İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

İnstagram Kişisel Blog Nedir, Nasıl Açılır?

instagram-kisisel-blog-nedir-nasil-acilir-28

Kişisel bloglar, kişilerin hobilerini, duygu ve düşüncelerini kaleme aldıkları internet siteleridir. Online ortamlarda oldukça fazla olmakla beraber, en yaygın olarak kullanılanı da İnstagram’dır.

İnstagram’ın dünya çapında milyonlarca kişiye ulaşması, İnstagram blog açmak için mükemmel bir platform haline getirir. Video ve fotoğraf paylaşmaya izin veren İnstagram ile sadece size özel bir blog oluşturabilirsiniz. Peki, İnstagram kişisel blog nasıl yapılır? merak ediyorsanız makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Ücretsiz olarak her kullanıcı tarafından yapılan İnstagram blog açmak, size istediğiniz içerikleri paylaşmanıza izin verir. Bunun için tek yapmanız gereken, hesabınızı profesyonele taşımaktır. Bu makalemizde kişisel blog nedir ve İnstagram blog açmak adına tüm merak ettiklerinizi hazırladık.

Kişisel Blog Nedir?

Kişisel blog, Eğer boş vaktiniz varsa ve bunu değerlendirmek istiyorsanız, kişisel bloglar size bir konu üzerine duygu ve düşüncelerinizi kaleme almanızı sağlar. Bu özellikleri nedeniyle sıklıkla günlükler ile karıştırılsa da aslında tamamen farklıdır.

O zaman kişisel blog siteleri, kendi karakterini ve yaşam şeklini uygun bir hitap diliyle ziyaretçilere sunan adreslerdir. Konu olarak oldukça geniş olduğu için, arzu ettiğiniz seçenekte bulunulabilirsiniz. Her zaman bir edebiyat bloğunuz olmasını mı istemiştiniz? Hemen bir kişisel blog açarak hayata geçirebilirsiniz.

Eğer blog açmak üzerine karar vermişseniz, bunun üç şekli vardır. Bunlar ücretli, ücretsiz ve sosyal medya üzerinde açmaktır. Ücretli seçenek size normal bir web sitesi oluşturmanıza izin verir ve böylece kişisel bloğunuzu burada yazmaya başlayabilirsiniz.

Ücretsiz seçenek ise internet üzerinden blog oluşturmaktır. Pek çok kişi tarafından kullanılan bu seçenekte sizlere özel bir adres tanımlanır. Ancak bu o kadar da özel değildir; zira başka kullanıcıların da burada içerik paylaşma hakkı vardır.

Eğer bloğunuzu fotoğraf ve videolardan meydana getirmeyi planlıyorsanız, en uygun seçenek İnstagram blog açmak olur. Ayrıca her fotoğrafın detaylarına istediğiniz metni girebildiğiniz için, açıklayıcı ve bilgilendirici bloglara da sahip olabilirsiniz.

İnstagram Kişisel Blog Nasıl Açılır?

İnstagram kişisel blog yapımı  için ilk olarak bir hesaba sahip olmanız gerekir. Ardından akıllı cihazınızın İnstagram mobil uygulamasına girerek, şu aşamaları takip ederek oluşturmanız mümkündür:

 1. İnstagram profil sayfasınıza giriş yapın.
 2. Sağ üst köşede bulunan üç nokta şeklinde işarete dokunun.
 3. Açılan menüden, en altta bulunan ayarları seçin.
 4. Buradan hesap sekmesini bularak, üstüne dokunun.
 5. Göreceğiniz “profesyonel hesaba geç” seçeneğine dokunun.
 6. Ardından platform, size nasıl bir profesyonel hesap istediğinizi soracaktır. Burada içerik üreticisi seçeneğine dokunun.
 7. Hangi kategoride içerik sağlayacaksanız, seçimini yapın. Unutmayın, İnstagram kullanıcıları sizi bu kategoriden ulaşacak.
 8. Tamamladıktan sonra Facebook adresiniz ile bağlantısını kurun. Ancak arzu ederseniz sonradan da yapma şansınız vardır.
 9. Kişisel bloğun iletişim adreslerini ekleyin. Zira kullanıcılar size buradan ulaşacak.
 10. Bloğu ayarlar kısmından, herkese görünür hale getirin. Eğer kapalı yaparsanız ziyaretçi sayınız çok yavaş yükseleceği için, verim almanız mümkün değildir.

