalamak için ‘’instagram.com/takipavm’’ yazmanız yeterli olacaktır.

İnstagram’da link almanın bu yol haricinde birden fazla yöntemi bulunmaktadır. İnstagram link kopyalama işlemi için uygulayacağınız bir diğer yol ise mobilde google chrome’dir.

 • Google Chrome’ye girin.
 • İnstagram.com yazın.
 • Açılan sayfada kendi profilinizi bulun.
 • Üst kısımdan url’yi kopyalayın.

İşte instagram linki almanın bir diğer basit yolda bu. Siz kendi istek ve amaçlarınıza göre dilediğinizi kullanabilirsiniz.

İnstagram linki alma, profilinizi paylaşmanız için önemlidir. Kullanıcı adınızdan profilinize ulaşamayan tanıdıklarınıza veya bir başkasına, instagram profilinizi bu şekilde gönderebilir ve profilinizi bulmasını sağlayabilirsiniz.

İnstagram Linki Nedir?

İnstagram linki; gönderi, fotoğraf, hikaye ve profil linklerini ifade eder. Genellikle internet sitelerine kayıt olurken istenen ve çoğu kişinin merak ederek ‘’İnstagram Linki Nasıl Alınır’’ diye araştırma yapmasına sebep olan bir linktir.

Anlatılan link alma ve link kopyalama işlemini diğer sosyal medya uygulamaları içinde uygulayabilirsiniz. Birbirinden farklı uygulamalar olsalar bile, hepsinin link alma mantığı bu şekildedir. İnstagram, Youtube, Linkedin, Twitter, Tiktok gibi tüm sosyal medya platformlarında profil linki nasıl alınır diye arama yapmanıza gerek yok. Veya fotoğraf linki alma, link paylaşma ve kopyalama işlemleri için ayrıca bir araştırma yapmanıza gerek yok.

İnstagram Linkimi Nasıl Alırım?

İnstagram linkimi nasıl alırım diye merak ediyorsanız yapmanız gereken adımlar yukarıda listelenmiştir. Bu yötemler ile ‘’İnstagram linkimi nasıl alırım’’ diye ekstra bir araştırma içine girmeniz, yanlış yönlendirmelere sebep olabilir. İnstagram linki almanın en kolay yolu, website üzerinden instagram linki almaktır.

İnstagram Linki Kopyalama

İnstagram linki kopyalama, instagram fotoğraflarınızın veya profilinizin kopyalanma işlemidir. Peki biz bu fotoğraf veya videoların, profilimizin linkini nasıl kopyalayabiliriz?

İnstagram, tiktok veya diğer sosyal medya ağları farketmeksizin hepsinde ‘’link kopyalama’’ işlemi aynıdır. Bu sistem oldukça basittir. İlk yöntem genellikle gönderinin üzerinde bulunan üç nokta işareti veya paylaş ikonudur. Bu butona bastıktan hemen sonra karşınıza açılan ekrandan ‘’Linki Kopyala’’ veya ‘’Bağlantıyı Kopyala’’ seçeneklerine tıklayarak instagram linkinizi kopyalayabilirsiniz.

İnstagram Linki Ekleme Nasıl Yapılır?

İnstagram profiline link eklemek için uygulayacağınız birkaç adım bulunmaktadr. Bu adımları uygularak, instagram profiline website linki ekleme yapabilir veya benzere linkleri instagram profilinize ekleyebilirsiniz.

 • İnstagram linki eklemek için;
 • İnstagram’a giriş yapın.
 • Profilinize girin.
 • Profili düzenle butonuna tıklayın.
 • Website ekle bölümüne linki yapıştırın.

İnstagram Link Paylaşma

İnstagram link paylaşma, genellikle hikaye paylaşımlarında uygulanan bir yöntemdir. İnstagram profilinizin herkese açık olması şartı ile hikayenize dilediğiniz linki ekleyebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek unsur, instagram hesabınızın ‘’herkese açık’’ olması gerektiğidir.

İnstagram Fotoğraf Linki Alma

İnstagram fotoğraf linki almak için uygulamanız gereken adımlar;

 • İnstagram uygulamasına girin.
 • Profilinizi açın.
 • Linkini paylaşacağınız fotoğrafa tıklayın.
 • Fotoğrafın sağ üst köşesinde ki üç noktaya tıklayın.
 • Açılan bölümden ‘’bağlantıyı kopyala’’ seçeneğine tıklayın.

İşte zor gibi görünsede çok basit olan instagram fotoğraf linki almanın en kolay yolu! Sizde instagram’da paylaştığınız fotoğraf ve videoların linkini almak ve paylaşmak için bu adımları uygulayabilirsiniz.

İnstagram Hikaye Linki Alma

İnstagram hikaye linki alma, profil ve fotoğraf linkini almaktan farklıdır. İnstagram hikaye linkini almak ve kopyalayarak paylaşmak için uygulanması gereken adımlar;

 • İnstagram uygulamasına giriş yapın.
 • İnstagram anasayfa kısmına gelin.
 • Paylaştığınız hikayeye tıklayın.
 • Hikayenin alt kısmında yer alan ‘’Şurada Paylaş’’ yazısına tıklayın.
 • Karşınıza çıkan linki kopyalayın.

İşte instagram hikaye linki kopyalamak ve instagram hikaye linki paylaşmak bu kadar kolay!

Bu yöntem ile instagram hikaye indirme, instagram hikaye kaydetme işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz. Aldığınız instagram hikaye linkini harici uygulamalara girerek veya instagram’ın kendi özelliği ile telefonunuza kaydedebilirsiniz.

İnstagram linkini kopyalayarak, dilediğiniz kişiye instagram linkinizi atabilir yani paylaşabilirsiniz. İnstagram linki nasıl bulunur sorunun cevabını bu makalemiz ile verdiğimizi düşünerek, instagram link nasıl alınır sorusu altında yazdığımız makalemizi sonlandırıyoruz.

Sonraki blog yazısı; 

Önceki blog yazısı; 

Tüm bloglar;

İnstagram Linki Nasıl Alınır? Link Kopyalama Ve Paylaşma | 20.07.2022 Tarihinde Güncellendi.

Son Yazılar