İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Instagram İndir

instagram-indir-15

Sosyal medya denilince akla ilk gelen uygulama Instagram nasıl indirilir, telefon ve bilgisayara Instagram’ı nasıl yükleriz ve nasıl kullanırız bu yazımızda adım adım anlatacağız.

Dünya çapında bir milyar kullanıcısı olan en popüler sosyal medya uygulaması Instagram’da siz de yer almak istiyorsanız, öncelikle kullandığınız cihaza Instagram’ı indirmeniz gerekiyor. Instagram uygulaması sayesinde arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirip sevdiğiniz kişilerle bağlantı kurabilirsiniz. Ayrıca hayranı olduğunuz ünlü kişilerin paylaşımlarını takip edebilir, onlarla iletişime bile geçebilirsiniz.

Instagram her ne kadar bir sosyal medya uygulaması olsa da, milyonlarca kişi bu platform üzerinden para da kazanmaktadır. İçerik üreterek ya da ürün satışı yaparak Instagram sayesinde kazanç da elde edebilirsiniz.

Instagram’da yapacaklarınız fotoğraf ve video paylaşımı ile sınırlı değil! Çok daha fazlasını bulacağınız bu uygulama ile;

 • Hikayenize 24 saat sonra kaybolacak fotoğraf ve videolar ekleyin ve yaratıcı araçlarla hikayenize hayat katın.
 • Direct ile arkadaşlarınıza mesaj gönderin. Akışta ve hikayelerde gördükleriniz hakkında eğlenceli konuşmalar başlatın.
 • Profilinizde göstermek istediğiniz fotoğraf ve videoları akışınızda paylaşın.
 • En sevdiğiniz içerik üreticilerden daha uzun videolar için IGTV'ye göz atın.
 • Keşfet'teki yeni hesapların fotoğraf ve videolarından ilham alın.
 • Markaları ve küçük işletmeleri keşfedin ve kişisel tarzınızla alakalı ürünler satın alın.

Telefona Instagram İndir

Instagram’da yer almak için öncelikle Instagram uygulamasını indirmeniz ve hesap oluşturmanız gerekiyor. Telefonunuza Instagram uygulaması indirmek için şu adımları uygulamalısınız:

Android Telefona Instagram İndir

 • Google Play’i açıp arama bölümüne Instagram indir yazıyoruz,
 • Çıkan listeden Instagram’ı seçip yükle diyoruz,
 • Instagram uygulaması telefonumuza yüklendikten sonra uygulamayı açıp yeni hesap oluşturuyoruz.

IOS Telefona Instagram İndir

 • App Store’u açıp arama bölümüne Instagram indir yazıyoruz,
 • Çıkan listeden Instagram’ı seçip yükle diyoruz,
 • Instagram uygulaması telefonumuza yüklendikten sonra uygulamayı açıp yeni hesap oluşturuyoruz.

Instagram hesabınızı oluşturduktan sonra arkadaşlarınızı takip etmeye başlayabilir, paylaşılan video ve fotoğrafları görüntüleyebilirsiniz. Bu konu ile ilgili “Instagram hesabı nasıl açılır?” yazımızdan daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Telefonunuzun ayarlar bölümünden Instagram bildirim ayarlarını yapıp son gelişmelerden de anında haberdar olabilirsiniz. Yeni mesaj, takip isteği ya da yeni bir beğeni geldiğinde Instagram tarafından size bildirim gönderilir. Ayrıca sevdiğiniz ve yakın takipte olduğunuz hesapların da yeni paylaşımlarını bildirim olarak alabilirsiniz.

Bilgisayara Instagram İndir

Instagram uygulamasını telefonunuz haricinde bilgisayarınıza da indirip kullanabilirsiniz. Instagram ilk çıktığında bilgisayardan giriş yapılamıyordu ancak şu anda Windows 10 üzerinden Instagram uygulamasını indirebiliyorsunuz.

Kullanıcıları için her türlü kolaylığı sunan Instagram mobil cihazların yanı sıra bilgisayarda da uygulamayı kullanabilmenize imkan tanıyor. Bilgisayarınıza Instagram uygulamasını indirmek için yapmanız gerekenler:

 • Bilgisayarınızın sol alt köşesinde bulunan büyüteç simgesine tıklayın,
 • Arama sütununa “store” yazıp enter tuşuna basın,
 • Çıkan listeden Microsoft Store’u seçin,
 • Microsoft Store açıldıktan sonra ise arama bölümüne Instagram indir yazın ve enter tuşuna basın
 • Açılan ekrandan Instagram uygulamasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Instagram uygulaması bilgisayarınıza indikten sonra karşınıza bir pencere çıkacak. Bu pencereden Instagram hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Bilgisayarımıza indirdiğimiz Instagram uygulaması telefonda kullandığımız uygulamadan biraz daha farklıdır. Telefon uygulamasındaki bazı özellikler bilgisayardaki uygulamada yer almıyor. Ancak her güncelleme ile yeni bir özellik bilgisayar uygulamasına ekleniyor.

Instagram uygulamasını bilgisayar ya da telefonumuza indirmeden, direkt tarayıcıdan da kullanabiliyoruz. Ama uygulama üzerinden Instagram kullanmak hem çok daha pratik hem de daha keyiflidir. Tarayıcı üzerinden Instagram’a giriş yaptığınızda uygulamadaki birçok özelliği kullanamazsınız.

Instagram hesabınızı uygulama üzerinden diğer sosyal medya hesaplarınıza da bağlamanız mümkündür. Instagram’da yaptığınız bir paylaşımı, diğer sosyal medya hesaplarınızda da paylaşabilirsiniz. Diğer hesaplarda paylaşım yapabilmek özellikle çok fazla içerik paylaşan kişilere zaman tasarrufu da sağlamaktadır.

Instagram’da bir hesabınız yoksa telefonunuza ya da bilgisayarınıza hemen Instagram’ı indirin! Arkadaşlarınız ile iletişim kurmaya ve keyifli vakit geçirmeye başlayın!

Son Yazılar