Tüm bu aşamaları tamamlanın ardından “bitti” butonuna dokunarak, İnstagram blog açmak bitirilir.

İnstagram Kişisel Blog Önerileri

İnstagram kişisel blog önerileri neler? İnstagram, tüm kurallara uyduğunuz takdirde size istediğiniz her kategoride içerik üretmenize imkân tanır. Dolayısıyla önce kuralları ihlal etmemek içini nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Sonrasında ise gezi bloğundan tarihe, bilimden yabancı dizilere kadar İnstagram blog açmak mümkündür. Eğer tercihinizi bildiğiniz ve ilgilendiğiniz bir konudan yaparsanız, hem daha fazla zevk alabilir, hem de kendinizi hızlı şekilde geliştirebilirsiniz.

İnstagram Kişisel Blog Hangi Özellikleri Taşır?

İnstagram kişisel blog özellikleri bakımından, normal ya da işletme hesaplarından farklıdır. Sahip olduğu bazı özellikler şöyledir:

 1. Tüm blog yazarları ile etkileşimde olmanızı sağlar.
 2. Bloğunuzda seçtiğiniz tema ziyaretçilere hitap eder.
 3. Temel amaç olarak para kazanmayı hedeflemez. Ancak bu para kazanamayağınızı da göstermez.
 4. Blogda oluşturduğunuz tarz, size özgüdür.
 5. Ziyaretçiler istediği takdirde size iletişim üzerinden ulaşabilir.
 6. Size ait, kişisel düşünceler belirtilir.
 7. Kopya değildir ve paylaşılan her şey yalnızca size aittir.
 8. Okuyan kişi buradan faydalanır.
 9. Kullanılan dil daha düzgündür.

İnstagram kişisel blog özellikleri, aynı zamanda dikkat etmeniz gereken hususlardır. Blog açtıktan sonra bu maddelere dikkat etmezseniz, istediğiniz başarıyı elde edemezsiniz.

İnstagram Kişisel Blog Üzerinden Para Kazanılır Mı?

İnstagram blog açmak, size gelir getirmez. Ancak sabırlıysanız ve oldukça başarılıysanız, reklam alarak bir gelir elde etmeniz de mümkündür. Ancak işletme hesaplarının aksine, bloglar değindimiz üzere para kazanmayı amaçlamadığı için, kazandığınız para da kısıtlı olur.

Eğer aylarca aynı kaliteyi sergiler ve arttırarak devam ederseniz, bunu gören bazı firmalar sizin üzerinizden reklam vermek isteyebilir ya da siz onlardan buna yönelik talep alabilirsiniz.  Söz konusu tanıtımın sonucunda da bir meblağ kazanırsınız.

İnstagram kişisel blog nedir? Sorusunu sizler için yukarıda detaylı olarak açıkladık. İnstagram kişisel blog nedir? Ve İnstagram kişisel blog nasıl açılır? Sorularının cevabı için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İnstagram Kişisel Blog Profil Ziyareti Nasıl Arttırılır?

Inatagram kişisel blog profil ziyareti, hesabınıza günlük giren-çıkan ziyaretçiler ve takipçileriniz ile ilgilidir. İnstagram kullanıcıları sizi takip etmeden önce özgün olduğunuzdan ve düzenli paylaşım yaptığınızdan emin olmak ister. Dolayısıyla hesabı açtığınız andan itibaren kalitenizi asla düşürmemeniz, bloğunuzun çizgisinde ilerlemeniz gerekir. Bu sayede yavaş yavaş ziyaretçileriniz artacak ve güvenebileceğiniz bir kitle oluşacaktır.

İlgili Yazılar:

Sonraki blog; 
Önceki blog; 
Tüm bloglar;
İnstagram paketleri;
İnstagram blogları;

İnstagram Kişisel Blog Nedir, Nasıl Açılır? | 20.07.2022 Tarihinde Güncellendi.

Son Yazılar