İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

İnstagram Hikaye Anketi Kullanmanın 5 Püf Noktası

instagram-hikaye-anketi-kullanmanin-5-puf-noktasi-54

İnstagram, dünya çapında milyonlara ulaşan kullanıcısıyla en büyük sosyal medya platformlarından biri. Teknolojik imkânların gelişmesiyle yeni düşüncelerin de ortaya çıkması, platformun da farklı amaçlarla kullanılmasına olanak sağladı.

Milyonlarca kullanıcıya anında ulaşma ve İnstagram tarafından sunulan avantajlar; iş yerlerine, fenomen olmak isteyenlere ve web sitesine trafik sağlamak isteyenlere fırsatlar sunmakta. Bu fırsatlardan bir tanesi de İnstagram hikâyeler.

Eğer yeni fikirler arıyorsanız ve özgün bir karakter yakalamak istiyorsanız, İnstagram hikâyeler anketlerini kullanmanın 5 yaratıcı yolu nedir? Sorusunu ele aldığımız bu yazımızda, ilgi çekici metotlar bulabilirsiniz.

İnstagram Hikâye Anketleri Nedir?

İnstagram hikâyeler, platform içerisinde oldukça yaygın olarak kullanılmakta. Buraya en son eklenen özelliklerden bir tanesi olan İnstagram anketler, kişilerin takipçilerine soru sormasını ve karşı tarafın da buna göre cevaplar vermesine imkân sağlamakta.

İnstagram Hikâyeler Anketlerini Kullanmanın 5 Yaratıcı Yolu Ne?

Eğer ürün ya da hizmet sunuyorsanız, sitenize trafik çekmek istiyorsanız, takipçileriniz hakkında bilgi almayı arzuluyorsanız, İnstagram anketler size uygun fırsatlar sunar. Peki, bunları nasıl kullanabilirsiniz?

1- Takipçilerinizden Fikirler Alın

Özgün fikirler, günümüzde her zaman değerli. Ancak her ne kadar bir kişi herhangi bir konu üzerine engin bilgilere sahip de olsa, bazı durumlarda çıkmaza girebilir.

Her kişi burada arkadaşlarından ya da çevresinden fikir almakla beraber, bunun için günümüzde yeni bir iş sektörü dahi doğmuştur: koçluk. Bunların temel amaçları da aynıdır; insanlara fikir vererek, onları yönlendirmek.

Peki, İnstagram anketler bu amaçlı kullanılabilir mi? İnstagram her ne kadar ilk çıktığı zamanlar insanlar tarafından basit bir fotoğraf ve video paylaşım platformu olarak görülse de, zamanla bu durum oldukça değişti. Böylece insanlar, platformu farklı amaçlarla kullanır oldu.

Eğer bir konuda fikre ihtiyacınız varsa İnstagram hikâyeler üzerinde bir anket oluşturmak ve buraya tek bir soru sormak, size onlarca fikir getirir. Böylece zorlanmadan, aradığınız fikirlere ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda bir iş yeriyseniz, takipçilerinize anketler aracılığıyla sorular sorup, görüşlerini alabilirsiniz.

Şayet firmanızı geliştirmek istiyorsanız, İnstagram anketler böylece size tüketicilerinizden eşsiz fikirler sunarak, yeniliklerinizi hangi doğrultuda yapmanız gerektiğini gösterir.

2- Web Sitenize Yönlendirme Yapın

Gerek kişisel, gerekse kurumsal site sahipleri, her zaman sitelerine daha fazla kullanıcı çekmek ister. Ancak bu o kadar da kolay değildir. Bunun için uğraşmak, çaba göstermek, web tasarımı ve SEO çalışmaları yapmak gibi pek çok ayrıntı var. Dijitallaşmeye başlayan dünya, aslında size web sitenize kullanıcı çekmek için pek çok küçük ayrıntı bulundurmakta. Bunlardan bir tanesi de aslında İnstagram anketler olmakta.

Peki, İnstagram anketler ile web sitenize nasıl trafik alırsınız? Bunun için yaratıcı düşüncenizi ön plana çıkarmanız gerekli.  Zira burada İnstagram hikâye kısmı kullanılmakta. Bilindiği gibi İnstagram hikâye üzerine link eklenebiliyor.

Eğer bir İnstagram hikâye oluşturur ve link eklerseniz, kullanıcılar kaydırma yaparak bunu görüp, takip edebilir. Böylece trafiğiniz de artmakta. Bu noktada anket eklemek, sizlere gerekli yardımı sağlar.

Bunu bir örnekle açıklamak daha yararlı olabilir: Bir edebiyat sitesiniz olduğunuzu düşünelim. Buraya gelen trafiği arttırmak istiyorsunuz. Bunun için ilk olarak İnstagram hikâyeler üzerinden bir gönderi oluşturup, anket aracılığıyla “Anne Karenina’nın yazarı hakkında şok eden gelişme! Okumak İçin Kaydır!” gibi bir metin, takipçilerinizde bir merak oluşturacak ve o haberin ne olduğunu okumak için sizi ziyaret edecektir.

