İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

İnstagram IGTV Nedir, IGTV Nasıl Kullanılır?

instagram-igtv-nedir-igtv-nasil-kullanilir-43

Sosyal medya platformları, günümüzde her yaştan insanlar tarafından kullanılmaktadır. Her biri farklı özellikler sunduğu için artık çoğu insanın 2-3 farklı sosyal medyada hesabı vardır. Bunların arasından en popüler seçenek olan İnstagram, sağlam alt yapısıyla kendisini her zaman güncel tutmaktadır.

Bu nedenle İnstagram’a sürekli yeni özellikler gelmektedir. İnstagram IGTV de bunlardan biri olup, pek çok kullanıcı tarafından bilinmemektedir. İnsanlara uzun süreli video çekme izni veren İnstagram IGTV, bu özelliğiyle hikâye ve reels’den farklılaşır.

Peki, İnstagram IGTV nedir, nasıl kullanılır ve daha çok izlenmek için ne yapılmalı? Eğer bu özellik hakkında her şeyi bilmek istiyorsanız, yazımızda tüm ayrıntıları bulabilirsiniz!

İnstagram IGTV Nedir?

İnstagram IGTV nedir? İnstagram’ın hikâye özelliği, çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilir. Ancak bu özellikte 15 saniye kısıtlaması olduğu için, çoğu kişi tarafından şikâyet edilmektedir. Sonunda bunlara bir cevap niteliğinde çıkartılan İnstagram IGTV, kullanıcılara 10 dakikaya kadar uzun videolar çekmesine izin verir. Ancak hesabınız onaylanmışsa; 1 saat video paylaşabilirsiniz!

İnstagram IGTV Kullanma Avantajları

Iinstagram IGTV avantajları ne? Sorusu uygulamayı merak eden pek çok kişi tarafından sorulur. Bu özellik, size tam olarak uzun video hizmeti sunar. Böylece hikâyelerde 15 saniye, video postlarda 1 dakika süresi kaldırılır.

İlk olarak bunu gereksiz olarak görebilirsiniz; aslında bu fenomen olmak isteyenler ve iş yeri hesapları için büyük bir getiridir. Böylece sağladığınız ürünü istediğiniz süre boyunca ele alabilir, tüm detaylarıyla kullanıcılara sunabilirsiniz.

1 dakikalık videolarda bir hizmet tanıtımı neredeyse imkânsız olduğu için, İnstagram IGTV size bu konuda büyük bir kolaylık sağlar. Eğer daha uzun ve eğlenceli videolarla hayranlarınıza hitap etmek istiyorsanız, İnstagram IGTV sizin için mükemmel bir fırsattır.

Bu nedenle platform üzerinden gelir elde etmek istiyorsanız, İnstagram IGTV ile pek çok fırsat elde edebilirsiniz.

IGTV video beğeni ve izlenme satın almak için, kategorisine gidebilirsiniz.

İnstagram IGTV Özellikleri Neler?

İnstagram tarafından sunulan IGTV eklentisi, kullanıcılara birden çok özellikle gelir. Böylece platformu daha aktif ve verimli şekilde kullanabilirsiniz.

İnstagram IGTV özellikleri;

 1. Eğer IGTV videonuzu siz silmezseniz, kanalınızda her zaman bulunur.  Böylece her kullanıcı tarafından sınırsız sayıda izlenebilir.
 2. IGTV videoları dikey olarak sunulur. Eğer hesabınız onaylanmışsa saat; onaylanmamışsa 10 dakika yayın yapılır. Videoları yatay vaziyette çekmemeniz şarttır.
 3. Her İnstagram kullanıcısı, kendi IGTV kanalına sahiptir. Dolayısıyla kullanıcılar ekstradan buraya abone olarak, videoları izleyebilir ve takibe alabilir.
 4. IGTV videoları otomatik oynamaktadır.
 5. Farklı videolara geçmek ya da bir aramada bulunmak isterseniz, ekranın üzerinde elinizi oynatmak yeterlidir.
 6. İnstagram IGTV,  kanallar ve tüm özellikleri mobil uygulama için tasarlanmıştır.

Böylece daha renkli videolar oluşturabilir, takipçilerinize daha ilgi çekici içerikler oluşturarak, fenomen olabilirsiniz.

İnstagram IGTV Videosu Nasıl İndirilir?

