İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

İnstagram hikayeler gözükmüyor göremiyorum

instagram-hikayeler-gozukmuyor-goremiyorum-0

Makalemizde Instagram hikayeler gözükmüyor sorununun çözümü nasıl olacağını adım adım anlatmaya çalışacağız. Yorumda hikayeleri göremiyorum demeden önce kontrol etmenizi istediğimiz şeyler olacak.

Ünlü sosyal paylaşım uygulamasında yaşanan sorunlara yönelik önerilerimize devam ediyoruz. Instagram hikayeler görünmüyor dendiğinde yapılması gerekenlerin harfiyen yapılmasından sonra büyük ihtimal sorunsuz kullanıma devam edeceksiniz.

 

İçeriğimizde önce soruna yönelik analizleri paylaşacağız, sonra olası çözümlerden ve Instagram hakkında genel bir bilgilendirmede bulunacağız.

 

İlk önce ufak bir kontrol yapalım:

 • Telefon kapatılıp açılması gerekiyor. Sonrasında duruma göre uygulamadan oturumunuzu sonlandırın.
 • Tarayıcı kullanarak hesabı kontrol edin. Varsa başka bir cihazdan oturum açın.
 • Başka kullanıcılarında aynı şeylerden şikayet edip etmediğiniz araştırın.

Instagram hikayeler neden gözükmüyor?

Net şu nedenden dolayı Instagram hikayeler görünmüyor diyemeyiz. Lakin karşılaştığımız hatalarda yaptığımız denemelerle şekillendirdiğimiz yazımızdaki önerilerin işinizi görebileceğini düşünüyoruz. Şunu da belirtelim ki bu durumun hesabınızla bir alakası olmadığı ve Türkiye genelinde veya bazı yerlerinde ortaya çıkabildiği bir durum olabilir.

Her yıl kesinlikle bu tarz genelde çıkan uygulama hataları oluyor veya sunucularında beklenmedik bir aksaklık. Global olanların dışında bölge bölge karşımıza da çıktığı oluyor. Örnek Konya, İstanbul kullanıcısı hikayeleri görmüyor ama Ankara kullanıcılarında belki bir sorun yaşanmayacak.

Çıkan hikaye sorununda % olarak analiz ettiğimizde çoğunlukla şirketten kaynaklı sorunların görüldüğü anlaşılıyor.

Olası Instagram hikayeler görünmüyor sebepler şunlardır:

 • Geçici sorunlar veya planlı plansız çalışmalar.
 • Bölgelere göre yaşanan sorunlar. Bu bulunduğunuz şehirle alakalı olacağı gibi ülkenin belli bölgelerinde de yaşanır.
 • Kullanıcının ceza almasından dolayı belli bir alana uygulanan yaptırım. Lakin şüpheli hareketlerde bulunana hesaplar içinse geçici bir şey yaşanır.
 • Kullandığınız telefon, tablet veya internetle alakalı bir şeylerde sorun görülmesi.
 • Kullanıcının yapmış olduğu aşırılıkta uygulanan bir kısıtlama.

Instagram hikayeler gözükmüyorsa atacağınız adımlar

Hesap sahiplerinin zaman zaman karşılaştığı aksiliklerde yanlış şeyler yapması sonucu farklı sorunlarla karşılaştıkları oluyor. Çıkan bir çok aksaklıkların uygulama tarafında yaşanan olumsuzluklardan kaynaklı olduğunu belirtelim.