Verdiğimiz sadece bir örnek olup, her web sitesi için uygulanabilir. Ancak burada sorunuz, İnstagram sayfanız ve web sitenizle ilgili olmalı. Zira sorunuzla ilgili ürünler ya da yazılar sitenizde yoksa, kullanıcılar bir daha kolay kolay linki takip etmez.

3- Geri Dönüşlerde Kullanın

İster bir ürün veya hizmet satıyor olun, isterseniz içerik paylaşımı yapın; İnstagram’da ilerlemek, fenomen olmak, kazandığı parayı arttırmak ve markanızı burada tutulur hale getirmek için tüketicilerin fikirleri önemli.

Ancak doğrudan bunlara erişmek oldukça zor olup, pek çok işlem getiriyor. Hâlbuki bunun oldukça pratik bir yöntemi de var: İnstagram hikâyeler. Peki, bunu nasıl kullanabilirsiniz?

Eğer bir İnstagram hikâyesi oluşturur ve kullanıcı anketi oluşturursanız, insanların son yorumlarından değerli bilgiler alabilirsiniz. Örneğin “x ürününümüz hakkında ne düşünüyorsunuz?” veya “y yazımız sizce nasıl?” gibi sorular, tüketicilerin gözünde nerede olduğunuzu size gösterebilir. Böylece oldukça pratik yollardan müşteri yorumlarınızı alabilir, burada bulunan olumsuz yorumlara karşı kendinizi düzeltebilirsiniz.

4- Bilgi Toplayın

İnstagram üzerinden sadece geri dönüş almak zorunda değilsiniz. Aynı zamanda karşı taraf hakkında bilgiler de toplayabilirsiniz.

Hizmet ve ürün sağlayıcıları, tüketicilerin neleri beğenip, beğenmediğini her zaman merak ediyor. Zira böylece kolay bir şekilde onlara hitap eden hizmetler sunulmakta. Bunun için sayısız yöntem olmakla beraber, her zaman en pratik yöntem, en kullanışlı olan.

Peki, İnstagram anketleri bilgi toplama ile nasıl birleştirebilirsiniz? Bunun için bir anket oluşturarak, fikir alabilirsiniz. Örneğin kozmetik üzerine paylaşımlar yapan bir hesap olduğunuzu düşünelim. Bilindiği üzere bunların altında bilgi metinleri de yer almakta. 

Kendinizi büyütmek istiyorsanız, ilk olarak paylaşımlarınızın kalitesini yükseltmeniz gerekli. Ancak sosyal medya hesabının gözünden paylaşımları adeta kusursuz oluyor. Bunu çözmek için İnstagram anketlere “paylaşımlarımızdan memnun musunuz?”, “Kozmetik yorumlarımız sizce nasıl?”, “Hesabımızda beğenmediğiniz şeyler neler?” gibi sorular, size detaylı bilgi sağlar.

Böylece gelen cevaplardan hareketle gerekli düzeltmeleri yapabilir, sonraki ürün ya da içeriklerinizde bunlara dikkat edebilirsiniz.

5- Eğitmek Amaçlı Kullanın

Kişisel eğitim, her zaman önemli. Her ne kadar bilinmese de, aslında her insan küçük, eğitici ve pratik bilgilere önem verir.

Eğer kendinizi büyütmek ve hesabınızı ilgi çekici hale getirmek istiyorsanız, İnstagram anketler ile ister her gün, isterseniz belirli günlerde eğitim günleri düzenleyebilir, küçük sorular sorabilirsiniz. Dünya çapında pek çok iş yerinin kullandığı bu yöntem, ilgi çekmek için harika yöntemler arasında.

İnstagram hikâyeler anketlerini kullanmanın 5 yaratıcı yolu konusunu ele aldığımız bu yazımızda paylaştığımız bu seçenekler; sayfalarınızı geliştirmek ve markanızı büyütmek için harika yöntemler içinde. Bunları kullanıp insanların dikkatini çekebilir, böylece amacınıza ulaşabilirsiniz.

Bu hususta oldukça fazla madde ve kullanım şekli olmakla beraber, aslında hepsi sizin nasıl kullandığınıza göre değişiyor. Eğer özgün ve yaratıcı düşüncelere sahipseniz, İnstagram anketler ile pek çok şey yapabilirsiniz.

İlgili Yazılar:

Önceki blog; 
Sonraki blog;
Takipçi paketleri;
Daha fazlası için !

İnstagram Hikaye Anketi Kullanmanın 5 Püf Noktası | 20.07.2022 Tarihinde Güncellendi.

Son Yazılar