İnstagram IGTV nasıl indirilir? Eğer bu uygulamayı kullanmak ve özelliklerinden yararlanmak istiyorsanız, indirmeniz gerekir. Hem Android, hem de IOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlar tarafından kullanılabilen İnstagram IGTV, telefonlarınızın App Store’lar üzerinden yüklenmektedir.

Yükledikten sonra İnstagram IGTV otomatik olarak yüklenecektir. Uygulamaya girdiğinizde size kullanıcı adı ve şifre soracaktır. Her İnstagram kullanıcısı uygulamaya üye olduğu için mevcut İnstagram giriş bilgilerinizle erişim yapabilirsiniz.

Ancak farklı bir hesapla giriş yapmak istiyorsanız, bunu yapmak da mümkündür. IGTV uygulamasına girince, dört sekme görülecektir:

 1. Senin için: Bu sekme her kullanıcıya özel videolar bulundurur. Bunlar random şekilde gösterilmekte olup, önceden izlediğiniz videolardan hareketle size gösterilir.
 2. Takip edilenler:  Bu sekmede İnstagram hesabınızda takip ettiğiniz kişilere ait IGTV videoları bulunur.
 3. Popüler: Bu sekme tıpkı keşfet ile aynı özelliktedir. İnstagram IGTV üzerinde çok izlenen videolar burada görüntülenir. Bunlar da sizlerin daha önce izlediği videolardan hareketle oluşturulur.
 4. İzlemeye devam et: Bir videonuz yarım mı kaldı? Bu sekme size tam kaldığınız yerden videolarınıza devam etmenizi sağlar.

Peki, IGTV kanalı nasıl oluşturulur? Her İnstagram kullanıcısı IGTV üyesi olmakla beraber herkesin bir kanalı yoktur. Bunun için ilk olarak kanal açmanız gerekir.

İnstagram IGTV Kanalı Nasıl Açılır?

İnstagram IGTV nasıl kullanılır? Bunun için öncelikle App Store üzerinden programı yüklemeniz, sonrasında ise İnstagram hesabınızla giriş yapmaktır. Ardından alt kısımda, yukarıda saydığımız sekmeler görülecektir.

Kanal açmak için video izlediğiniz ekranın, alt köşesinde bulunan profil simgesine dokunmanız gerekir. Bu, sizi sayfanıza yönlendirecektir. Dolayısıyla kullanım, aslında İnstagram ile oldukça benzerdir.

İnstagram IGTV açmak için şu maddeleri takip etmeniz yeterlidir:

 1. Profilinize geldikten sonra “ileri” ikonuna dokunarak, “kanal oluştur” seçeneğine tıklayın.
 2. Bu kanalınızı hemen oluşturacak olup, ekranda gördüğünüz artı şeklindeki işaret size video eklemenize izin verir.
 3. İnstagram IGTV video yüklemenize izin verir; ancak bunlar önceden kaydedilmiş olmalıdır.  Zira video kaydı özelliği henüz bulunmaz.
 4. Video eklerken, istediğiniz açıklamaları girebilirsiniz.

İnstagram IGTV kanal açma bu şekilde, anında yapılır. İnstagram tarafından sunulan IGTV özelliği, 15 saniye altında yükleme yapmanıza izin vermez. Eğer hesabınızı onaylatmamışsanız, 10 dakikanın üzerinde video yükleme şansınız da yoktur. Dolayısıyla 1 saatlik IGTV videoları için ilk olarak hesap onaylatmanız gerekir.

İnstagram IGTV ile yükselmek istiyorsanız, bunun için gerekli şartlar İnstagram ile aynıdır. Takipçi ve beğeni elde etmek istiyorsanız, sayfasını incelemelisiniz veya özgün ve düzenli aralıklarla paylaşım yapmalı, kopyadan kaçınmalısınız. Eğer kullanıcılara hitap ederseniz ve ne istediklerini tam anlamıyla çözerseniz, bir fenomen olabilir ya da markanızı güzel bir şekilde tanıtabilirsiniz.

Bunu yaparken kalitenizi korumanız, çizginizi bozmadan sürekli arttırmanız gerekir. Aksi durumda platformda gerilere düşmek oldukça kolaydır.

İlgili Yazılar:

Önceki içeriğimiz;
Sonraki içeriğimiz; 
Tüm içerikler;

İnstagram IGTV Nedir, IGTV Nasıl Kullanılır? | 20.07.2022 Tarihinde Güncellendi.

Son Yazılar