Instagram hikayeler gözükmüyor çözümünde uygulayacaklarınız şunlardır:

 • Uygulamanın kapatılıp açılmasından sonra eğer aynı şekilde sorun devam ediyorsa, telefonu yeniden başlatalım ve sonrasında hesabınızın oturumunu çıkışa atın.
 • Test adına yanınıza başka bir cihaz varsa onla deneyin. Tabi farklı bir internetle denemenizde gerekiyor.
 • Sadece kendi telefonunuzda sorun çıkıyorsa, tarih bölümünü kontrol edin ve yanlışlık varsa düzeltin.
 • Şifrenizi sıfırlayın ve yeni şifrenizle tekrar oturum açın. Açık kalmış tüm oturumlar çıkışa atılması gerekiyor.
 • Hikayeler görünmüyor sorunu bazen herhangi bir güncellemeden sonra yaşandığı da oluyor. Bu telefonun yazılımı olduğu gibi herhangi bir uygulamaya gelmesinden sonrada yaşanır. Tabi Instagram’ a gelen bir güncelleme olmuşsa size tavsiyem önceki sürümlerden birini yükleyip deneyin. Denemeniz için apkmirror.com/apk/instagram bağlantısını paylaşıyoruz ama isterseniz güvenilir herhangi bir siteden de yararlanırsınız.
 • Ayrıca yukarıdaki işlemleri yaptığınızda hala aynı yerdeyseniz ve telefonunuz Android ise, cihazınızdan uygulayacağınız önemli bir adım olacak. Bunu biz televizyonda dahi uyguluyoruz.

Instagram hikayeler gözükmüyor göremiyorum

ÖZET: Çıkma olasılığının yüksek olduğu durum bulunduğunuz bölge, kullanılan versiyon ve kullanıcıların genelinde yaşanması olarak vurgulayalım. Zaten bir problem yaşandığı zamanlarda çoğu ağlarda paylaşımlarla karşılaşacaksınız. Kişinin hesabından alakalıysa bunun testini profilden yapılmasını öneriyoruz.

Telefondan yapacağını işlemler

Kullandığınız bir Android telefon ise, ayarlarda bulunan “Uygulamalar” bölümünde yer alan Instagram yazısına dokunun ve sonrasında içerisindeki seçenekleri çalıştırın. Lakin burada dikkat edeceğiniz önemli not neyi önce çalıştıracağınız. Önce önbellek temizliğine gidin. Sonrasında güncelleme kaldırmaya gidersiniz. Bunlardan sonra diğerlerini denemeniz gerekiyor. Her bir seçenekten sonra sorunu test etmeden diğerine geçmeyin.

iPhone kullananların ise, “Genel” adlı bölümdeki “Sıfırla” seçeneğini denemeleri gerekiyor. Burada karıştırmamanız gereken seçenekler olacak. Sizin çalıştıracağınız iki seçenek var biri tüm ayarların sıfırlanması, diğeri ağ ayarlarının.

iPhone’ da Instagram hikayeler sorunu

Hesabınızı test etmek ister misiniz?

Yukarıdaki çözümler arasında hesaba uygulanan ceza veya yaptırımlardan söz ettik. Birisinin veya birilerinin sizi şikayet etme olasılığı olduğu gibi ağ tarafından kural ihlali yaptığınızda tespit edilme olasılığını var.

Şüpheli sınıfı için örnek hesabınızı farklı bir cihazdan ve internet kullanarak girdiğinizde şüpheli görülme olasılığı var. Özellikle vpn ile bağlananların başlarına bu durum sık gelir. Bunun sonucunda ağ hesabın kullanımına yönelik kısıtlamalar getirir. Ya da hesabı kısıtlar ve doğrulama sürecini başlatır.

Hesabınızdaki profil alanına girdiğinizde hakkınızdaki bir alan veya metin yazacağınız bir alana bir kaç kelime yazarak deneme yapınız. Eklediğinizi kaydetmezse işte düşündüğümüz olası sebepler aklımıza gelsin.

Instagram sistemlerindeki bir sorun, şüpheli görülme veya ceza olarak uygulanan yaptırımlar. İşte bunlardan biri buna sebep olacak. Ceza haricindeki iki sebepten biri için hiç bir şekilde hesabınızı bir süre kullanmazsanız sorunsuz devam edeceksiniz.

Son Yazılar