İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Instagram Hikayeye Müzik Ekleme

instagram-hikayeye-muzik-ekleme-97

Instagram her güncelleme ile yepyeni özellikleri kullanıcılarına sunuyor. Instagram hikayeye müzik ekleme özelliği de yakın zaman önce kullanılmaya başladı. Kullanıcıların birçoğu bu özellikten habersiz olduğu, kimi kullanıcılar da henüz nasıl kullanılacağını bilmediği için yakından inceleyelim istedik. Gelin, Instagram hikayeye müzik ekleme özelliği nasıl kullanılıyor, beraber inceleyelim.

Sosyal medya platformlarının arasında kendini sürekli geliştiren ve kullanıcılarına her daim yeni özellikler sunan Instagram, yepyeni bir özellik ile yine karşımıza çıktı! Paylaştığımız storyleri daha eğlenceli ve ilgi çekici hale getiren müzik ekleme özelliği Türkiye’de de kullanılmaya başlandı. Instagram hikayeye müzik ekleme özelliği ilk çıktığında yurt dışında kullanılıyordu ancak artık Türkiye’de de bu özelliğini aktif hale getirdi. Peki, hikayelerimize nasıl müzik ekleyebiliyoruz?

Instagram Hikayeye Müzik Ekleme Nasıl Yapılıyor?

Instagram hikayeye müzik ekleme hem Instagram uygulaması üzerinden hem de farklı uygulamalar vasıtası ile yapılabiliyor. Instagram uygulamasının ek özelliğini kullanarak hikayeye şarkı eklemek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 • Öncelikle müzik eklemek istediğimiz fotoğraf veya videoyu hikayede paylaşmak için hazırlıyoruz.

Daha detaylı bilgi için Instagram hikayeye video ekleme yazımızı okuyabilirsiniz:

 • Hazırladığımız fotoğraf veya videoya müzik eklemek için ekranı yukarı kaydırıp çıkartmalar bölümünde bulunan Müzik seçeceğine tıklıyoruz.
 • Burada karşınıza müzik kütüphanesi çıkacak. Binlerce şarkının bulunduğu kütüphaneden istediğiniz müziği bulmak için arama çubuğunu kullanıyoruz.
 • Kamerayı açtığınızda kayıt düğmesinin altındaki Müzik seçeceğine geçiş yaparak da video seçme imkanınız bulunuyor. Seçtiğiniz şarkı devam ettikçe arka plandaki video kaydı devam edecektir.
 • Paylaşmak istediğimiz müziği hikayemizi paylaşmadan da dinleyebiliyoruz. Uygun gördüğümüz şarkıyı ekledikten sonra Hikayeler’e dokunuyoruz. Ve Instagram hikayemize müzik eklemiş oluyoruz.

Instagram hikayenizde paylaştığınız müziğin sözlerini de hikayenizde kullanabiliyorsunuz. Seçtiğiniz şarkının sözleri hikayeniz oynamaya devam ederken müzikle senkronize bir şekilde sözleri de akacaktır. Şarkı sözlerinin üzerine uzun dokunup yazı stilini değiştirebilirsiniz. Şarkı sözlerinin hikayenizde yer almasını istemiyorsanız üzerine dokunup en alta kaydırın ve çöp kutusuna atın.

Instagram stroyiniz için seçtiğiniz müzikte müzisyenin ismi ve şarkının adına da yer verebilirsiniz. Siz müziği seçip hikayeye eklediğinizde ekranda küçük bir kutucuk yer alacak. Müzisyenin ve şarkının adını bu kutucukta gereceksiniz. Üzerine uzun dokunup kutucuğun rengini ve stilini değiştirebilirsiniz.

Instagram müzik ekleme özelliği bu kadar basit bir işlem. Daha önceki hikayelerinizde müzik paylaşmadıysanız eğer hemen şimdi eğlenceli bir story çekip takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz.

Instagram Hikayeye Müzik Ekleme Diğer Uygulamalar

Instagram hikayeye müzik eklemek için farklı uygulamalardan da yardım alabilirsiniz. Instagram’dan daha farklı özellikleri de barından bu uygulamaları Google Play ve App Store’dan bularak telefonunuza yükleyebiliyorsunuz. Yazımızın devamında örnek uygulamaları ve Instagram storylerine nasıl müzik ekleyebileceğinizi anlatacağız.

Quik Uygulama ile Instagram Hikayeye Video Ekleme (Android ve iOS Uygulaması)

Instagram videolarına ve hikayelerine müzik ekleme için öncelikle App Store ya da Play Store’da Quik uygulamasını aratıp uygulamayı telefonumuza yüklüyoruz. Uygulama yüklendikten sonra yapmanız gerekenler;

 • Quik uygulamasını açın ve proje başlatmak için (+) düğmesine dokunun.
 • Telefonunuzun galerisi açılacak ve size projenizde kullanacağınız video seçmenizi isteyecek.
 • Daha sonra intro başlığını ekliyoruz. Dilerseniz bu adımı atlayabiliyorsunuz.
 • Açılan ekranın üst kısmında videonuzun oynatılacağı ana düzenleme bölümü, alt yarısında ise düzenleme araçları yer alacak.
 • İlk olarak stok seslerden birini videonuzda göreceksiniz, şimdi bunu düzelteceğiz.
 • Sesi değiştirmek için kart düzeninde yer alan stilleri seçiyoruz. Stili değiştirdiğimiz zaman stok müzik de değişecektir. Doğru müziği bulana kadar stil seçeneklerini denemeye devam ediyoruz.
 • Kendi müziğinizi seçmek için ekranın altında yer alan “Daha Fazla Müzik” seçeneğine dokunun. “Öne Çıkanlar” ve “Müziğim” olmak üzere iki bölüm yer alıyor. Buradaki seçenekleri kullanarak istediğiniz müziği arayın.
 • “Müziği Başlat” seçeneğine dokunup seçtiğiniz müziğin başlangıç yerini ayarlayın. Kaydırıcıyı kullanarak ayarlarınızı tamamlayın. Daha sonra altta yer alan yeşil çubuğa dokunun.
 • Dışa aktarma simgesine dokunup telefonunuza kaydedin ya da bağlantı paylaş özelliğini seçin.

Quik uygulaması ile Instagram hikayelerinizi ve videolarınızı daha eğlenceli hale getirip takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Ayrıca Google Play ve App Store’da VidLab, VideoShow, Flipgram gibi uygulamaları da telefonunuza yükleyip denemelisiniz. Faklı özellikler barından bu uygulamalar sayesinde hikayelerinize ve videolarınıza hem müzik hem de GIF, çıkartma, efektler ekleyebilirsiniz.

Instagram’da farklılık arıyorsanız, takipçileriniz için eğlenceli ve ilgi çekici paylaşımlar sunmak istiyorsanız bu uygulamaları denemenizi tavsiye ederiz.

Instagram her geçen gün bir yenilikle karşımıza çıkıyor. Son yeniliği de Instagram hikayeye müzik ekleme özelliğidir. Bu özellik kullancılar tarafından çok sevildi ve neredeyse her hikayede müzikle karşılaşıyoruz. Siz de yazımızda anlattığımız adımları izleyerek Instagram hikayenizde dilediğiniz müziği paylaşıp hikayelerinizi kişiselleştirebilirsiniz.

Son Yazılar