İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Instagram Hesabını Nasıl Dondurabilirim?

instagram-hesabini-nasil-dondurabilirim-63

Instagram hesabı dondurma, geçici süreliğine Instagram hesabınızı kapatmanız anlamına geliyor.

Tüm dünyada kullanıcısı olan Instagram günümüzün en popüler sosyal medya platformu. Her gün Instagram’a milyonlarca fotoğraf ve video yükleniyor. Arkadaşlarımızla sosyalleştiğimiz yeni mecramız olan Instagram’dan bazı zamanlarda sıkılabiliyoruz. Hesabımızı geçici süreliğine kapatıp biraz uzak kalmak hepimize iyi geliyor. Hatta son dönemlerde buna sosyal medya detoksu diye bir isim de verdik. Sıkıldığımız ya da hesabımızı kapatmak zorunda olduğumuz zamanlarda, hesabımızı silmeden dondurma imkanımız var.

Instagram hesabını dondurmak isteyenler yanlışlıkla hesaplarını silebiliyor. Bu nedenle Instagram hesabı dondurma işlemi nasıl yapılıyor sizlere detaylı şekilde anlatmak istedik.

Instagram hesap dondurma işlemini anlatmadan önce birkaç önemli bilgiyi de aktaralım. Instagram hesabınızı dondurduğunuz zaman daha önceden paylaştığınız fotoğraf ve videolarınız silinmiyor. Aynı zamanda bu fotoğraf ve videolara yapılan beğeni ve yorumlar da yine profilinizde kalıyor. Hesabınızı yeniden açtığınız zaman paylaşımlarınız görünecektir. Bu konuda endişeniz olmasın. Ama Instagram hesabı silmek isterseniz tüm paylaşımlarınız yok olacaktır. Bu nedenle hesabınızı silmek yerine Instagram hesabı dondurmayı tercih edebilirsiniz.

Instagram Hesabı Dondurma Nasıl Yapılıyor?

Instagram dondurmaya karar verdiyseniz yapacağınız işlem “Instagram hesabını geçici olarak kapat” olacaktır. Bu işlemi yapabilmek için Instagram’a bilgisayardan ya da telefonunuzda internet tarayıcısı üzerinden girmeniz gerekiyor. Instagram mobil uygulaması üzerinden hesabınızı dondurmak için işlem yapamıyorsunuz.

Instagram Hesap Dondurma Linki

Aşağıda Instagram hesap dondurma işleminin nasıl yapıldığını adım adım görebilirsiniz. Eğer Instagram hesap dondurma linkine tıkladıysanız direkt üçüncü adıma geçebilirsiniz. Tıklamadıysanız şu adımları izlemeniz gerekiyor:

  1. adresinden hesabınıza kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak giriş yaptıktan sonra profil sayfanıza geçin. Sağ üst kısımda görünen insan figürüne tıklayınca profil sayfanıza gidersiniz.
  2. Profil sayfasında kullanıcı adınızın yanındaki “Profili Düzenle” seçeneğine tıklıyoruz.
  3. Açılan sayfanın sağ alt kısmında yer alan “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklayın.
  4. “Hesabını Geçici Olarak Kapat” bölümünde “Hesabını neden siliyorsun?” diye bir soru ile karşılaşacaksınız. Cevap olarak sunulan seçeneklerden birini seçebilirsiniz ya da direkt “Ara vermek istiyorum” diyebilirsiniz.
  5. Bu soruya cevap verdikten sonra Instagram şifrenizi tekrar girin. Şifrenizi girdikten sonra “Hesabı Geçici Olarak Kapat” seçeneğine tıklıyorsunuz ve Instagram hesap dondurma işlemi sonlanıyor. Artık profiliniz Instagram’da görünmez. Siz yeniden giriş yapana kadar kimse profilinizi göremeyecektir.

Instagram Hesap Dondurma Süresi

Instagram hesabınızı siz yeniden aktif hale getirene kadar hesabınız kapalı kalıyor. Bu arada Instagram hesap dondurma işlemlerini sürekli yapamazsınız, bu işlemi yapabilmeniz için belli süreler bulunuyor. Hesap dondurma işlemini 7 gün içerisinde sadece bir kez yapabilirsiniz. Ayrıca dondurduğunuz bir hesabı yeniden açabilmek için 3 saat beklemeniz gerekir. Diyelim ki 3 saat sonra yeniden hesabınızı açtınız. Tekrar hesabınızı dondurmak için bir hafta beklemeniz lazım. Hesabınızı yeniden aktif etmek için Instagram’a giriş yapın. Sonrasında kullanıcı adı ve şifre girin. Hesabınızı kaldığınız yerden kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Instagram hesabınızı yeniden açtıktan sonra daha önceden paylaştığınız fotoğraf ve videolarınız görünecektir ancak görünmeleri için biraz süre geçmesi gerekiyor. Az sayıda fotoğraf ve videonuz varsa bu süre kısa olabiliyor ama çok sayıda paylaşımınız varsa geri gelmeleri uzun sürebilir, endişelenmeyin. Aynı şekilde paylaşımlarınızdaki yorum ve beğenileriniz de hesabınızı kapatma işleminden önceki sayılarda olacaktır.

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformu Instagram’ın hesap dondurma işlemi bu kadar basit bir işlem. Eğer sosyal medyadan sıkıldıysanız Instagram hesabınızı geçici olarak kapatmanız size iyi gelecektir. Dikkat edin yanlışlıkla hesabınızı silme işlemleri yapmayın. Paylaştığınız tüm gönderileri ve takipçileri kaybedersiniz ve geri almanız mümkün olmayabilir. Eğer bilinçli olarak silmek istiyorsanız da paylaşımlarınızı arşivlemenizi öneririz.

Son Yazılar