İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Instagram Hikayeye Video Ekleme

instagram-hikayeye-video-ekleme-75

Instagram hikayeye video ekleme özelliği kullanıcılar tarafından en fazla kullanılan özelliktir. Sevdiğimiz bir videoyu Instagram hikayemizde paylaşmak için kullandığımız bazı yöntemler bulunuyor. Instagram hikayeye video ekleme nasıl yapılır, Instagram hikaye videoları nasıl indirilir ve eklenir gibi birçok konuyu bu yazımızda anlatacağız.

Sosyal medya platformları arasında en fazla kullanıcıya sahip olan Instagram, her gün yeni bir özelliği ile karşımıza çıkıyor. Uzunca bir süredir de fotoğraf ve videoları gönderi olarak paylaşmaktan ziyade hikayelerimizde paylaşıyoruz. Hikayede videolarınızı ve fotoğraflarınızı paylaşmak hem çok pratik olduğu hem de 24 saat göründüğü için daha çok tercih ediyoruz. Paylaştığınız hikayelerinizin 24 saat sonra da görünmeye devam etmesini istiyorsanız öne çıkanlar listesine ekleyip profilinizde kalmasını sağlayabiliyorsunuz.

Instagram Hikayeye Video Ekleme Nasıl Yapılıyor?

Instagram hikayenizde fotoğraf ya da video paylaşmak için yapmanız gerekenler:

  • Instagram uygulamasını açın ve ana sayfanızın sol üstündeki kamera simgesine dokunun ya da ana sayfadayken parmağınızı sağa kaydırın
  • Fotoğraf çekmek için ekranın altındaki daireye dokunun, video çekmek için de daireye parmağınızı basılı tutun
  • Telefon galerinizden fotoğraf ya da video eklemek içinse ekranı yukar kaydırın ve listeden eklemek istediğiniz videoyu ya da fotoğrafınızı seçin
  • Hikayenizde paylaşmaya hazır olduğunuzda sol alttaki “Hikayene ekle” yazan yere dokunun

Hikayenizde video ve fotoğraf paylaşmak bu kadar kolay. Dilerseniz üzerine yazı yazabilir, etiket ya da hashtag ekleyebilirsiniz. Hikayeniz 24 saat boyunca takipçilerinize görünecektir. Profiliniz “herkese açık” bir profil ise takipçiniz olmayan diğer kişiler de profilinize girip hikayelerinize bakabilir.

Instagram hikayenizde paylaştığınız fotoğraf ve videoların 24 saat geçtikten sonra da görünmesini isterseniz, profilinizde öne çıkan hikayeler bölümüne ekleyebilirsiniz. Öne çıkanlar’ın ismini de dilerseniz değiştirebilirsiniz. Öne Çıkanlar bölümüne birden çok hikaye eklenebiliyor.

Instagram Hikayedeki Videolar Nasıl İndirilir?

Instagram hikayelerinde video paylaşmak için sadece kendi çektiğimiz videolar haricinde başka hikayelerde gördüğümüz videoları da paylaşmanın yöntemi bulunuyor. Bunun için öncelikle o hikayedeki videoyu indirmek gerekiyor.

Instagram hikayesini paylaşmak istediğimiz profilin öncelikle herkese açık olması ya da sizin takip ettiğiniz bir hesap olması lazım. Gizli bir profili siz takip etmiyorsanız paylaştığı gönderi ve hikayeleri görmeniz mümkün değildir.

Instagram hikayesindeki fotoğraf ve videoları indirmek için yapmanız gerekenler oldukça basit. Aşağıdaki adımları izleyerek istediğiniz Instagram hikayesini ve öne çıkan hikayeleri indirebilirsiniz.

  • Cihazınızın internet tarayıcısından https://www.storieswatch.com sitesine girin.
  • Site açıldıktan sonra sayfanın orta kısmında arama kutucuğu yer alıyor
  • Instagram hikayesini indirmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazın ve arama butonuna basın
  • Çıkan sonuç doğru kişi ise üzerine tıklayın
  • Paylaşılan hikayeler ve öne çıkanları burada liste halinde göreceksiniz
  • İndireceğiniz videonun üzerine tıklayın ve indir butonuna (download) basın

İndirdiğiniz video ve fotoğrafları cihazınızın indirilenler klasöründe görebilirsiniz. Buradan kendi hikayenizde bu fotoğraf ya da videoları paylaşmanız mümkün.

Anlattığımız bu yöntemi birçok farklı siteden yapabilirsiniz. “Instagram fotoğraf ve video nasıl indirilir” diye arama yaptığınız zaman karşınıza benzer birçok web sitesi çıkacaktır. Örneğin aşağıdaki şu sitelerle de Instagram hikayelerindeki video ve fotoğrafları indirebilir ve kendi hikayenize ekleyebilirsiniz;

Instagram Hikayeye Bir Başkasının Videosu Nasıl Eklenir?

Instagram’da gönderi olarak paylaşılan bir videoyu kendi hikayenizde de paylaşabilirsiniz. Bunun için gönderinin alt kısmındaki ok işaretine tıklayıp hikayemde paylaş butonuna basmanız yeterlidir. Ancak sizin hikayenizde video sadece fotoğraf olarak görünür. İzlemek isteyen kişi üzerine tıklayıp asıl gönderiye giderse videoyu izleyebilir.

Bu yöntem ile IGTV videolarını da hikayenizde paylaşmanız mümkün. IGTV videolarını hikayenize eklediğiniz zaman ilk 15 saniyesi sizin hikayenizde de izlenebilir. Üzerine tıklayıp asıl videoya gidince de videonun tamamı izlenebilir.

Instagram’dan nasıl video indirebilirim diye soruyorsanız, Instagram video indirme için bu yöntemleri kullanabilirsiniz. Kullanılan bu web sitelerinde kişisel bilgilerinizi, kullanıcı adı ve şifre paylaşmadığınız için herhangi bir sorun da yaşamazsınız. İndirmek istediğiniz videolarda bu yöntemi kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Instagram hikayeye video ekleme nasıl yapılır hakkında aklınızda soru işareti kalmadığını düşünüyoruz. Anlatığımız bu yöntemlerle hem hikayelerinize video ekleyebilir hem de istediğiniz videoları indirip kendi hikayenizde paylaşabilirsiniz.

Son Yazılar